Penzion Berg

Penzion Berg

Hradné námestie 36, Kežmarok
Slovenská republika

Prevádzkuje spoločnosť:
BERG KPB, s.r.o IČ: 36489034


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
14,3 km
Zjazdovka
14,5 km
Bežkovanie
5,1 km

O ubytovaní

Penzión Berg nájdete priamo v historickom centre Kežmaroku, len cca 30 m od hradu. A milovníci histórie si tu rozhodne prídu na svoje. Okrem kežmarského hradu z 15. storočia môžete navštíviť aj drevený artikulárny kostol (800 m) zo 17. storočia, ktorý sa radí k pamiatkam UNESCO, kežmarské lýceum (900 m) so 150 000 zväzkami kníh, radnica z roku 1461 alebo Nový evanjelický kostol (750 m) s unikátnou červenou fasádou.

Obdivovať môžete okrem architektonických krás aj pôvaby tatranskej prírody. Vydajte sa napríklad do Belianskej jaskyne (14,3 km), k Dlhému vodopádu (19,6 km) alebo preskúmajte Národnú prírodnú pamiatku Gánovské travertíny (17,6 km), ktoré sú významným paleontologickým náleziskom, a neďaleký Gánovský gejzír (18,3 km) s horúcou termálnou vodou.

Výlet si urobte napríklad do Tatranskej Lomnice (15,8 km), kde sa kedykoľvek počas roka vyšantíte na 482 metrov dlhej bobovej dráhe Tatrabob. V zime si tu užijete viac ako 11 km lyžiarskych tratí, vrátane najdlhšej zjazdovky na Slovensku. Skvelé príležitosti na lyžovanie budete mať aj v Ski rezorte Levočská Dolina (22,1 km) a lyžiarskych strediskách v Dolnom Smokovci (14,5 km) a Novom Smokovci (20,4 km).

A ak si po všetkých tých aktivitách chcete zaslúžene oddýchnuť, zájdite si do neďalekého Thermal Parku Vrbov (8 km) s 10 bazénmi a mini dinoparkom alebo do populárneho aquaparku AquaCity Poprad (14,3 km) so 13 vnútornými aj vonkajšími termálnymi bazénmi, viac ako 350 vodnými atrakciami a luxusnou wellness zónou.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v jednej z pohodlných, elegantne vybavených izieb s krásnym výhľadom. V každej z izieb budete mať prístup k WiFi a, samozrejme, tu nechýba vlastná kúpeľňa.

Izba Standard meria 19 m² a je vybavená komfortnou manželskou posteľou (dá sa rozdeliť aj na 2 jednolôžka), televíziou a minibarom. V kúpeľni nájdete sprchovací kút a z izby budete mať výhľad priamo na kežmarský hrad.

Izba Komfort je väčšia (31 m²), okrem spacieho priestoru tu budete mať k dispozícii aj príjemnú odpočinkovú/pracovnú zónu s pohovkou, písacím stolom a televíziou, nechýba ani minibar. Z okien izby uvidíte na Vysoké Tatry. Kúpeľňa môže byť vybavená sprchovacím kútom alebo vaňou.

Na čom si pochutnáte?

O vaše chuťové bunky sa postará bohatá polpenzia. Každé ráno na vás bude čakať bufet plný čerstvého pečiva, syrov, údenín, ovocia, zeleniny, cereálií a iných obľúbených raňajkových jedál. Na večeru vám naservírujú trojchodové menu zložené zo samých gastronomických perličiek. Menu je zostavené s citom a s využitím originálnych surovín, každý tanier je potechou pre oko aj pre žalúdok.

Okrem reštaurácie na vás v penzióne čaká aj útulná kaviareň, kde si vychutnáte nielen vynikajúcu šálku kávy, ale aj hriešne dobré špeciality z domácej cukrárne. V letných dňoch si navyše so zákuskom či obľúbeným nápojom môžete posedieť aj na vonkajšej terase s výhľadom priamo na kežmarský hrad.

Tipy na výlet

Hrad Kežmarok
Hrad Kežmarok
Tatranská Lomnica
Tatranská Lomnica
AquaCity Poprad
AquaCity Poprad