Vydajte sa preskúmať sever Čiech vo dvojici, s rodinou alebo priateľmi. Ubytujte sa v Penzióne Gloria v moderných apartmánoch s kuchynkou a urobte si výlet napríklad na Ještěd. V cene pobytu sú raňajky, ráno sa teda nemusíte o nič starať.

Ještěd Tip na výlet

Ještěd je najvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského chrbta tesne vedľa Jizerských hôr, známy je však predovšetkým pre televízny vysielač v technicistickom architektonickom štýle. Okrem svojej primárnej funkcie ponúka vysielač tiež ubytovanie a reštauráciu, tisíce turistov sem mieria len za zážitkom, výhľadom do okolia a fotografiou z Ještědského kríža. Výstup na vrchol je možný pešo, odporúčame však lanovku z Horného Hanychova.

Severné Čechy v komfortných apartmánoch

Penzión Gloria sa nachádza v centre Chrastavy neďaleko Liberca a hraníc s Poľskom a Nemeckom. Ubytovanie je zabezpečené v komfortných moderne zariadených izbach a apartmánoch. K ich vybaveniu patrí vlastné sociálne zariadenie so sprchou, fén na vlasy aj plne vybavená kuchynka s chladničkou (v prípade apartmánov). Ďalej sú v objekte k dispozícii aj mezonetové izby so spoločnou kuchyňou.

Pokiaľ ide o stravovanie, môžete byť svojimi pánmi vďaka apartmánovej kuchynke, alebo si dopriať trochu viac bezstarostnosti a pochutnať si na raňajkách, ktoré máte v cene a na obed či večeru si zájsť do jednej z miestnych reštaurácií.

Lákadlá pre cyklistov i turistov

Severné Čechy si užijú ako milovníci histórie a turistiky, tak i rodiny s deťmi. Priamo v Chrastave si môžete dopriať rozmaznávanie v termálnych kúpeľoch, v okolí mesta potom navštívte napríklad hrad Hamrštejn alebo Anjelskú horu.

Chrastava je navyše skvelým miestom pre golfistov, v okolí penziónu nájdete hneď štyri golfové ihriská. Na svoje si prídu tiež cyklisti. Chrastavu obkrúžite po nenáročnej 20kilometrovej trase, rajom pre cyklistov sa potom má stať úplne nová cyklotrasa Paradýz z Chrastavy do Bieleho Kostola.

Penzion Gloria

Náměstí 1. máje 45, Chrastava
Česká republika

+420 777 772 277

gloriachrastava@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
0,4 km
Zjazdovka
20,5 km

Tipy na výlet

Termálne kúpele Chrastava

Navštívte verejné termálne kúpele v Chrastave a doprajte si chvíle pokoja vo vode aj v horúcej saune. Kúpele disponujú relaxačným bazénom so slanou vodou a vírivkou až pre 15 osôb. Saunovanie si užijete v dvoch miestnych saunách a nesmie chýbať ani priestor na slnenie. V neposlednom rade je možné objednať klasické i aromatické masáže. Celodenné vstupné do bazénovej zóny činí 250 Kč, vo wellness zóne zaplatíte 85 Kč za 90 minút pobytu, pre procedúry potom platí zvláštny cenník.

Liberec

Liberec je mesto na severe Čiech siahajúce svojou históriou do 13. storočia. Mnoho ľudí si ho spojí iba s vysielačom Ještěd, mesto má ale svoje vlastné zaujímavosti. Za akýsi symbol obce môžeme považovať novorenesančnú radnicu, nájdeme tu ale aj krásne pamiatky baroka a klasicizmu.

Čo by ste nemali v Liberci minúť:

  • Centrum Babylon
  • ZOO Liberec
  • Botanickú záhradu
  • Nezabudnite ani na moderné vedecké centrum iQLANDII s planetária, DinoPark alebo Technické múzeum.

Za relaxáciou zamierte do aquaparku s wellness centrom, ktoré je zariadené v štýle antických kúpeľov. Aquapark je súčasťou centra Babylon.

Hrad Valdštejn

Navštívte hrad Valdštejn, najstarší hrad Českého raja, ktorý bol založený v druhej polovici 13. storočia. Prezrieť si môžete niekoľko expozícií, od "Klasicistického paláca" po "Stredoveké pivnice hradu". Cez leto sa tu organizujú špeciálne prehliadky aj akcie pre deti (prehliadky s miestnym lúpežným rytierom spojené s hľadaním pokladu, nočná návšteva Valdštejnu). Urobte si aj výlet do okolia. Predpolím hradu prechádza najznámejší tzv. Zlatý chodník Českého raja značený červeno, neďaleko odtiaľ sa nachádza aj rozhľadňa Hlavatice.