Tomášovský výhľad

Jedna z najobľúbenejších turistických trás v Slovenskom raji vás zavedie na Tomášovský výhľad. Ide o výnimočnú vyhliadku na vrchole skalnej steny vysokej 200 m, ktorá je takmer kolmá. Stena samotná je veľmi obľúbená medzi horolezcami, no turistov viac láka vyhliadka. Dovidíte z nej do rokliny Hornádu, do doliny Bieleho potoka aj na Vysoké Tatry. Nebuďte prekvapený, ak na Tomášovskom výhľade zbadáte návštevníkov ležiacich na bruchu - tí obdivujú impozantnú scenériu pod previsnutou skalou v bezpečnej polohe. Skúste si takýto výhľad tiež! Túra k Tomášovskému výhľadu je veľmi obľúbená pre svoju nenáročnosť, poľahky ju totiž zvládnu aj seniori aj väčšie deti.

Trasa:

  • Najjednoduchšia trasa vedie zo Spišských Tomášoviec po zelenom chodníku. Trasa je dlhá 1,5 km a zvládnete ju do 1 hodiny.
  • Ak máte chuť na mierne náročnú túru, vyrazte z Čingova po žltej a zelenej značke po Náučnom chodníku Prielom Hornádu. Trasa je dlhá 6 km a zaberie vám zhruba 1,5 hodiny.
  • K výhľadu vedie tiež cyklotrasa pre horské bicykle. Žlto značená cyklotrasa začína v Spišských Tomášovciach.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Slovenský raj

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet