Kráľova hoľa

Kto by nepoznal aspoň jeden verš z básne či piesne o Kráľovej holi? Spoznajte Kráľovu hoľu (1 949 m n. m.) vo východnej časti Nízkych Tatier aj osobne a vydajte sa sem na turistiku. Cesta na vrchol vám síce kondične náročná, ale keďže patrí k technicky nenáročným, je možné ju absolvovať aj s deťmi. Nezabudnite však pribaliť sebe i rodine teplé oblečenie – vrchol Kráľovej hole je známy ako veterný a sychravý. Výstup až k televíznemu vysielaču na vrchole ale rozhodne stojí za to. Vychutnáte si z neho široký výhľad na Vysoké Tatry, Slovenský raj, Muránsku planinu i Klenovský Vepor.

Trasy:

  • Zo Šumiaca po modrej turistickej značke lúkami i lesmi do Predného sedla a potom ďalej lesom až na vrchol. Cesta je dlhá 5,1 km s prevýšením 1 066 m. Výstup vám zaberie 3 až 4 hodiny.
  • Z Telgártu po červenej trase (Cesta hrdinov Dukly) dolinou cez Dolné a Horné až pod vysielač. Má dĺžku 5,5 km a prevýšenie 1 065 m. Zvoliť môžete aj trasu po zelenej značke cez Štráfy a Kráľovu Studňu. Aj keď je cesta náročná pre kondičku, zvládnete ju aj so zdatnejšími deťmi. Je dlhá 6,3 km a zdoláte ju za 3 až 4 hodiny.

Cyklotrasa:

  • Pokiaľ patríte k skutočne skúseným zdatným cyklistom, dostať sa na vrchol Kráľovej hole môžete aj na horskom bicykli. Cesta začína v obci Šumiac a pokračuje cez Predné sedlo. Celková dĺžka je 10 km a návrat je možný len po rovnakej trase.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Poľské Tatry, Nízke Tatry

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet