Nadštandardné ubytovanie v poľských Beskydách

Hotel Kotarz Spa & Wellness *** sa nachádza v Beskydách v údolí rieky Brennica. Ubytovanie ponúka v komfortných izbách s vlastnou kúpeľňou so sprchou, TV, pracovným stolom a telefónom, niektoré izby majú výhľad na rieku.

V reštaurácii vás čakajú raňajky a večere formou bufetu, servírujú sa regionálne jedlá a tradičné špeciality. V hoteli je aj kaviareň so širokým výberom nápojov a zákuskov a milovníkov mäsa poteší bar s grilom a udiarňou.

Neobmedzené wellness so štyrmi saunami

V hoteli vás čaká tiež hýčkanie vo forme wellness centra s krytým bazénom, vírivkou a tromi saunami. Tešiť sa môžete na klasickú fínsku saunu, ďalej potom na aromatickú, soľnú a parnú. Vysoká teplota v saunách sa postará o obnovu imunitného systému a spálenie nejakých tých kalórií.

Za pokojnou relaxáciou sa vydajte aj do soľnej jaskyne. V spa centre potom nie je problém si za poplatok dopriať aj masáž alebo kozmetickú procedúru.

Dodatočné info

 • Parkovanie na pozemku hotela je obmedzené.

 • Vstup do wellness sa riadi platnými predpismi hotela, v prevádzke nemusia byť vždy všetky sauny či soľná jaskyňa súčasne, záleží na obsadenosti a možnostiach wellness.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín.

 • Deti do 3,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu, príplatok za detskú polpenziu 7 €/dieťa/noc.

 • Dieťa do 6,9 rokov 15 €/noc na prístelke vrátane detskej polpenzie.

 • Dieťa do 11,9 rokov 21 €/noc na prístelke vrátane detskej polpenzie.

 • Dieťa od 12 rokov 28 €/noc na prístelke vrátane polpenzie.

 • Pre deti do 11,9 rokov sa na večeru servírujú 2 chody s detskými porciami.

 • Miestny poplatok 0,25 €/osoba/noc.

 • Možnosť zapožičania županu 4 €/osoba/pobyt.

 • Sviatočný príplatok (23.12. - 31.12.2018) 35 €/izba/noc.

 • Sviatočný príplatok (1.5., 3.5., 31.5., 15.8.) 20 €/izba/noc.

 • Sviatočný príplatok (11.11.) 15 €/izba/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, check out do 12:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 6 €/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Kristýna N.)

Hotel byl hezký pokoj nad očekávání velký apartmán s krásnou terasou vše přesně podle popisu. Každý den balená voda na pokoji, čisté osušky. Jídlo bylo výborné jak snídaně tak večeře bylo z čeho vybírat. Dečky koutek menší ale kolem hotelu v létě je hodně zábavy lanové centrum kolotoče. Také procházky hned u hotelu jsou obchody Pepco lékárna řezník pekárna takže v případě hladu je kam zajít. Bazén teplý velký není co hotelu vytknout i když personál neuměl český domluvili jsme se bez problémů ani pejsek jim nevadil.

Skvelé (Irena D.)

Prostředí hotelu se nám líbilo. Wellness na dobré úrovni, ale všechny sauny nebyly v provozu. V bazénu krásně teplá voda. Snídaně velmi dobré, ale večeře slabší. Personál ochotný. Můžeme jen doporučit.

Vynikajúce (Viera K.)

Velmi pekne prostredie hotela. Vyborne sluzby, najma strava. Vo wellness nefungovali vsetky sauny, co vsak bolo pre nizky pocet hosti vopred avizovane. Hotel by mal mat o hviezdu viac. Take dobre sluzby sme nemali v 4* hoteloch.

Tipy na výlet

Lesopark Niespodzianek

Lesopark Niespodzianek

Kochajte sa pôvabnou divokou prírodou Sliezskych Beskýd. Lesopark Niespodzianek sa nachádza pri poľskom meste Ustroń. Lesopark Niespodzianek je tiež skvelou príležitosťou pre vášnivých fotografov, ktorí môžu fotiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí a odniesť si krásne autentické zábery. Po prechádzke bukovými lesmi si oddýchnete od všedného zhonu a pokocháte sa pohľadom na voľne žijúce zvieratá. Niespodzianek tvorí v podstate netradičnú zoologickú záhradu, kde všetky zvieratá žijú voľne. Nezabudnite navštíviť tiež prehliadku sov a dravcov.

Barania hora

Barania hora

Barania hora alebo tiež poľsky Barania Góra meria 1 220 metrov. Po Skrzycznom ide o druhý najvyšší vrchol Sliezskych Beskýd a druhý (po Lysej hore) najvyšší vrchol Těšínska. Na svahoch Baranej hory pramení Čierna a Biela Viselka, ktoré sa pri osade Czarne (Čierne) spájajú do Viselky a tá potom po spojení s potokom Malinka tvorí rieku Vislu. Na sútoku Čiernej a Bielej Viselky bola roku 1973 postavená Čerňanská priehrada. Barania hora je chránená prírodná rezervácia.

Mesto Ustroń

Mesto Ustroń

Ustroń je malebné kúpeľné mestečko v južnom Poľsku v Sliezskych Beskydách. Mesto má približne 16 tisíc obyvateľov. Skoro polovicu územia mesta zaberajú horské lesy. Mesto je ideálne na pokojné prechádzky a relax. Zo západu sa nad Ustrońom týči hora Veľká Čantoryje vo výške 995 m n. m. Hora je spojená so štvrťou Polana sedačkovou lanovkou. Na východ od mesta sa nachádza hora Rovnice, kde môžete navštíviť jeden z dochovaných lesných kostolov z čias protireformácie.