Penzión v obľúbenej lokalite

Novozrekonštruovaný Penzión Stonožka leží presne medzi Vrbnom pod Pradědem a Karlovou Studánkou, ide teda o to najlepšie umiestnenie, či už chcete aktívnu alebo relaxačnú dovolenku.

Ubytovaní budete v pohodlných izbách, alebo v štýlových obytných drevených sudoch (podľa variantu) s vlastným sociálnym zariadením. V reštaurácii vás čaká polpenzie a večer si spestríte hraním billiardu.

V hotelovom wellness centre sa tiež za príplatok môžete tešiť na rôzne masáže, zábaly, vibrosaunu, vírivku či kúpele (bylinkové, uhličité, vitálne).

Wellness zážitok

Ak radi relaxujete, určite navštívite Thermal park v Hoteli Džbán *** a doprajete si hodinový uvoľňujúci kúpeľ v sude. Na kúpele sa používa minerálna voda z liečivého prameňa Maxmilián, ktorý pramení priamo v útrobách hotela. Každý kúpací sud s vírivkou má kapacitu 8 osôb. Okrem toho nájdete v Thermal parku aj saunu a ochladzovaciu kaďu.

Tipy na výlet

Praděd

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. najvyššia hora Moravy a Sliezska? Na vrchole hory panuje drsné počasie a priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku. Za dobrého počasia vás čaká až neuveriteľný rozhľad, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.

Karlova Studánka

Navštívte malebné kúpele uprostred hôr, ktoré boli založené už v roku 1785. Starobylé kúpele v modernom šate ponúkajú kúpeľné pavilóny s krásnou architektúrou, umelý vodopád a kúpalisko. V meste nájdete aj geologickú expozíciu, drevený hudobný pavilón z 18. storočia a mnoho kaviarní. Po menšom výstupe po modrej sa potom dostanete na vyhliadku Rolandův Kameň.

Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně

Technická pamiatka, ktorá rozhodne stojí za návštevu, sa nachádza v nadmorskej výške 1 350 metrov na hore Mravenečních. Presne tam je umiestnená horná nádrž tretej najväčšej prečerpávacej elektrárne na svete. V rámci prehliadky, na ktorú je nutné sa dopredu objednať, navštívite technologické prevádzky v obrovských podzemných priestoroch okolo dolnej nádrže. Tento komplex sa v roku 2005 zaradil medzi 7 najväčších divov Českej republiky a pochváliť sa môže tiež najväčším výkonom v Česku - dvakrát 325 MW.

Penzion Stonožka

Ludvíkov 78, Ludvíkov
Česká republika

+420 734 428 536

info@penzionstonozka.cz

Check in
14:00 - 21:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,4/5
Celkom 15 hodnotení