Užite si parádnu dovolenku v Liberci - v originálnom hoteli, ktorý sa ukrýva v lesoch, má bohatú históriu a vlastnú vyhliadkovú vežu, ktorá meria 25 m. V cene je okrem ubytovania aj polpenzia, vstup na rozhľadňu a darček vo forme pohľadnice. Ubytovať sa môžete aj v Kráľovskej izbe, súčasťou ktorej je privátna vírivá vaňa, dostanete aj fľašu sektu.

Overené Travelkingom

“Z pobytu v Hoteli Liberecká Výšina *** sme odchádzali nadšení. Čerstvý vzduch, príroda, zvieratká čo nás každý deň vítali - tomu hovorím naozajstný relax. Z hotela vedie niekoľko peších turistických trás lesom. Jednou z nich sa dostanete priamo do Zoo Liberec. Z okna sme sa pozerali na západ slnka za Ještedom. Nikde okolo nejazdia žiadne autá, pretože k hotelu je jediná príjazdová cesta a potom už len lesy. Kto má rád prírodu, pokoj, zvieratá a turistiku, pre toho je to ideálna voľba.” Prečítajte si celú recenziu

Lenka Homolová - Obchodný tím
Osobne overené v: Septembri 2023

O ubytovaní

Zo zalesnených vrchov Jizerských hôr sa hrdo dvíha vyhliadková veža zvaná rôzne - Veža Henricha Liebiega, Jindřichova veža, dnes Liberecká výšina. Predtým slúžila ako výletný hostinec s vyhliadkovou vežou. A práve v tomto originálnom hoteli, ktorého história siaha až do roku 1901, si užijete skvelú dovolenku.

Do centra Liberca je to odtiaľto 3 km, vydajte sa do jedného z parkov, na zámok (3,2 km), do ZOO (1 km), botanickej záhrady (2,4 km) alebo do skvelého aquaparku a zábavného centra Babylon (4,5 km), kde nájdete aj saunový svet, relaxačnú záhradu alebo laser show.

Dominantou Liberca je veža vysielača na Ještěde (9,2 km), kam môžete vyjsť lanovkou a kochať sa výhľadom na krajinu z kaviarne či reštaurácie. Zo starších pamiatok stojí za návštevu napríklad budova libereckej radnice (3,2 km), ktorá je veľmi podobná radnici vo Viedni.

Za zimnými športmi zamierte do lyžiarskych areálov v Bedřichove (8 km), na Ještědu (11 km) alebo na Tanvaldskom Špičáku (20 km). V teplejších ročných obdobiach na vás zase čaká 900 m dlhá bobová dráha v Janove nad Nisou (9,3 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z komfortných izieb, ktoré sú ladené do príjemných farieb, vybavené štýlovým nábytkom a nechýba samostatná kúpeľňa s vaňou či sprchou. Samozrejmosťou je WiFi pripojenie, písací stôl a televízia. Dvojlôžkové izby Standard sú menšie (cca 15 m²), môžu byť vybavené manželskou posteľou alebo oddelenými lôžkami a niektoré majú možnosť prístelky.

Luxusnejším variantom je potom Kráľovská izba, ktorá je nielen výrazne väčšia (35 m²) a prepychovo vybavená, ale má tiež vírivú hydromasážnu vaňu. Okrem dvojlôžkovej postele s baldachýnom je v izbe aj rozkladacia pohovka, ktorú je možné využiť ako prístelku.

Na čom si pochutnáte?

K hotelu patrí lovecká reštaurácia, kde si pochutnáte na skvelej polpenzii. Raňajky sa podávajú formou bufetu, večere výberom z menu. Reštaurácia sa zameriava najmä na českú kuchyňu, medzi jej špeciality patrí sliepka na paprike alebo rolované pečené koleno. K dispozícii je tiež veľká sála, ktorá niekedy slúži aj na tancovanie, pivnica a vonkajšia terasa.

Niečo naviac

Súčasťou Hotela Liberecká Výšina je neprehliadnuteľná rozhľadňa, ktorá meria 25 m a ponúka nádherný výhľad. Ten za zdolanie schodov určite stojí. Potešiť sa môžete aj so zvieratkami, medzi stálych obyvateľov hotelového pozemku patrí lama Livy, somárik Ríša, baránok Béďa a dve mačičky.

Hotel Liberecká Výšina ***

Hotel Liberecká Výšina ***

Wolkerova 251 , Liberec 15
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Star Clubs Liberec s.r.o. IČ: 04322932


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Kúpele
Reštaurácia
Baby friendly
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
3 km
Vzdialenosť od jazera
2,4 km
Zastávka
1,2 km
Aquapark
4,6 km
Zjazdovka
9 km
Bežkovanie
9 km

Tipy na výlet

Liberec

Liberec Tip na výlet

Liberec je mesto na severe Čiech siahajúce svojou históriou do 13. storočia. Mnoho ľudí si ho spojí iba s vysielačom Ještěd, mesto má ale svoje vlastné zaujímavosti. Za akýsi symbol obce môžeme považovať novorenesančnú radnicu, nájdeme tu ale aj krásne pamiatky baroka a klasicizmu.

Čo by ste nemali v Liberci minúť:

  • Centrum Babylon
  • ZOO Liberec
  • Botanickú záhradu
  • Nezabudnite ani na moderné vedecké centrum iQLANDII s planetária, DinoPark alebo Technické múzeum.

Za relaxáciou zamierte do aquaparku s wellness centrom, ktoré je zariadené v štýle antických kúpeľov. Aquapark je súčasťou centra Babylon.

Viac informácií
Zoo Liberec
Zoo Liberec
Vodná nádrž Josefův Důl
Vodná nádrž Josefův Důl
Jizerské hory
Jizerské hory