Najkrásnejšie miesta rakúskej metropole teraz môžete ľahko spoznať kedykoľvek až do konca roku – pobyt pre dvoch v designovom HB1 hoteli kúsok od Schönbrunnu s bohatými raňajkami podávanými na streche hotela s výhľadom do schönbrunnských záhrad.

Krásne ubytovanie len kúsok od Schönbrunnu

Viedeň je ľahko dostupná metropola, ktorá ponúka množstvo zaujímavostí od kultúrnych až po tie historické. K tomu taktiež nechýba ani príjemná atmosféra, parky plné zelene a romantické kaviarne s typickou kávou „kleiner Schwarzer“ a sacherovou tortou.

Mesto môžete výborne spoznať s ubytovaním v modernom HB1 Hoteli Schönbrunn, ktorého izby sú štýlovo zariadené, v kúpeľni nájdete zážitkovú sprchu a nechýba v nich LCD TV. Neďaleko hotela je zastávka (linka U3), z ktorej ste za 15 minút  centre mesta, k zámku  Schönbrunn je to asi 10 minút pešo. Súčasťou hotela je strešný bar  s úžasným výhľadom na zámok– tu sa taktiež podávajú bohaté raňajky.

Na raňajky sa skutočne tešte. Zahŕňajú croissanty, údeniny, syry, čerstvé ovocie, čerstvo vylisovanú šťavu pomarančov a rôzne druhý kvalitných káv ako je espresso, latte machiato a samozrejme Wiener Melange.

Viedeň nadchne milovníkov kultúry aj pamiatok

Viedeň rozhodne patrí k miestam, kde sa nudiť nebudete. Prehliadku mesta načnite na Stephanplatzi s dominantou katedrály, prejdite okolo Albertiny a Kohlmarktu (luxusná nákupná trieda) až k Hofburgu, sídlo cisárov. Ďalej nevynechajte Michaelerplatz s krásnymi kostolmi a prejdite sa okolo Rathausu a Parlamentu. Než sa vydáte ďalej, oddýchnuť si môžete v Volksgarten alebo v jednej z mnohých kaviarní.

Prehliadku pokračujte okolo Museumquartier na Mariahilfestrasse, navštívte najväčší kostol Karlskirche, kde môžete vystúpiť až do výšky 70 metrov. Za návštevu taktiež stojí zábavný park Prater, letné sídlo Schönbrunn či architektonicky zaujímavý Hundertwasserhaus.

TIP: večer môžete zájsť do Opery, Volkstheater alebo Burgstheter, kde pred začiatkom predstavení môžete kúpiť lístky len za pár eur. Pokiaľ navštívite mesto s deťmi, môže Vás zaujať Haus des Meeres – 11 poschodí akvárií a tropickej fauny a flóry.

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Jitka K.)

Hotel metrem blízko centru města, pokojíky malé, ale nově renovované a čisté. Snídaně vyhovující, jen relativně málo místa při přeplněném hotelu. O česky mluvícím personálu si můžete nechat zdát, ale to snad dnes už nikomu nevadí. Pokud plánujete kupovat Wiener karte, tak si předem zjistěte, kde se dá koupit, protože je to jen na málo místech a personál hotelu vám nedokáže poradit. Celkově výborný poměr cena:výkon:kvalita. Určitě můžeme doporučit.

Skvelé (jaroslav B.)

Hotel velmi pěkně moderně zařízen. Leží v dobré vzdálenosti od památek. Snídaně velmi pestrá a dobrá. Jen trochu dražší parkování.

Vynikajúce (Alena R.)

nadmieru spokojní so službami zo strany Travelkingu aj poskytovateľov. Zariadenia zodpovedajú popisu v ponuke.

Skvelé (Vladimira R.)

Hotel bol fajn, len na ranajky chýbal večši výber teplých jedál (bola iba praženica) a sladké, len vianočná, ktorá sa hneď minula.

Vynikajúce (Marcela H.)

Velice jsme byli spokojeni. Pokoje sice malé, ale čisté. Koupelna velice pěkná. Strava super a personál ochotný. Všem doporučuji. Jestli bude ještě nabídka, tak určitě koupíme.

Skvelé (Blanka M.)

Blízké prostředí bylo průměrné, ale nahradila to blízkost Schonnbrunu se zámeckými zahradami. Snídaně v hotelu na terase s vyhlídkou do zámeckých zahrad byla moc příjemná. Pokoj čistý, ale malý. Televize moc nefungovala.

Vynikajúce (Lucie M.)

Velmi dobré umístění, kousek od Schonbrunu, výborné snídaně, pěkné pokoje, koupelny, pohodlné postele a klimatizace.

Vynikajúce (Šarlota T.)

Všetko zodpovedalo popisu hotela, milí personál, v izbe hotela bola maximálna čistota o čo sa staral denne upratovací personál. Bohatý výber pri raňajkách, krásny výhľad na Schloss Schonbrun z raňajkového bufetu.

Vynikajúce (Ján B.)

Pekný, čistý hotel za veľmi dobrú cenu. Dobrá lokalita blízko zámku Schnonbrunn a dobrá dostupnosť metrom do centra Viedne. Raňajky bohaté, personál hotela ústretový. Môžem len odporúčať.

Vynikajúce (Katka J.)

Krásný pokoj s moc hezkou koupelnou, příjemný personál, výborná snídaně. Určitě doporučujeme.