Dovolenka priamo pod toskánskym slnkom

Užite si pravú toskánsku atmosféru v Hoteli Villa Casalta, ktorý sa nachádza asi 2 km od mesta Castellina in Chianti uprostred krásnej prírody a vznikol rekonštrukciou bývalej farmy,

Izby sú zariadené v rustikálnom toskánskom štýle, obdivovať budete nábytok s ozdobnými prvkami i odhalené stropné trámy. K vybaveniu izby patrí tiež kúpeľňa so sprchou, fénom a toaletnými potrebami.

V hoteli sa podávajú raňajky formou bufetu, kde ochutnáte domáce džemy, syry z Chianti, miestne ovocie i sladké a slané pečivo. Na večeru si môžete zájsť do cca 1 km vzdialenej pridruženej reštaurácie.

Relaxácia a výlety za históriou

Za teplého počasia môžete posedávať na terase a užívať si neobmedzený vstup do vonkajšieho bazéna. Pri kúpaní vás nebude nič rušiť, okolo bazéna stoja široko ďaleko len stromy a vinice. Keď budete mať leňošenia dosť, vydajte sa za pamiatkami UNESCO do neďalekých miest Siena (20 km) a Florencia (40 km).

Tipy na výlet

Mesto Siena

Siena je perlou Toskánska. Navštívte tu úžasnú katedrálu Duomo, radnicu Palazzo Pubblico a hlavne netradičné polkruhové námestie Piazza del Campo s renesančnou fontánou. Od roku 1995 je mesto zapísané v zozname pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Sienská architektúra je charakteristická stavbou z tehál. Dôvodom sú hlinité pôdy v okolí mesta, vhodné na výrobu tehál. Sienu našťastie nepostihol osud väčšiny talianskych miest, ktoré boli počas druhej svetovej vojny zbombardované. Mesto je teda značne zachovalé. Najpopulárnejšou udalosťou v roku je tu tzv. Palia. Ide o konské dostihy, ktoré sa konajú na námestí Piazza del Campo. Súperia spolu jazdci z jednotlivých štvrtí mesta. Štvrť, ktorá vyhrá, má potom právo usporiadať bujarý večierok v štvrti, ktorá preteky prehrala, a to bez akýchkoľvek postihov.

Opátstvo San Galgano

Užite si tajomnú atmosféru gotického kláštora pôvodne z 13. storočia. Opátstvo leží v údolí medzi mestami Chiusdino a Monticiano v provincii Siena. Opodiaľ stojí rotunda Montesiepi z roku 1185 a hrobka svätého Galgana. Stavba opátstva započala v roku 1220, ale dokončená bola až o celých šesť storočí neskôr. Scenéria opátstva San Galgano očarila ruského režiséra Andreja Tarkovského, ktorý v roku 1983 toto miesto využil pri natáčaní svojho filmu Nostalgia.

Florencia

Florencia je renesančná perla na rieke Arno, ktorá si vás podmaní svojím pôvabom a architektonickými skvostmi. Hlavné mesto Toskánska láka ročne milióny nadšených návštevníkov. Pokiaľ ste sa doteraz nezamilovali do Talianska a jeho krás, po návšteve Florencie sa tak určite stane. Historické centrum mesta je od roku 1982 na zozname UNESCO. Medzi pamiatky, ktoré rozhodne nesmiete vynechať pri návšteve Florencie patria: bazilika Santa Maria del Fiore, socha Davida od Michelangela, Brunelleschiho dóm, most Ponte Vecchio, palác Medicejských a stovky ďalších fascinujúcich pamiatok.

Hotel Villa Casalta

Località Casalta, Castellina In Chianti
Taliansko

+39 0577 74 04 44

info@villacasalta.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 10 €/den
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané