Prielom Hornádu

Veľmi atraktívne miesto pre skúsených turistov a milovníkov dobrodružstva je v Slovenskom raji úsek Prielom Hornádu. Ide o kaňonovitú dolinu predstavujúcu úsek horného toku rieky Hornád od ústia Veľkej Bielej vody po obec Smižany. Prielomom vedie cesta zistená kovovými mostíkmi a lávkami s reťazami, nechýbajú tu ani stupačky. Najväčším adrenalínom je ale rozhodne lezenie po železných rebríkoch a stupačkách len niekoľko desiatok metrov nad riekou Hornád. Dolným úsekom doliny Hornádu vedie 15 km dlhý Náučný chodník Prielom Hornádu s 11 informačnými tabuľami, ktoré vás oboznámia s miestnou faunou, flórou a geomorfológiou. Prielom je obľúbený aj v zime, a to hlavne vtedy, keď je rieka pod nimi zamrznutá a vytvára nádhernú scenériu ako z rozprávky aj možný prechod po ľade peši či na bežkách.

Trasa:

  • Trasa patrí medzi náročné a neodporúča sa ju absolvovať s deťmi alebo v prípade, ak trpíte strachom z výšok.
  • K prielomu vedú viaceré turistické trasy, napr. z Letanoviec (červená značka), z Kláštoriska (žltá značka), zo Spišských Tomášoviec cez Tomášovský výhľad alebo z rázcestia Biely Potok (modrá značka, 11 km za cca 4 hodiny)

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Slovenský raj, Poľské Tatry

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Kláštorisko
Sokolia dolina
Závojový vodopád
Tomášovský výhľad
Slovenský raj
Lyžovanie v Slovenskom raji

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet