Láka vás dovolenka v Rakúsku? Hotel die Traube *** bude ideálnym východiskovým bodom na spoznávanie krás rakúskeho Štajerska. Hneď vedľa hotela nájdete najväčšiu kláštornú knižnicu na svete, pár kilometrov od ubytovania bude čakať náhodná plošina Kaiserau s bohatými turistickými chodníkmi a atrakciami a o kus ďalej už sa rozprestiera národný park Gesäuse. Energiu na všetky dobrodružstvá vám dodá výdatná polpenzia a relax v bazéne či saune.

O ubytovaní

Hotel die Traube *** sa nachádza v malebnom rakúskom Štajersku, neďaleko národného parku Gesäuse. Budovu hotela nájdete v centre mestečka Admont, hneď vedľa benediktínskeho kláštora. Okolie je bohaté na výletné ciele a na svoje si prídu aj milovníci kultúry a pamiatok. Na každého tu skrátka čaká prekrásna dovolenka.

Počas svojho pobytu rozhodne nesmiete vynechať návštevu susedného kláštora (50 m), v ktorom nájdete nielen najväčšiu kláštornú knižnicu sveta, ale aj jednu z najväčších svetových zbierok hmyzu, moderné gotické múzeum, ukážky historických i súdobých umeleckých diel a ďalšie zaujímavosti.

Dobrodruhovia potom môžu vyraziť do najmladšieho rakúskeho národného parku, Gesäuse (8 km). V údolí rieky Enns tu nájdete bohaté turistické chodníky, romantické tiesňavy, divoký riečny prúd aj možnosti horolezectva. Na túru sa potom vydajte aj na náhornú plošinu Kaiserau (9,5 km), ktorá sa v zime mení na rodinné lyžiarske centrum s 3 km zjazdoviek a 5 km bežkárskych tratí.

Kde budete spať?

Hotel ponúka celkom 32 pohodlne vybavených izieb s interiérom zdobeným drevom. Na vás bude čakať útulná izba Comfort (25 m²) s vlastnou kúpeľňou (sprchovací kút alebo vaňa), fénom, dvojlôžkovou posteľou, satelitnou televíziou s plochou obrazovkou a WiFi pripojením. Niektoré izby umožňujú aj prístelku.

Na čom si pochutnáte?

Pýchou hotela je elegantná reštaurácia, kde si pochutnáte na vybraných lokálnych špecialitách. Súčasťou je navyše vonkajšia záhradka na posedenie v lete.

Hotel die Traube ***

Hotel die Traube ***

Haupstr. 3 , Admont
Rakúsko

Prevádzkuje spoločnosť:
T&T Hotelbetriebs GmbH IČ: 76992346


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 12 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Lyžiareň
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,3 km
Vzdialenosť od rybníka
0,7 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
6 km
Bežkovanie
5,3 km

Tipy na výlet

Bad Mitterndorf

Bad Mitterndorf Tip na výlet

Bad Mitterndorf je mestečko v údolí Hinterbergertal, leží v tieni horských masívov a ponúka hromadu možností zábavy. Okrem nových termálnych kúpeľov nájdete v mestečku s krásnym výhľadom tiež množstvo reštaurácií a kaviarní s typickou alpskou atmosférou. Okolo Bad Mitterndorfu sa nachádza veľa turistických chodníkov a cyklistických trás, prírodu ozvláštňujú mnohé priezračné jazerá, ktoré rozhodne stoja za videnie v akomkoľvek ročnom období.

Prírodný park Keltenberg
Prírodný park Keltenberg
Tauplitz
Tauplitz
Lanový a lezecký park Gröbming
Lanový a lezecký park Gröbming