Nezabudnuteľná dovolenka v Hoteli Stácio ****

Hotel Stácio **** vás zaujme na prvý pohľad - je postavený v štýle luxusnej talianskej vily a je obklopený tichou záhradou s romantickým jazierkom. Do Budapešti sa dostanete do 15 minút cesty autobusom (zastávka pár metrov od hotela).


Hotel je ocenený ako Najlepší 4* maďarský hotel roka 2015. V roku 2018 navyše získal ocenenie ako "najzelenšie hotel Maďarska" a to predovšetkým vďaka ekologickému prístupu, ako je šetrenie vody, energie, recykláciu a podobne.


Izby sú nádherne zariadené v 4* štandarde, nechýba v nich pohodlná posteľ. Ďalej je tu minibar, LCD TV a vlastné sociálne zariadenie. Raňajky i večere sa podávajú v reštaurácii podľa počtu hostí buď formou bufetu (v prípade väčšieho počtu hostí) alebo výberom z menu.

Luxusné wellness centrum

Súčasťou hotela je aj bohaté wellness centrum s rozlohou 1 000 m². Tu si môžete užívať ničím nerušený oddych v priestrannom bazéne, vírivke a troch saunách. Relaxovať môžete aj v parnom kúpeli, pri Kneippovej terapii či v relaxačnej miestnosti.


Prečítajte si dojmy tímu Travelking, ktorý v hoteli strávil víkend.

Dodatočné info

 • Dieťa do 1,9 rokov zdarma vrátane detskej postieľky.

 • Dieťa do 5,9 rokov zdarma bez nároku na prístelku (v posteli rodičov).

 • Dieťa do 11,9 rokov 20 €/noc vrátane prístelky.

 • Dieťa od 12 rokov 40 €/noc vrátane prístelky.

 • Deti majú v cene rovnakú stravu ako dospelí (raňajky či polpenzia).

 • V každej izbe môže byť maximálne 1 detská postieľka či prístelka.

 • Miestny poplatok 1 € alebo 300 HUF/osoba/noc.

 • Sezónny príplatok (7. - 10.6., 5. - 7.7.) 35 €/pobyt.

 • Parkovanie 990 HUF/noc.

 • Kupón nie je možné uplatniť v termínoch 19. - 22.4., 14. - 16.6., 2. - 4.8., 17. - 20.8., 31.10. - 3.11.

 • Skorý check in alebo neskorý check out je nutné nahlásiť pri rezervácii.

 • Po urobení rezervácie už nie je možné pobyt zrušiť.

 • Info na cesty:

 • Hotel je ľahko dostupný autom, do centra sa však pohodlne dostanete aj žltým Volán autobusom, ktorý zastavuje asi 100 metrov od hotela a jazdí pravidelne počas celého dňa (lístok stojí cca 300 HUF/osoba/cesta).

 • Autobusom sa odvezte na zastávku Kőbánya-Kispest (konečná autobusu), odkiaľ jazdí metro do centra mesta. Na rovnakú zastávku môžete dôjsť aj autom, sú tu garáže, kde môžete parkovať a do centra potom rovnako pokračovať metrom.

 • Na Kőbánya-Kispest je tiež obchodné centrum (potraviny, oblečenie...).

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli .
 • Pokiaľ kupujete kupón bez termínu, overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.
 • Potom, čo si kúpite kupón bez rezervácie termínu, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín.

Kupóny bez rezervácie termínu je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

Kupóny s online rezerváciou termínu nie je možné stornovať. Je možné zmeniť termín rezervácie, pokiaľ so zmenou súhlasí poskytovateľ ubytovania. Pokiaľ si prajete zmeniť dátum, kontaktujte nás na podpora@travelking.sk alebo bhom všedných dní na +420 538 880 980.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 20 €/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Jan K.)

Hotel Aiport Stáció před lety sice byl 4 hvězdičkový. Avšak od té doby se do něj neinvestovalo - vše již viditelně chátrá (např. napůl urvané věšáčky, špatně odtékající odpad, koberce již také chtějí vyměnit,...). personál vstřícný, usměvavý. Nevýhodou hotelu je značná vzdálenost do centra - k metru se dostanete místní ČSAD za 20-30 minut dle dopravy (poslední bus jede v 22:20), nebo autem. Velkým plusem je welnes - bazén, vířivka, saunový svět, relaxační místnost, solná jeskyně - vše v ceně. Jídlo: servírované večeře jak v TOP restauraci - chuťové buňky dlouho po tomto zážitku vrněli blahem. Ale když dostanete večeři servírovanou formou švédských stolů, tak standart - neurazí, ale ani nenadchne. Snídaně rovněž standardní neustále doplňované švédské stoly. Shrnutí: hotel vhodný pro ty, co se nebojí trochu cestovat se super welnes centrem a hodně dobrým jídlem. Za 1-2 roky už bych sem asi nejel - interiér hotelu již bude tak na úrovni 2 hvězd. Současná Budapešť (budovy) je, na evropské poměry, docela mladé město - moc starých památek tam není (z mého pohledu je skoro každé České město na kulturní památky daleko zajímavější). Takže pokud chcete vidět ty základní "pamětihodnosti", tak Vám stačí 2-3 dny chození. Kdo se specializuje na určité aktivity (muzea, galerie, doprava,...) tak zde stráví více času. V centru je relativně "levno" (např. trdelník na náměstí v centru stojí 30 Kč) a bezpečno. Zatím bez bezpečnostních kontrol - je otázka času, kdy i sem dojdou kontrolní stanoviště i na záchod (jako v Paříži) a kdy se na památky budete moc dívat jen přes neprůstřelné sklo. MHD po Budapešti je velmi dobře propracovaná a čistější než v Praze. Jízdu malými vagóny linky M1 metra (nejstarší pevninské Evropské metro) s nádhernými zastávkami doporučuji. Dále zde jezdí stále staré ruské soupravy - jet v nich je rovněž zážitek - hlavně v těch letitých nevylepšovaných a neudržovaných. K tomu je protikladem nejnovější linka M4 po které jezdí nejnovější soupravy. Doporučuji si koupit 7 denní kartu - lze s ní jet i 11 a 12 (lodní doprava) ve všední dny - zážitek je dle mne zajímavější, než výletní lodě.

Vynikajúce (Klára D.)

Skvělá strava, bazén, posilovna, příjemný personál. Zápor: hodina cesty autobusem a metrem do centra.

Vynikajúce (Daniel M.)

Velmi sme boli spokojní. Neboli sme tu prvykrat. Urcite sa sem vratime. Skoda ze nie je vonku bazen s lezadlami na slnku.

Tipy na výlet

Tropicarium

Tropicarium

Aligátory, exotické vtáky, nebezpečné plazy a opice, to všetko nájdete v budapeštianskom Tropicariu. Najväčšou zaujímavosťou obľúbenej turistickej atrakcie sú však žraloky plávajúce v obrovskom akváriu iba pár centimetrov od vás. Každých pätnásť minút sa navyše môžete tešiť na zážitok z pravého tropického dažďa.

Kúpele Gellert

Kúpele Gellert

Vo veľkolepých priestoroch takmer 100 rokov starých kúpeľov nájdete bazén s termálnou vodou, krytý bazén s perličkovým kúpeľom, vonkajší bazén s termálnou vodou, vírivku, saunu, solárium a parné kúpele.

Termálna liečivá voda v kúpeľoch Gellert je vhodná pre liečbu kĺbových a srdcových ochorení, problémov s krvným obehom aj dýchacím ústrojenstvom.

Nadchne vás aj bohatá ponuka wellness služieb, medzi ktoré patria osviežujúce a thajské masáže, kozmetika, manikúra a pedikúra.

Celodenný vstup cez víkend pre dospelého stojí 5 700 HUF (cca 19 €), cez týždeň 5 500 HUF (cca 18 €). Kúpele sú otvorené každý deň od 6:00 do 20:00 hodín.

Kúpele Széchenyi

Kúpele Széchenyi

Najznámejšie budapeštianske kúpele ponúkajú vnútorné aj vonkajšie plavecké a odpočinkové bazény, vírivku, komory s parou, sauny a mnoho liečebných aj relaxačných procedúr.

Medzi 21 bazénmi nájdete bazény s termálnou vodou s teplotou 28 - 40 °C, plavecké aj zážitkové bazény. Termálna liečivá voda pôsobí priaznivo na ochorenia kĺbov, srdcové choroby ale tiež pomáha pri rehabilitácii po rôznych zraneniach.

Celodenné vstupné pre dospelého stojí 5 400 HUF (cca 15 €) a komplex je otvorený každý deň od 6:00 do 22:00 hodín. Ak máte radi relax v teplej vode, neváhajte ani chvíľu a tieto kúpele navštívte.