Objavte krásy Sliezskych Beskýd pri pobyte v Hoteli Elbrus Spa & Wellness ***, ktorý leží v obľúbenom horskom stredisku Szczyrk len 50 km od hraníc so Slovenskom. Čakajú tu na vás pestré možnosti turistiky aj moderný ski areál so 40 km zjazdoviek. O dostatok energie na každý deň pobytu sa postará výdatná bufetová polpenzia aj neobmedzený vstup do hotelového wellness.

O ubytovaní

Hotel Elbrus Spa & Wellness *** sa nachádza v obľúbenom horskom stredisku Szczyrk, ktoré leží len 50 km od slovenských hraníc. Príďte do srdca Sliezskych Beskýd za odpočinkom v hotelovom wellness aj pestrými možnosťami vyžitia po celý rok.

Priamo pred hotelom sa môžete napojiť na početné turistické trasy. Dovedú vás napríklad na Skrzyczne (5 km), najvýraznejšiu horu v Sliezskych Beskydách, z vrcholu ktorej je prekrásny výhľad. Na zdolanie volajú aj ďalšie hory v okolí mestečka, ako je napríklad Mogura (5 km), Klimczok (5,5 km) alebo Szyndzielnia (7 km) s obľúbenou rozhľadňou.

Centrom oblasti je mesto Bielsko-Biała (18 km), ktoré vás očarí neskoro barokovou a klasicistickou architektúrou v podobe napríklad Sulkowského hradu zo 14.storočia, katedrály sv. Mikuláša a súkenického domu z 18. storočia. Skvelým výletným cieľom je historické mesto Żywiec (18 km) so starým a novým zámkom, krásnou katedrálou a stredovekým námestím Rynek. Zaujímavým zážitkom je návšteva pivovarníckeho múzea a exkurzie do pivovaru Browar Żywiec, ktorý patrí k najznámejším poľským výrobcom piva.

Szczyrk je jedným z najväčších lyžiarskych stredísk v celom Poľsku. Lyžiarsky areál Szczyrk Mountain Resort (1,8 km) ponúka moderné zázemie a široké zjazdovky s celkovou dĺžkou 40 km. Veľkej obľube sa však tešia aj ski areály v Ustrońi (30 km) a vo Wisłe (23 km). Vo Wisłe môžete navyše navštíviť múzeum Beskýd alebo si užiť vodné radovánky v aquaparku Tropikana.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v komfortnej dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. Vďaka tomu, že je hotel jedným z najvyššie položených v Szczyrku, ponúka väčšina jeho izieb prekrásny výhľad na panorámu hôr. Súčasťou vybavenia je televízia, WiFi pripojenie, rýchlovarná kanvica a fén.

Na čom si pochutnáte?

V modernej hotelovej reštaurácii Kabardo si vychutnáte lahodné jedlo aj krásny výhľad na hory. Každé ráno tu na vás budú čakať bohaté bufetové raňajky pripravené z tých najkvalitnejších surovín. Na švédskych stoloch nájdete všetko od ľahkých šalátov cez teplé palacinky a toasty so slaninkou až po lahodnú kávu. Po nabitom dni pobytu sa potom môžete tešiť na jeho dokonalé zakončenie pri večeri vo forme bufetu, kedy si opäť budete môcť dopriať, čo len hrdlo ráči.

Perfektným miestom pre príjemný záver dňa je hotelový bar s knižnicou. Záleží len na vás, či si počas chladnejších večerov doprajete vynikajúce varené víno, čapované pivo alebo svoj obľúbený koktail pripravený skúsenými barmanmi.

Kde budete relaxovať?

Pokiaľ túžite zabudnúť na každodenné povinnosti, nie je nič jednoduchšie ako zamieriť do hotelového Armaczi SPA. Tu môžete odpočívať pri rekreačnom bazéne, v jeho vírivej časti alebo sa prehriať v saunovom svete s fínskou, parnou a bylinnou saunou. Prípadne je možné si deň spríjemniť niektorou z masáži a relaxačných procedúr.

Cestujete s deťmi?

O zábavu malých hostí sa postará vonkajšie ihrisko, ktoré je k dispozícii v lete. Ďalej je tu vnútorná herňa s mnohými hračkami otvorená vo vybraných dňoch.

Hotel Elbrus Spa & Wellness ***

Hotel Elbrus Spa & Wellness ***

Słoneczna 8 , Szczyrk
Poľsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 50 Zł/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Lyžiareň
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
0,2 km
Aquapark
15 km
Zjazdovka
1,8 km

Tipy na výlet

Lyžovanie v poľských Beskydách

Lyžovanie v poľských BeskydáchTip na výlet

Na poľskej strane Beskýd si môžete užiť parádnu lyžovanie bez nadmerných front a za skvelé ceny. Zjazdovky v tejto časti hôr sú pomerne strmé a vďaka naozaj kvalitnej úprave potešia predovšetkým náročnejších lyžiarov. Výhodou je, že najpopulárnejšie lyžiarske strediská sa nachádzajú v blízkosti hraníc. Väčšina areálov prešla v uplynulých rokoch modernizáciou, a tak si v poľských Beskydách užijete lyžovanie na vysokej úrovni.

Kam za lyžovaním v poľských Beskydách?

  • Ski areál Szczyrk je moderné stredisko s viac ako 36 km zjazdoviek pre lyžiarov a snowboardistov všetkých úrovní.
  • Ski areál Zwardoň sa nachádza v oblasti s ideálnou mikroklímou, kde sa drží kvalitný prírodný sneh takmer polovicu roku.
  • Ski areál Czantoria - Ustroń s modernou lanovkou obsluhuje červenú a modrú trať, a zaručuje skvelý zážitok pre začiatočníkov aj pokročilých.
  • Ski areál Istebna Zloty Groń patrí k najmodernejším poľským strediskám s vysokou úrovňou služieb i zázemím pre deti.
Viac informácií
Ski areál Szczyrk Mountain Resort
Ski areál Szczyrk Mountain Resort
Ski Resort Czantoria - Ustroń
Ski Resort Czantoria - Ustroń
Aquapark Tropikana vo Wisle
Aquapark Tropikana vo Wisle