Staňte sa na pár dní kúpeľným švihákom či dámou prechádzajúcou sa po kolonáde a vyrazte do Karlových Varov. Okrem krásneho mesta určite oceníte skvelú polpenziu, luxusné ubytovanie, masáž a zábal či masku (podľa výberu) a vstup do centra Alžbětiny Lázně.

Luxusný hotel Heluan & Ester **** v centre

Hotel Heluan & Ester **** sa nachádza v srdci kúpeľného mesta Karlovy Vary neďaleko liečivých prameňov a je situovaný v historicky významnej secesnej budove karlovarskej kolonády, ktorej história sa datuje už od roku 1715.

Pre hostí sú pripravené dvojlôžkové izby, ktoré majú nádherné štukové stropy a vlastné sociálne zariadenie (WC, vaňa či sprcha), fén na vlasy, TV/SAT, trezor a minibar.

Počas pobytu sa tešte na chutnú polpenziu. Bohaté raňajky formou bufetu sa podávajú priamo v hoteli. Na večeru si zájdete do štýlovej partnerskej reštaurácie s výhľadom na historické centrum Karlových Varov.

Relaxácia podľa vášho gusta

Vyberte si wellness balíček, ktorý najlepšie napĺňa vašu predstavu ideálneho odpočinku a uvoľnite sa v priebehu masáže podľa výberu a zábalu či masky na tvár (podľa druhu balíčka). Tešte sa tiež do bazénového komplexu Alžbětiny Lázně (1,2 km od hotela) s bazénom (25 m), relaxačným bazénom s automasážnymi prvkami, detským bazénikom, vírivkou, saunou a parou.

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (heluan@westbohemiahotels.cz, +420 777 662 605). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • Pobyt počas víkendu je možný iba pri zakúpení variantu s platnosťou KEDYKOĽVEK.

 • Pobyt počas štátnych sviatkov je možný iba pri zakúpení variantu s platnosťou KEDYKOĽVEK obsahujúci tiež vstup do wellness.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Deti do 1,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a služby.

 • Deti do 11,9 rokov 832 Kč (cca 33 €)/noc s raňajkami.

 • Detská postieľka na zapožičanie bezplatne (po predchádzajúcej dohode s hotelom).

 • Príplatky sa platia až na mieste.

 • Parkovanie v okolí hotela za 250 Kč (cca 10 €)/deň.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 250 Kč/noc (po predchádzajúcej dohode)

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Věra J.)

Ubytování v krásném prostředí, kousíček od kolonády. K dispozici byl výtah, vítaný pro mé letité rodiče. Snídaně v hotelu pestrá, večeře mimo hotel, slušná porce. Výlet na Dianu, Muzeum Bechera, Vánoční dům, procházka centrem lázní. Moc povedený víkend.

Vynikajúce (Drahuše H.)

Hotel se nám moc líbil, se službami jsme byli spokojeni. Strava skvělá i večeře v druhém hotelu v obou hotelích personál ochotný a příjemné vystupování. Wellness byl skvělí masérka moc příjemná všem doporučuji.

Vynikajúce (Jana T.)

S pobytem jsme byli spokojeni, hotel je hned vedle kolonády, pokoje pěkně vybavené, prostorné. V restauraci vedle hotelu dobře vaří za velmi příznivé ceny. Jen s parkováním je to horší. Není v ceně a v celé lázeňské zóně je zákaz parkování.

Tipy na výlet

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Karlovy Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet kúpele zažívajú až v 18. a 19. storočí, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitnej kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva, chorôb pečene, pankreasu alebo diabetu. Ohromí vás tu hneď niekoľko kolonád - Vřídelná, Zámocká, Trhová, Mlýnská a Sadodvá. Medzi najvýznamnejšie budovy patrí hotely Imperial a Pupp alebo Alžbetine a Cisárske kúpele. V meste sa môžete tešiť aj na bohaté kultúrne vyžitie a slávne festivaly.

Vřídlo a Vřídelná kolonáda

Vřídlo a Vřídelná kolonáda

Vřídlo, najteplejší a najvýdatnejší prameň, je jedným zo symbolov Karlových Varov. Až 72 °C horúci gejzír minerálnej vody nájdete v srdci Vřídelnej kúpeľnej kolonády, kde je zachytený v promenádnej hale. Vŕídlo tryská až do výšky 12 metrov a za minútu vydá až 2 000 litrov vody. Jeho podzemná časť je hlavným zdrojom termálnej vody pre všetky kúpeľné zariadenia. Časť unikátneho podzemia môžete navštíviť vďaka exkurznej trase Podzemie Vřídla. Táto voda sa využíva na liečebné a pitné kúry.

Múzeum Becherovky

Múzeum Becherovky

Becherovku, najprv ako kvapky na upokojenie žalúdka, začal v roku 1807 vyrábať vo svojej lekárni Josef Becher. Tento bylinný likér si tak viac ako 200 rokov stráži svoju pôvodnú receptúru, ktorá sa v spoločnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka odovzdáva ako rodinné tajomstvo. Jan Becher Múzeum dnes nájdete v pôvodnej budove, kde sa likér po 150 rokov vyrábal. Nájdete tu tak unikátny sklenený Becherovod, pivnice, sudy a ďalšie predmety spojené s históriou tohto slávneho nápoja. Súčasťou múzea je samozrejme aj bar.