Monkova dolina

Turistami veľmi obľúbenú Monkovu dolinu nájdete v severovýchodnej časti Belianskych Tatier. Ide o dolinu ľadovcového pôvodu dlhú 6 km, cez ktorú prechádza jednosmerný náučný chodník otvorený len v letných mesiacoch. Začiatok chodníka je v obci Ždiar, odkiaľ cesta pokračuje po zelenej značke. Aj keď je trasa známa ako stredne náročná, mnohí ju odporúčajú navštíviť len fyzicky zdatným turistom kvôli miestami náročnému a prudkému stúpaniu (prevýšenie až 930 m). Charakter krajiny sa počas túry mení, vo vyššie položených bodoch stromy vystrieda kosodrevina a rozprestierajú sa tu i horské lúky posiate kvetinami. Stúpanie vám spríjemní 6 informačných tabúľ zameraných na históriu a prírodné zaujímavosti lokality. Po zdolaní najvyššieho bodu chodníka Širokého sedla (1 825,5 m n. m.) nasleduje mierne klesanie do Kopského sedla, kde chodník končí. Fyzicky náročný prechod Náučným chodníkom Monkova dolina trvá približne 4 hodiny.

Otváracia doba:

  • Chodník je prístupný od 15.6. do 31.10. (zimná uzávierka od 1.11. do 14.6.)

Vstupný poplatok: 1,50 €/osoba

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Tatry, Poľské Tatry, Belianske Tatry

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Skicentrum Strednica - Ždiar
Ski Centrum Strachan
Svetelný dóm v Ždiari
Ždiar
Ski Monkova
Ľudové múzeum – Ždiarsky dom

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet