Náučný chodník Belianske lúky

Belianske lúky sú vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu s najväčším zachovaným slatinným rašeliniskom na Slovensku, so svojráznymi biotopmi, flórou i faunou. Rezerváciou vedie rovnomenný náučný chodník, ktorý začína pri drevenom altánku neďaleko cyklochodníku medzi Tatranskou Kotlinou a Spišskou Belou. Celková dĺžka náučného chodníka je 800 m, no rozhodne sa oplatí prejsť celú trasu Belianskych lúk s dĺžkou 1,8 km. Trasa je nenáročná, vhodná i pre rodiny s deťmi či seniorov. Najviac si ale prechádzku užijú nadšenci do botaniky, ktorí tu budú môcť obdivovať nespočet vzácnych rastlín a kvetov. Prírodnou rezerváciou vedie nadzemný drevený chodník prístupný len peším návštevníkom. Chodník spestruje 7 informačných tabúľ, z ktorých sa dozviete viac o flóre, faune i histórii Belianskych lúk. I keď sa po chodníku môžete prejsť celoročne, návštevu odporúčame hlavne v čase kvitnutia kvetov.

Trasa:

  • Náučný chodník Belianske lúky sa nachádza pri cyklochodníku medzi Tatranskou Kotlinou a Spišskou Belou pri Diviačej obore, na začiatku chodníka sa nachádza drevený altánok s rozcestníkom Šarpanec – odbočka Lendak. Celková dĺžka trasy je 1,8 km, čas prechodu cca 30 minút.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Tatry, Poľské Tatry, Vysoké Tatry

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Spider park
Belianska jaskyňa
Kaštieľ Strážky
Náučný chodník Pramenisko
Chata Plesnivec
Bachledka Ski & Sun - Zima

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet