Odpočinok uprostred prírody na Liptove si užijete v Penzióne pod Vlkolíncom blízko Skanzenu Vlkolínec. Ubytujete sa v izbe, apartmáne alebo samostatnom domčeku až pre 9 osôb. V cene máte raňajky, úschovňu bicyklov i využitie ihriska. V okolí sa rozprestierajú turistické trasy, cyklotrasy, hory i aquaparky.

Ubytovanie pre dvoch i celú partiu

Vydajte sa za oddychom do krásnej prírody v lokalite Biely Potok len 4 km od Skanzenu Vlkolínec, živej obce zapísanej na zoznam UNESCO. Čaká vás Penzión pod Vlkolíncom a jeho milý personál.

Možnosti ubytovania sú rôznorodé:

  • Dvojlôžková izba so štandardným nábytkom, TV a kúpeľňou so sprchovacím kútom a WC.
  • Apartmán až pre tri osoby, kde nájdete aj obývaciu časť a vybavenú kuchynku vrátane sporáku a chladničky.
  • Rekreačný domček až pre 9 osôb, kde sú k dispozícii tri izby, dve kúpeľne s WC, kuchyňa a spoločenská miestnosť s krbom.

Na raňajky si budete môcť každý deň vybrať z klasických raňajkových jedál, ako sú miešané vajcia, ham and eggs, obložený tanier pod.

V areáli penziónu je k dispozícii športové ihrisko i detský kútik pre malých nezbedníkov.

Aktívna dovolenka na Liptove

Pobyt sa obzvlášť hodí pre milovníkov turistiky a cyklistiky. Turistické trasy vedú hneď pri penzióne a dostanú vás do Vlkolínca, na Malinô Brdo a ďalšie zaujímavé miesta Veľkej Fatry.

Vyrazte sem aj na rodinnú dovolenku, jeden deň venujte turistike a na ďalšie si naplánujte návštevu Aquaparku Bešeňová či Aqua-Vital Parku Lúčky a nezabudnite sa zastaviť pri Lúčanskom vodopáde.

Tipy na výlet

Skanzen Vlkolínec

Dedinka zasadená do krásneho prostredia, ktorá bola zapísaná na zoznam UNESCO a stále prekypuje životom. Táto "živá obec" s historickými stavbami leží v juhovýchodnom výbežku Národného parku Veľká Fatra. Vzácnymi stavbami obce Vlkolínec sú dvojposchodová zrubová zvonica z roku 1770, studňa z roku 1860 s hĺbkou 13 m a barokovo-klasicistický kamenný rímskokatolícky kostol Navštívenia Panny Márie z roku 1875. V obci je tiež Roľnícky dom s expozíciou pôvodného bývania a predmety z domácnosti.

Park Snow Donovaly

Krásne upravené stredisko sa teší výbornej povesti a je vhodné najmä pre rodiny s deťmi. Nachádzajú sa tu prevažne modré zjazdovky vhodné pre začiatočníkov, vyblázniť sa ale môžete aj na červených a jednej čiernej. Na Donovaloch sa lyžuje denne od 8:30 do 16:00 hodín, potom začína večerné lyžovanie. Ak ste ho ešte neskúšali, rozhodne vám ho odporúčame zažiť. Samozrejmosťou sú moderné vleky, 4 bežecké trate aj rozľahlý fun park pre deti. A ak preferujete zážitkovú jazdu plnú prekážok, vytiahnite snowboard a zamierte do Riders Parku.

Ski Jasná Nízké Tatry

Jasná Nízke Tatry, to je nádherné prostredie, v ktorom si každý lyžiar bude pripadať ako v rozprávke. Najväčšia lyžiarska aréna na Slovensku ponúka lyžovanie na severnej aj južnej strane Chopku, a to od decembra až do konca apríla. Stredisko disponuje 49 km perfektne upravených zjazdoviek, z ktorých si vyberie každý - či už vyrážate na dovolenku so svojimi deťmi, alebo si chcete dopriať poriadnu adrenalínovú profi jazdu, Jasná vám svojou ponukou vyjde v ústrety.

Penzion pod Vlkolíncom

Do uhliska 7550/3, Ružomberok - Biely Potok
Slovenská republika

+421 908 522 240

ubytovaniepodvlkolincom@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 7 €/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané