Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

 • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
 • Obľúbené ponuky na jednom mieste
 • Upozornenie na zmeny v ponukách

Slovenský raj: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Slovenský raj je jedinečný kúsok krajiny, ktorý získal svoje pomenovanie vďaka vzácnym prírodným hodnotám a krásam. Nájdete tu hlboké úzke rokliny, magicky krásne vodopády, priepasti aj rozsiahly podzemný svet jaskýň. To všetko obklopuje nesmierne bohatá fauna i flóra. Na mnoho malebných miest je možné sa dostať vďaka hustej sieti značených ciest, ktorých súčasťou sú aj stovky lávok, rebríkov a reťazí. Najnavštevovanejšou roklinou je Suchá Belá s Misovým, Okienkovým a Korytovým vodopádom. Doslova rozprávkové panorámy sa pred vami otvoria z Tomáškovského výhľadu, ktorý sa čnie 200 metrov nad rieku Hornád.

Spišský hrad (UNESCO) Najobľúbenejší výlet v lokalite

Jedna z najcennejších pamiatok Spiša sa rozkladá na ploche prevyšujúcej 4 ha. Spišský hrad je považovaný za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy, je dokladom vývoja architektúry na Slovensku od 12. storočia do 18. storočia. Táto oblasť má však celkovo bohatú históriu, skala, na ktorej sa hrad rozprestiera, bola osídlená už v mladšej a staršej dobe kamennej. Najstaršia časť hradu, ako odhalili archeologické výskumy, bola kruhová obytná veža postavená v 11. - 12. storočí (a v 13. storočí zanikla). Dnešná kruhová veža vznikla koncom 13. storočia spolu s románskym palácom a ďalšími časťami hradu. Dnes je z hradu významná kultúrna pamiatka zapísaná na Zoznam UNESCO, v jeho priestoroch si počas návštevy pozrite muzeálne expozície o dejinách hradu či stredovekých zbraniach.

Otváracia doba:

 • apríl a október: denne 9:00 - 17:00 hodín
 • máj - september: denne 9:00 - 19:00 hodín
 • november: denne: 9:00 - 16:00 hodín
 • ostatné mesiace zatvorené

Vstupné:

 • Dospelí: 8 €/osoba
 • Študenti a seniori: 6 €/osoba
 • Deti: 4 €/osoba
 • Rodinné vstupné: 19 € (maximálne 4 osoby, v kombinácii 1 dospelý a 3 deti alebo 2 dospelí a 2 deti)
Viac informácií

Slovenský raj Najobľúbenejší výlet v lokalite

Táto nádherná prírodná oblasť si vyslúžila vďaka svojej jedinečnosti pomenovanie Národný park Slovenský raj. Vydajte sa po drevených a železných rebríkoch, sústave lávok a viac ako 300 km značených trás cez divoké lesy a pozdĺž riek až k vyhliadkam, z ktorých budete mať Slovenský raj ako na dlani. Medzi najznámejšie turistické trasy patria Suchá Belá, Prielom Hornádu alebo výstup na Tomášovský výhľad, ktorý vás očarí rozhľadom na Vysoké Tatry aj do hlbokej rokliny. Príjemnú prechádzku si môžete v Slovenskom raji užiť v akomkoľvek ročnom období. V blízkosti obcí Spišské Tomášovce a Smižany sa nachádza Sovia skala, pomenovaná po svojich častých vtáčích návštevníkoch. Zo skaly sa vám naskytne pekná vyhliadka do okolia.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 21 tipov

Slovenský raj: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu v Slovenskom raji s wellness v Hoteli Trio ***

Osobne overené: Recenzia pobytu v Slovenskom raji s wellness v Hoteli Trio ***

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 16. 1. 2024

Vydajte sa na Slovensko s Vladom, členom nášho tímu Travelking. Konkrétne do Hotela Trio *** v Slovenskom raji. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Čo podniknúť vo dvojici či s rodinou počas víkendu v Slovenskom raji?

Čo podniknúť vo dvojici či s rodinou počas víkendu v Slovenskom raji?

 • KAM SA VYDAŤ NA VÍKEND?, CESTOVATEĽSKÉ RADY A TIPY
 • 7. 6. 2021

Slovenský raj - to je hlavne turistika v tiesňavách a stúpanie po rebríkoch ponad kúzelné vodopády. Oblasť je ale bohatá aj na svetovo významné pamiatky. Všetko to spoznáte vďaka nášmu itineráru na víkendový pobyt v Slovenskom raji pre páry aj rodiny.

Objavte to NAJ zo Slovenska: 8 NAJkrajších turistických trás, ktoré sa oplatí prejsť

Objavte to NAJ zo Slovenska: 8 NAJkrajších turistických trás, ktoré sa oplatí prejsť

 • SLOVENSKO, OBJAVTE TO NAJ ZO SLOVENSKA
 • 23. 6. 2020

Turistika na Slovensku - to nie je len zdolávanie hôr a obdivovanie plies vo Vysokých Tatrách. Vydajte sa na túru po ďalších nádherných turistických trasách a spoznajte výnimočné miesta, o ktorých ste doteraz možno ani nechyrovali. Tu je 8 z nich.

Objavte to NAJ zo Slovenska: 8 NAJúžasnejších pamiatok UNESCO, aké inde vo svete nenájdete

Objavte to NAJ zo Slovenska: 8 NAJúžasnejších pamiatok UNESCO, aké inde vo svete nenájdete

 • SLOVENSKO, OBJAVTE TO NAJ ZO SLOVENSKA
 • 8. 6. 2020

Prestížny Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO zdobia len tie najvýznamnejšie pamiatky z celého sveta. Nečudo, že na ňom majú svoje miesto aj niektoré z našich najúžasnejších skvostov. Ktoré to sú? Dozviete sa v článku.

Objavte to NAJ zo Slovenska: 10 NAJkrajších vodopádov, ktoré musíte vidieť

Objavte to NAJ zo Slovenska: 10 NAJkrajších vodopádov, ktoré musíte vidieť

 • SLOVENSKO, OBJAVTE TO NAJ ZO SLOVENSKA
 • 1. 6. 2020

Majestátne hory či skalné úkazy vypínajúce sa v národných parkoch a chránených oblastiach nemusia byť tým jediným lákadlom v krásnej prírode našej krajiny. Tentoraz sa spolu s nami vydajte na výlet za najkrajšími vodopádmi Slovenska.