Wellness pobyt len 2 km od kúpeľov Kehidakustány. Ubytovaní budete v zámockom Batthyány Kastélyszálló **** a užijete si neobmedzený vstup do termálnych bazénov, vírivky aj sauny a navyše výborné raňajky formou bufetu a bohaté večere. Tešte sa aj na program s animátormi pre deti i dospelých. Deti do 6 rokov majú pobyt zadarmo.

Overené Travelkingom

“Jasných päť hviezdičiek. Ohromila ma atmosféra historickej budovy hotela aj úžasné okolité prostredie. Je tu čistý vzduch, dokonalé wellness a ústretový personál. Využil som vonkajší aj vnútorný bazén a veľmi sa mi páčila aj možnosť urobiť si prechádzku parkom s vysokými stromami. A navyše - termálne kúpele Kehidakustány sú od hotela vzdialené len 2 kilometre (z hotela vás tam zvezú zadarmo). Určite sa sem ešte niekedy vrátim!”

Szabolcs Laza - Obchodný tím
Osobne overené: Jún 2018

O ubytovaní

Hotel Batthyány Kastélyszálló **** sa nachádza v pokojnej dedinke Zalacsány. V jeho bezprostrednom okolí sa rozprestiera nádherná zámocká záhrada s bazénom a kúpeľnou časťou s liečivou termálnou vodou. Neďaleký Hévíz (10 km) ponúka malebné historické centrum s promenádou a slávne termálne jazero. Kúsok je to aj do ďalšieho atraktívneho mesta Keszthely (15 km), kde nájdete zámok Helikon aj zaujímavé múzeá (marcipánu, hračiek či áut Cadillac). Krásy jazera Balaton (19 km) môžete objavovať pri výletoch po mnohých turistických trasách.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, LCD televízorom, WiFi pripojením, trezorom, telefónom a vlastnou kúpeľňou s fénom a kozmetikou.

Na čom si pochutnáte?

V elegantnej hotelovej reštaurácii sa servírujú jedlá maďarskej aj medzinárodnej kuchyne. Podávajú sa tu raňajky a večere vo forme bufetu. V ponuke nájdete aj pokrmy vhodné pre vegetariánov, diabetikov a celiakov.

Kde budete relaxovať?

V luxusnom hotelovom wellness centre si môžete dopriať rôzne druhy procedúr ako masáže, zábaly či aromatické kúpele. K dokonalému odpočinku nabádajú vonkajšie i vnútorné termálne bazén, vírivka, fínska sauna či zážitkové sprchy. Zahrať si tu môžete aj vodný šach. Termálna voda v bazéne uvoľňuje stres, zmierňuje nervozitu i nespavosť. Rovnako ako voda v kúpeľoch Kehidakustány (3 km) aj voda v hotelovom bazéne pomáha zmierniť astmu, alergiu a lieči gynekologické choroby, neplodnosť a ochorenia pohybového ústrojenstva.

Cestujete s deťmi?

Pre malých hostí je pripravené vonkajšie ihrisko a detský kútik. Väčšie deti a dospelí si môžu užiť zábavu v pri hraní šípok a stolného futbalu.

Niečo naviac

Hotel ponúka veľa možností pre športové a voľnočasové vyžitie. Nájdete tu tenisové kurty a ihrisko na plážový volejbal. Pre fanúšikov golfu je pripravené špičkové zázemie pre golf, minigolf aj footgolf.

Batthyány Kastélyszálló ****

Batthyány Kastélyszálló ****

Csány László u. 24. , Zalacsány
Maďarsko

+36 20 968 1132

info@wellnesskastely.hu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 5 000 Ft/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
10 m
Zastávka
0,8 km
Aquapark
10 m

Tipy na výlet

Termálne jazero Hévíz

Termálne jazero HévízTip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenný vstupné zakúpite za 6 000 HUF (cca 17 €).

Po návšteve Hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií
Farmárske trhy v Hévíze
Farmárske trhy v Hévíze
Keszthely
Keszthely
Zalaszántó
Zalaszántó