Kúpele Dobrna sú najstaršie existujúce kúpele na Slovinsku a ich tradícia je dlhá viac ako 600 rokov. Vypravte sa sem za termálnou vodou aj vy! Terme Dobrna - Hotel Vita **** je súčasťou kúpeľného areálu, takže to do bazénov budete mať kúsok. Navyše ponúka ubytovanie v komfortných izbách, animačný program pre deti i dospelých a predovšetkým neobmedzený vstup do termálneho wellness centra so 4 bazénmi a vírivkou. Nechýba ani saunový svet.

O ubytovaní

Terme Dobrna - Hotel Vita **** sa nachádza v malebnom slovinskom mestečku Dobrna. S 600 rokov dlhou kúpeľnou tradíciou ide o vôbec najstaršie kúpele v Slovinsku. Budova hotela je obklopená nádherným kúpeľným parkom, ktorého história siaha až do roku 1820. V parku je celkom 5 označených energetických bodov s blahodarnými účinkami na psychiku a zmysly, a tak je toto miesto dokonalou oázou pokoja a pohody.

Panenskú prírodu v okolí môžete objavovať po mnohých turistických trasách, ktoré vás dovedú napríklad na hrad Kačji (2,5 km), k zámku Novi Grad (4 km), k mlynu Vovk (3,5 km) či k jaskyni Ledenica (3 km). S miestnou faunou a flórou sa zoznámite na 2,8 km dlhom náučnom chodníku lesom. V okolí je aj niekoľko krásnych kostolov. Ak budete mať náladu na náročnejšiu turistiku, môžete zdolať vrchol Paški Kozjak (10 km) alebo sa vydať až k jazeru Šmartno (14 km).

Skvelým výletným cieľom je aj tretie najväčšie slovinské mesto Celje (16 km). Jedno z najstarších tunajších sa môže pochváliť bohatou históriou, množstvom dochovaných architektonických pamiatok i významným kultúrnym zázemím. Navštíviť tu môžete monumentálny gotický hrad, niekoľko múzeí a galérií či krásny mestský les.

Kde budete spať?

Pokojný spánok si doprajete v izbe Standard (21 m²) s manželskou posteľou. Vybavený je televíziou aj bezplatnou WiFi a osobné veci si môžete zamknúť v izbovom trezore. Príjemnú teplotu vzduchu si zvolíte na nastaviteľnej klimatizácii a pre občerstvenie nebudete musieť ďaleko - k dispozícii vám bude minibar. Vlastná kúpeľňa je opatrená fénom.

Ak zatúžite po peknom výhľade a odpočinku na čerstvom vzduchu, v hotelovej ponuke je aj izba Standard s balkónom.

Suite (25–48 m²) je priestorný variant izby pre dve osoby s manželskou posteľou a možnosťou prístelky pre jednu osobu. Zoznam vybavenia je rovnaký ako pri verzii Standard.

Na čom si pochutnáte?

V modernej hotelovej reštaurácii sa podávajú jedlá slovinskej a medzinárodnej kuchyne pripravované z prvotriednych lokálnych surovín. Raňajky aj večere majú formu bufetu, a tak si všetkého môžete dopriať, čo hrdlo ráči. V priebehu dňa je možné objednávať špeciality zo stáleho jedálneho lístka. Súčasťou areálu hotela je aj útulná kaviareň s ponukou nápojov, ľahkého občerstvenia a domácich zákuskov. Milovníci vína určite ocenia, že hotel má vlastnú vínnu pivnicu.

Kde budete relaxovať?

Za odpočinkom sa vydajte do hotelového wellness. Jeho vnútorné i vonkajšie bazény sú plné liečivej termálnej vody. Dopriať si môžete aj rôzne liečebné procedúry ako kúpele či masáže. Pokiaľ zatúžite po výnimočnom zážitku, je k dispozícii privátne wellness s fínskou a parnou saunou.

Čo všetko sa nachádza v hotelovom termálnom wellness?

 • Vnútorný relaxačný bazén s termálnou vodou (32 °C)
 • Vnútorný detský bazén (32 °C)
 • Vnútorná vírivka (35-36 °C)
 • vonkajší relaxačný bazén s termálnou vodou (28-29 °C)
 • vonkajší detský bazén (32 °C)
 • 3 fínske sauny
 • 2 pary - klasická a soľná
 • 2 Kneippove chodníky
 • Infrakabína
 • Ľadová jaskyňa a ochladzovací bazénik
 • Masážny bazén
 • Relaxačná zóna, vonkajšia terasa a vitamín bar
Terme Dobrna - Hotel Vita ****

Terme Dobrna - Hotel Vita ****

Dobrna 50 , Dobrna
Slovinsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
0,4 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Hrad Celje

Hrad CeljeTip na výlet

Takzvaný Starý hrad alebo tiež Horný hrad stojí na kopci nad mestom Celje a vďaka svojej rozlohe si vyslúžil titul najväčšieho slovinského hradu. Počiatky stavby spadajú do 13. storočia, kedy bol hrad sídlom grófov z Celje. V 17. storočí začal hrad chátrať, ale od polovice 19. storočia je pamiatkovo chránený a stále prebiehajú snahy o jeho reštauráciu. Návštevníci hradu si chvália ako historickú atmosféru miesta, tak aj úchvatný výhľad do okolitej kopcovitej krajiny.

Kúpeľné mesto Laško
Kúpeľné mesto Laško
Šmartinsko jazero
Šmartinsko jazero
Dom na strome
Dom na strome