Užite si parádny pobyt v maďarskej metropole. Ubytovaní budete v trojhviezdičkovom hoteli priamo v srdci Budapešti, všetky skvelé pamiatky, reštaurácie a kúpele budete mať na dosah. V cene budete mať raňajky formou bufetu. Deti do 6 rokov majú navyše ubytovanie aj raňajky zdarma.

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matyášovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií

Ubytovanie v centre Budapešti

City Hotel Matyas *** sa nachádza v historickej budove priamo v samotnom centre Budapešti. Okrem perfektnej lokality ponúka pohodlné izby, 24 hodín otvorenú recepciu, možnosť úschovy batožiny a milý personál.

Ubytovaní budete v izbách Standard, ktoré sú komfortne zariadené vo svetlých farbách a majú vlastnú kúpeľňu so sprchou. V izbe je manželská posteľ, alebo dve oddelené lôžka, ďalej klimatizácia, satelitná TV, telefón, WiFi pripojenie a chladnička. Chcete si pobyt užiť ešte viac? Priplaťte si izbu s romantickým výhľadom na Dunaj. Pre milovníkov maximálneho pohodlia je tu potom priestrannejšia Superior izba so smart televíziou, trezorom a príslušenstvom na prípravu kávy a čaju.

Štýlová reštaurácia v pivnici

Každé ráno sa v jedálni tešte na bohaté raňajky formou bufetu, ktoré vám dodajú dostatok energie na poznávanie krás maďarskej metropoly.

Priamo v hoteli nájdete reštauráciu Mátyás Pince, čo v preklade znamená Matyášova pivnica. Reštaurácia bola otvorená už v roku 1904 a meno nesie po maďarskom kráľovi, ktorého životný príbeh je tu vyobrazený na nástenných maľbách. Vychutnajte si pravú maďarskú pohostinnosť v historickom prostredí reštaurácie a ochutnajte miestne špeciality a vína. Každý večer si tu užijete folklórne tanečné show, cez víkendy potom hudobné vystúpenia populárneho Vilmosa Lakatosa a jeho kapely.

City Hotel Matyas ***

Március 15. tér 8, Budapešť
Maďarsko

+36 1 3384711

reservations@cityhotel.hu

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie platené

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,7 km
Vzdialenosť od mora/jazera/kúpeľov
2 km
Zástavka
0,3 km