Najkrásnejšie miesta rakúskej metropole teraz môžete ľahko spoznať kedykoľvek až do konca roku – pobyt pre dvoch v designovom HB1 hoteli kúsok od Schönbrunnu s bohatými raňajkami podávanými na streche hotela s výhľadom do schönbrunnských záhrad.

Krásne ubytovanie len kúsok od Schönbrunnu

Viedeň je ľahko dostupná metropola, ktorá ponúka množstvo zaujímavostí od kultúrnych až po tie historické. K tomu taktiež nechýba ani príjemná atmosféra, parky plné zelene a romantické kaviarne s typickou kávou „kleiner Schwarzer“ a sacherovou tortou.

Mesto môžete výborne spoznať s ubytovaním v modernom HB1 Hoteli Schönbrunn, ktorého izby sú štýlovo zariadené, v kúpeľni nájdete zážitkovú sprchu a nechýba v nich LCD TV. Neďaleko hotela je zastávka (linka U3), z ktorej ste za 15 minút  centre mesta, k zámku  Schönbrunn je to asi 10 minút pešo. Súčasťou hotela je strešný bar  s úžasným výhľadom na zámok– tu sa taktiež podávajú bohaté raňajky.

Na raňajky sa skutočne tešte. Zahŕňajú croissanty, údeniny, syry, čerstvé ovocie, čerstvo vylisovanú šťavu pomarančov a rôzne druhý kvalitných káv ako je espresso, latte machiato a samozrejme Wiener Melange.

Viedeň nadchne milovníkov kultúry aj pamiatok

Viedeň rozhodne patrí k miestam, kde sa nudiť nebudete. Prehliadku mesta načnite na Stephanplatzi s dominantou katedrály, prejdite okolo Albertiny a Kohlmarktu (luxusná nákupná trieda) až k Hofburgu, sídlo cisárov. Ďalej nevynechajte Michaelerplatz s krásnymi kostolmi a prejdite sa okolo Rathausu a Parlamentu. Než sa vydáte ďalej, oddýchnuť si môžete v Volksgarten alebo v jednej z mnohých kaviarní.

Prehliadku pokračujte okolo Museumquartier na Mariahilfestrasse, navštívte najväčší kostol Karlskirche, kde môžete vystúpiť až do výšky 70 metrov. Za návštevu taktiež stojí zábavný park Prater, letné sídlo Schönbrunn či architektonicky zaujímavý Hundertwasserhaus.

TIP: večer môžete zájsť do Opery, Volkstheater alebo Burgstheter, kde pred začiatkom predstavení môžete kúpiť lístky len za pár eur. Pokiaľ navštívite mesto s deťmi, môže Vás zaujať Haus des Meeres – 11 poschodí akvárií a tropickej fauny a flóry.

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Marie A.)

Spokojeni jsme byli moc, nejvíce nás uchvátil nádherný výhled na překrásnou stavbu v zahradách zámku Schoenbrunn - Gloriette z restaurace hotelu, kde jsme každé ráno snídali a snídaně byly opravdu skvělé.

Vynikajúce (Blanka B.)

Byly jsme naprosto spokojeny jak s vybavením, tak i stravováním v hotelu. Vřele jej doporučujeme.

Skvelé (Petr H.)

Hotel v pořádku. Na pokojích není minibar, proto bych uvítal možnost zakoupení drobností jako je pití atp. na recepci.

Vynikajúce (Ema ?.)

Tato nabídka má skvělý poměr ceny a kvality. Hotel je příjemný, personál ochotný, snídaně vynikající. Dostat se do centra Vídně zabere jen chvíli.

Skvelé (Jana M.)

S pobytem jsme byli spokojeni, obdrželi jsme vše, co bylo inzerováno, personál hotelu byl ochotný.

Vynikajúce (Marcela H.)

Velice jsme byli spokojeni. Pokoje sice malé, ale čisté. Koupelna velice pěkná. Strava super a personál ochotný. Všem doporučuji. Jestli bude ještě nabídka, tak určitě koupíme.

Vynikajúce (Michaela S.)

Byli jsme velice spokojeni. Hotel krasny. V okoli nam chybela moznost teple stravy. V hotelu neni moznost veceri a v blizkosti hotelu jen pizzerie.

Vynikajúce (Stanislav J.)

Solidní hotel, slušný a ochotný personál, blízko centra. Byli jsme zde naprosto spokojeni. Vídeň je se svými památkami úžasná. Poprvé jsme jeli vlakem. Z Pardubic do Vídně za 3 hodiny bez starostí.

Vynikajúce (Daniela L.)

Velmi spokojení, s ubytováním i službami, dostupností k místní dopravě. Určitě budeme doporučovat svým kamarádům !!!

Vynikajúce (2 P.)

Čo by som na hoteli vyzdvihla je to, že je na perfektnom mieste, hneď pred ním stoja električky a dostanete sa kamkoľvek. Takisto ma mi veľmi páčila izba, veľmi čistá a pekná kúpeľna a klimatizácia - kúrenie, super, potešilo!!! Bála som sa, že na hoteli bude zima a všade bolo teplučko. Jediné, čo ma sklamalo trošku, bol výhľad, ktorý sme mali na raňajkách, vraj mal byť do záhrad Schoonbrunu, ale teda v skutočnosti nič nevidíte :D Takisto výhľad z izby, iba na tapetu so stromami nalepenú na stene bol vtipný...Okrem "výhľadov" sa naozaj nemám na čo sťažovať, super! Napokon tie si můžete užiť aj inde vo Viedni! Celkovo odporúčam!!!