Lovecký zámoček Hohenlohe

Drevený Lovecký zámoček Hohenlohe nájdete v krásnej prírode Tatranskej Javoriny. Stojí tu už od roku 1883, kedy ho dalo postaviť pruské knieža Christian Craft Hohenlohe-Öhringen. Kniežaťu sa lokalita Belianskych Tatier zapáčila natoľko, že sa sem natrvalo usadilo spolu so svojou manželkou a okolie pravidelne zveľaďovalo. Okrem zámočku tu nechalo vybudovať tiež drevený kostolík (pri ktorom je knieža pochované aj so svojou manželkou), vodnú elektráreň, pekáreň a stanovilo 3 dostupné turistické trasy, ktoré sa používajú dodnes. Hohenlohe miloval poľovačky, a tak v lesoch Tatranskej Javoriny založil rozsiahlu zvernicu, kam za poľovačkami cestovala šľachta z celej Európy. Lovili miestnu aj privezenú zver, medzi nimi napríklad bizóny, kozorožce, kaukazské či americké jelene. Zámoček sa do dnešných dni zachoval v skoro nezmenenej podobe a prezrieť si tu môžete takmer kompletné zariadenie vrátane vzácneho ďalekohľadu od mníchovského optika Jacoba Merza, lovecké trofeje i gong na zvolávanie spoločenských udalostí. Dnes je lovecký zámoček kultúrnou pamiatkou a využívajú ho prezidenti SR na reprezentatívne účely.

Otváracia doba:

  • 1.5. - 31.10. každý štvrtok v časoch 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00 hodín (okrem štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja),
  • 1.11. - 30.4. každý štvrtok v časoch 11:00, 12:00 a 13:00 hodín (okrem štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja),
  • Prehliadku je nutné rezervovať vopred minimálne 7 dní pred plánovanou návštevou.

Vstupné:

  • Vstup je bezplatný.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Tatry, Poľské Tatry, Belianske Tatry

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Drevený kostolík v Tatranskej Javorine
Skicentrum Strednica - Ždiar
Family Park Strachankovo
Ski Centrum Strachan
Svetelný dóm v Ždiari
Monkova dolina

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet