Budapešť, miesto kde sa história mieša s kúpeľnou tradíciou a vynikajúcou gastronómiou. Doprajte si pobyt v Hoteli Császár *** v centre mesta s raňajkami a vstupom do termálnych kúpeľov Veli Bej s liečivou horúcou vodou.

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy aj sveta. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác, budova parlamentu či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, chýrnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám.

Ubytovanie v hoteli kúsok od centra Budapešti

Kde v Budapešti stráviť parádnu dovolenku neďaleko centra, kúpeľov a krásnych pamiatok? Predsa v hoteli Császár ***, ktorý leží hneď pri známom Markétinom moste, sídle parlamentu a Rybárskej bašte.

Hotel bol postavený už v roku 1850 a býval kláštorom, takže priam dýcha históriou. Ubytovaní budete v príjemných a moderne zariadených izbách s klimatizáciou, TV a WiFi.


Zákazníci Travelkingu oceňujú veľmi príjemný a milý personál hotela.


Tešte sa na bohaté raňajky priamo v hoteli a ochutnajte tiež miestne špeciality či lahodné maďarské víno v neďalekých reštauráciách.

Kúpele Veli Bej a Lukács hneď pri hoteli

Kúpele Veli Bej (alebo tiež kúpele Császár) patria k najstarším tureckým kúpeľom v meste. Kúpele sú nádherne zrekonštruované a nachádzajú sa v časti Buda, asi 50 m (1 minútu chôdze) od hotela. Vo všetkých bazénoch je termálna liečivá voda. Vstup do kúpeľov pre dospelého stojí cca 7 - 9 €.

Termálne kúpele Lukács sa nachádzajú len 150 metrov (3 minúty chôdze) od hotela a okrem odpočinku v liečivej termálnej vode a plaveckých či zážitkových bazénoch ponúkajú aj množstvo liečebných procedúr. Celodenné vstupné pre dospelého stojí cca 12 €.

Hotel Császár ***

Frankel Leó u. 35., Budapešť
Maďarsko

+(36) 13 362 640

info@csaszarhotel.hu

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohode s hotelom
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Vzdialenosť od kúpelov
2,8 km
Zastávka
20 m
Aquapark
2,8 km

Tipy na výlet

Budova Parlamentu

Že je Westminsterský palác najkrajšou parlamentnou budovou v Európe? Zájdite do Budapešti a presvedčte sa, že tunajšia budova parlamentu sa mu prinajmenšom vyrovná. Patrí medzi národné symboly Maďarska a svojou polohou na nábreží Dunaja dáva tvár celej metropole. V exteriéri aj interiéri sa prelína niekoľko zaujímavých architektonických štýlov.

Rybárska bašta

Ten najkrajší výhľad na Dunaj a Pešť si užijete z Rybárskej bašty, neorománského pamätníka na Hradnom vrchu v Budapešti. Na mieste sa predtým predávali ryby, pamätník tú vznikol v rokoch 1895 - 1902 a ide o dielo Frigyesa Schuleka. Pred baštou stojí socha sv. Štefana. Pokiaľ ste v hlavnom meste Maďarska, rozhodne si tento zážitok nenechajte ujsť.

Tropicarium

Aligátory, exotické vtáky, nebezpečné plazy a opice, to všetko nájdete v budapeštianskom Tropicariu. Najväčšou zaujímavosťou obľúbenej turistickej atrakcie sú však žraloky plávajúce v obrovskom akváriu iba pár centimetrov od vás. Každých pätnásť minút sa navyše môžete tešiť na zážitok z pravého tropického dažďa.