Odpočinok uprostred prírody na Liptove si užijete v Penzióne pod Vlkolíncom blízko Skanzenu Vlkolínec. Ubytujete sa v izbe, apartmáne alebo v samostatnom domčeku pre až 9 osôb. V cene máte raňajky, úschovňu bicyklov i využitie ihriska. V okolí sa rozprestierajú turistické trasy, cyklotrasy, hory i aquaparky.

Skanzen Vlkolínec Tip na výlet

Dedinka zasadená do krásneho prostredia, ktorá bola zapísaná na zoznam UNESCO a stále prekypuje životom. Táto "živá obec" s historickými stavbami leží v juhovýchodnom výbežku Národného parku Veľká Fatra. Vzácnymi stavbami obce Vlkolínec sú dvojposchodová zrubová zvonica z roku 1770, studňa z roku 1860 s hĺbkou 13 m a barokovo-klasicistický kamenný rímskokatolícky kostol Navštívenia Panny Márie z roku 1875. V obci je tiež Roľnícky dom s expozíciou pôvodného bývania a predmety z domácnosti.

Viac informácií

Ubytovanie pre dvoch i celú partiu

Vydajte sa za oddychom do krásnej prírody v lokalite Biely Potok len 4 km od Skanzenu Vlkolínec, živej obce zapísanej na zoznam UNESCO. Čaká vás Penzión pod Vlkolíncom a jeho milý personál.

Možnosti ubytovania sú rôznorodé:

  • Dvojlôžková izba so štandardným nábytkom, TV a kúpeľňou so sprchovacím kútom a WC.
  • Apartmán až pre tri osoby, kde nájdete aj obývaciu časť a vybavenú kuchynku vrátane sporáku a chladničky.
  • Rekreačný domček až pre 9 osôb, kde sú k dispozícii tri izby, dve kúpeľne s WC, kuchyňa a spoločenská miestnosť s krbom.

Na raňajky si budete môcť každý deň vybrať z klasických raňajkových jedál, ako sú miešané vajcia, ham and eggs, obložený tanier pod.

V areáli penziónu je k dispozícii športové ihrisko i detský kútik pre malých nezbedníkov.

Aktívna dovolenka na Liptove

Pobyt sa obzvlášť hodí pre milovníkov turistiky a cyklistiky. Turistické trasy vedú hneď pri penzióne a dostanú vás do Vlkolínca, na Malinô Brdo a ďalšie zaujímavé miesta Veľkej Fatry.

Vyrazte sem aj na rodinnú dovolenku, jeden deň venujte turistike a na ďalšie si naplánujte návštevu Aquaparku Bešeňová či Aqua-Vital Parku Lúčky a nezabudnite sa zastaviť pri Lúčanskom vodopáde.

Penzion pod Vlkolíncom

Do uhliska 7550/3, Ružomberok - Biely Potok
Slovenská republika

+421 908 522 240

ubytovaniepodvlkolincom@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 7 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Kolkáreň
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
5 km
Zastávka
0,7 km
Aquapark
24 km
Zjazdovka
21,5 km

Tipy na výlet

Aquapark Bešeňová

Navštívte obľúbený aquapark s vyhľadávanou geotermálnou vodou. Čakajú vás tu vonkajšie aj vnútorné bazény, 3 vonkajšie tobogany a rôzne atrakcie. Samozrejmosťou je aj wellness centrum so saunovými rituálmi a masážami.

Aqua-Vital Park Lúčky

Zažite chvíle plné zábavy v Aqua-Vital Parku v Lúčkach. Areál s liečivou termálnou vodou je plný atrakcií, v ktorých sa uvoľníte a zároveň prežijete deň plný smiechu a vodných radovánok. Za vodou zamierte do niektorého z bazénov, v areáli sú dva vonkajšie bazény a jeden vnútorný minerálny. Vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody až 33 °C disponuje rôznymi atrakciami ako sú vzduchové lehátka, protiprúd, vodná čaša, masážne trysky a vodné osvetlenie. V blízkosti vonkajších bazénov sa nachádzajú aj obrovské šachy, volejbalové ihrisko a atrakcie pre deti. S bazénmi je spojený vitálny svet, v ktorom sú rôzne druhy sáun, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium a turbo sprcha. Uvoľnite sa a urobte niečo pre svoje zdravie. Saunovanie blahodárne pôsobí na ľudský organizmus: otvára póry, zlepšuje prekrvenie a pomáha vylučovaniu škodlivých látok.

Bešeňovské travertíny

Ak radi objavujete krásne diela prírody, nevynechajte návštevu Bešeňovských travertínov. Sú to vápencové lomy s krásnym leskom a pestrým sfarbením. Železo z minerálnych prameňov má priamy vplyv na farebné tónovanie travertínu a zapríčiňuje aj zmeny v zafarbení počas ročných období.