Oddychujte v štýlovom Hoteli Erzsébet *** len pár metrov od populárneho jazera Hévíz, ku ktorému máte vstupenku v cene. Tešte sa tiež na polpenziu a odpočinok vo wellness s vírivkou, infra a fínskou saunou a parou.

O ubytovaní

Hotel Erzsébet *** sa nachádza v slávnom kúpeľnom mestečku Hévíz. Iba pár minút chôdze od hotela nájdete obľúbené termálne kúpele (400 m) so svetovo najväčším biologicky aktívnym termálnym jazerom. V Hévíze ďalej nájdete obľúbené aquarium (200 m), historické centrum s promenádami a populárnymi farmárskymi trhmi. Vydať sa môžete aj do neďalekého Keszthely (5 km) s nádherným kaštieľom Festeticsovcov a niekoľkými zaujímavými múzeami (marcipánu, hračiek či áut Cadillac). Okolo brehov jazera Balaton (6 km) vedie mnoho turistických trás.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe typu Standard. Izby sú vybavené klimatizáciou, televízorom, telefónom, rádiom, WiFi pripojením, minibarom a vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia ponúka výbornú maďarskú kuchyňu i medzinárodné špeciality, rovnako ako ponuku pre vegetariánov. Podávajú sa tu raňajky formou bufetu aj servírované obedy a večere.

Kde budete relaxovať?

Po dlhom dni si oddýchnete v hotelovom wellnes, kde nájdete fínsku, infra aj parnú saunu a odpočiváreň. K dispozícii sú aj zážitkové sprchy a vírivka. Dopriať si môžete aj niektorú z masáží či kozmetických procedúr.

Hotel Erzsébet ***

Hotel Erzsébet ***

Erzsébet királyné útja 13-15. , Hévíz
Maďarsko

+36 83 342 035

reservation@erzsebethotelheviz.hu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie 3 €/noc na parkovisku, 6 €/noc v garáži

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Vzdialenosť od kúpeľov
100 m
Zástavka
0,1 km
Aquapark
40 km

Tipy na výlet

Termálne jazero Hévíz

Termálne jazero HévízTip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenný vstupné zakúpite za 6 000 HUF (cca 17 €).

Po návšteve hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií
Mesto Hévíz
Mesto Hévíz
Farmárske trhy v Hévíze
Farmárske trhy v Hévíze
Keszthely
Keszthely