S ubytovaním v Penzióne Podhájčanka budete zaspávať v izbách s atmosférou kvetín a ráno sa prebúdzať s chuťou na výborné a bohaté raňajky. Tešiť sa môžete aj na vstup do termálneho wellness Aquamarín s vnútornými aj vonkajšími bazénmi a saunami. Vhod príde aj zľava na stravu.

O ubytovaní

V pokojnej uličke len pár krokov od termálneho kúpaliska Podhájska objavíte oázu pokoja, Penzión Podhájčanka. Okrem relaxu v termálnej liečivej vode si užijete aj krásne výletné ciele v okolí.

Navštívte napríklad miniskanzen s fontánou (850 m) či zrúcaninu Mariánska Čeľaď (4,2 km). Na bicykli sa potom dostanete do prírodnej rezervácie Žitavský luh (13,1 km), kde v súčasnosti žije viac ako 100 druhov vtákov. Na ich pozorovanie slúži drevená rozhľadňa a prejsť si môžete aj 3,5 km dlhý náučný chodník. Za návštevu stojí aj Dom ľudového bývania Veľké Lovce (6,6 km), kde sa môžete pozrieť, ako sa v tejto oblasti žilo pred viac ako 100 rokmi.

Výlet si urobte aj do Arboréta Mlyňany (30,9 km), ktoré bolo založené v roku 1892 a na ploche cca 60 ha tu rastie približne 2 300 druhov domácich i cudzokrajných drevín. Okrem krásnych stromov uvidíte aj romantický kaštieľ z 19. storočia. V dojazdovej vzdialenosti na vás čaká aj Soľná jaskyňa v Starom Tekove (25,3 km), ktorej návšteva je vhodná najmä pre osoby s dýchacími, kožnými a inými zdravotnými problémami. Poprípade navštívte cca 30 km vzdialenú Levicu so všetkými jej klenotmi.

Kde budete spať?

Čakajú na vás romantické dvojlôžkové izby (niektoré s možnosťou prístelky) nesúce mená kvetov ako orchidea, gladiola, levanduľa, jazmín a ďalšie. Penzión disponuje tiež izbami na prízemí, ktoré sú vhodné pre hostí s pohybovými problémami.

Všetky izby sú vybavené stolom so stoličkou, LCD TV so slovenskými a českými programami i minikuchynkou s chladničkou či rýchlovarnou kanvicou. K dokonalému pohodliu vám poslúži samostatná kúpeľňa .

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno načerpáte energiu z bohatých raňajok formou švédskeho stola s domácimi potravinami. Pochutnáte si na pestrom výbere poctivých jogurtov, mäsových výrobkov, syrov, na cereáliách, čerstvom pečive, ovocí aj zelenine alebo ďalších dobrotách.

Kde budete relaxovať?

Príjemné posedenie objavíte v záhrade alebo na jednej z terás Vilky Podhájčanka. Relaxovať môžete medzi všetkými kvetm , podľa ktorých sú izby v penzióne pomenované, pri jazierku so zlatými rybičkami či na terase s grilom.

Penzion Podhájčanka

Penzion Podhájčanka

Úzka 289/21 , Podhájska
Slovenská republika

+421 915 746 068

katka1gavalcova@gmail.com

Check In
13:00 - 15:00
Check Out
do 9:30
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
0,4 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
0,4 km

Tipy na výlet

Rímske kúpele v Podhájskej

Rímske kúpele v PodhájskejTip na výlet

Liečivú vodu slovenského “Mŕtveho mora” si ešte lepšie vychutnáte v štýlových Rímskych kúpeľoch. Aj tu nájdete termálnu vodu (33 - 38 °C) a ideálne miesta na relaxáciu ako veľký sedací bazén, vírivku a sauny. Nechýba Kleopatrin kúpeľ, vaňové kúpele a masáže. Doprajte oddych celému telu - tunajšia voda je prospešná pre dýchacie cesty, kožu i na celý pohybový aparát.

Otváracia doba:

  • PO - NE: 10:00 - 21:30 hodín

Vstupné:

  • Bazén:
    • Dospelí: 12 €/osoba/celodenný vstup
    • Deti: 7 €/osoba/celodenný vstup
  • Ďalšie služby (sauny, masáže, vírivka a i.) za príplatok
Termálne kúpalisko Podhájska
Termálne kúpalisko Podhájska
Baroková Kalvária
Baroková Kalvária
Skalné obydlia Brhlovce
Skalné obydlia Brhlovce