Nitra je krásne mesto, ktoré stojí za návštevu. Vydajte sa za jeho krásami aj vy a užite si ubytovanie v luxusnom Boutique Hoteli Zlatý Kľúčik. Ten ponúka komfortné izby Superior, chutné raňajky formou bufetu a tiež degustačnú večeru s 3 či 5 chodmi. Tešte sa aj na vstup do prepychového Oriental Luxury Spa s vírivkou a 3 druhmi sáun, k dispozícii budete mať aj fitness centrum.

O ubytovaní

Hotel Zlatý Kľúčik je prepychový boutique hotel, ktorý nájdete v Nitre na kopci Zobor, len cca 30 minút prechádzky od Nitrianskeho hradu. Nie nadarmo sa radí medzi najlepšie hotely na Slovensku. Ide o moderný hotel s francúzskym nádychom. Pýšiť sa môže nádhernými priestormi, prepychovými izbami, úžasnou gastronómiou, rozľahlým wellness aj skvelou polohou. V zeleni, ale zároveň nie ďaleko historickým pamiatkam či obchodom.

Okrem Nitrianskeho hradu si určite užijete aj samotné centrum mesta Nitra. Vydajte sa k Bazilike sv. Emeráma, Hornému biskupskému katedrálnemu kostolu, Kaplnke sv. Michala či Justičnému palácu. Krásny je aj Kláštor a kostol sv. Petra a Pavla, Dom kanovníka Greguška aj ďalšie meštianske domy zo 17. - 19. storočia. V okolí je množstvo ďalších krásnych kostolov, kláštorov a budov. Pokiaľ však máte radi prírodu, vydajte sa do Prírodnej rezervácie Lupka či Zoborská lesostep, krásna je tiež Svoradova jaskyňa či Nitriansky dolomitový lom.

Kde budete spať?

Útulné izby Superior s nádychom Francúzska sú ladené do čiernej, bielej a modrej farby. V každej izbe si užijete štýlovú pohodlnú king size posteľ, 40“ LCD televíziu, klimatizáciu, príslušenstvo na prípravu čaju a kávy, minibar, trezor a, samozrejme, tiež kúpeľňu so sprchovacím kútom či vaňou, fénom a kozmetickým setom. Iste vás poteší aj župan a papuče na zapožičanie. Súčasťou izieb je aj balkón či terasa s krásnym výhľadom.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia Frenchie Terrasse podáva slovenské špeciality i pokrmy medzinárodnej kuchyne, ktoré sú vždy pripravené z čerstvých lokálnych surovín, a to s ohľadom na sezónu. Raňajky formou bufetu, obedy či večere výberom z menu si vychutnáte v luxusnom interiéri, ktorý je ladený do francúzskeho provence štýlu a ponúka krásny výhľad na mesto. V prípade pekného počasia je možné stolovať aj na letnej terase. V hoteli sa nachádza ešte ďalšia reštaurácia Cle D`Or, ďalej Lobby bar, ktorý je ideálny na popoludňajší či večerný pohárik a štýlový Cigar Lounge, kde si vychutnáte dobrú cigaru aj kvalitný koňak či whisky.

Kde budete relaxovať?

Wellness centrum Oriental Luxury Spa ponúka fínsku, bylinkovú aj parnú saunu v modernom interiéri, ktorý je plný kúzelných detailov. Okrem sáun si tu užijete aj Kneippov kúpeľ na nohy a oddych v parádnej vírivke. Doprajte si tiež masáže a rôzne kozmetické ošetrenia. Pre hostí je tu k dispozícii aj fitness centrum s profesionálnym vybavením.

Boutique Hotel Zlatý Kľúčik

Boutique Hotel Zlatý Kľúčik

Svätourbanska č. 27 , Nitra
Slovenská republika

+421376550289

recepcia@zlatyklucik.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 30 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Fitness
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,5 km
Zástavka
0,3 km

Tipy na výlet

Nitra

NitraTip na výlet

Známe mesto pod Zoborom nadchne turistov svojou bohatou históriou, honosnými cirkevnými stavbami aj romantickými uličkami a zákutiami s jedinečnou atmosférou. Vďaka nespočtu pamiatok sa o Nitre často hovorí ako o „raji pre archeológov“. Jej dominantou je rozhodne je Nitriansky hrad, ktorý bol v minulosti slávnym slovanským hradiskom aj mocnou pevnosťou, aká odolala aj nájazdom mongolských bojovníkov. Najpôsobivejšia časť Nitry je pre mnohých Horné mesto s nespočtom historických budov aj kostolom sv. Petra a Pavla. Za prehliadku tu stojí tiež Malý a Veľký seminár s diecéznou knižnicou, kdej sú uložené stovky vzácnych kníh, prvotlačí a rukopisov. Pri prechádzke mestom určite neprehliadnete Kluchov palác, ktorého roh podopiera kamenný obor Atlanta, Nitranmi nazývaný aj Corgoň.

Čo ešte navštíviť v Nitre?

  • Pešiu zónu so sochami
  • Synagógu
  • Mestský park
  • Kalváriu
  • Vrch Zobor
  • Dražovský kostolík
  • Slovenské poľnohospodárske múzeum
  • Zoborský kláštor
Viac informácií
Nitriansky hrad
Nitriansky hrad
Termálny park Nitrava
Termálny park Nitrava
Kúpele Piešťany
Kúpele Piešťany