Hotel Šipka ***

Hotel Šipka ***

Náměstí 37, Štramberk
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
NOSTRABONA s.r.o. IČ: 03947823


777 701 605

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc - Do 30 cm v kohútiku, po konzultácii s recepciou.
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie zadarmo na verejnom parkovisku.

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Zastávka
100 m
Aquapark
9,5 km
Zjazdovka
4 km
Bežkovanie
4 km

O ubytovaní

Hotel Šipka *** sa nachádza v centre malebného horského mestečka Štramberk, na námestí s vôňou perníkových pekární na Štramberské uši. Okrem ochutnávky tejto regionálnej pochúťky a ďalších dobrôt na vás čakajú zaujímavé pamiatky a krásna príroda beskydského podhoria.

Už pri prechádzke mestom vás očaria drevené zruby z 18. a 19. storočia, ktoré dali Štramberku prezývku „Valašský betlehem“. Vystúpte na zrúcaninu hradu Strallenberg (400 m), preskúmajte valcovú vežu zvanú Trúba a pozrite si stálu expozíciu Cesta do pamäti štramberskej Trúby venovanú histórii hradu a mesta. Ak máte radi výhľad zhora, urobte si výlet na Bílú horu (950 m), ktorá stojí na rozhraní Štramberka a Kopřivnice a ponúka výhľad na Beskydy a Jeseníky.

Pod hradom Štramberk nájdu milovníci zvierat Aqua Terra Minizoo (47 m). Nachádza sa tu obrovské sladkovodné akvárium so stovkami rýb a medzi obyvateľov zoo patria rôzne druhy plazov a roztomilé opičky kosmany. Legendárne vyobrazenia prehistorických zvierat si potom môžete pozrieť v Múzeu Zdeňka Buriana (49 m), známeho maliara a ilustrátora, ktorého inšpirovala Krasová jaskyňa Šipka (1,2 km), ktorú kedysi obývali pravekí lovci.

Môžete si ju pozrieť aj osobne, ak sa vydáte po Laškovom náučnom chodníku. Na 16 km dlhej trase stretnete aj zrúcaninu hradu Šostýn (3,8 km), Raškovu vyhliadku (4,3 km), Čarodejnícku križovatku (3,9 km) a ďalšie zaujímavé miesta. V lete môžete svoje výlety obohatiť o kúpanie, napríklad na kúpalisku v Kopřivnici (3,6 km), Příbore (7,1 km) alebo v Aquaparku Frenštát pod Radhoštěm (9,3 km). V zime si môžete zalyžovať v Lyžiarskom stredisku Palkovice (19,1 km) s 2 zjazdovkami.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v štýlovo zariadenej dvojlôžkovej izbe s krásnym výhľadom na námestie alebo priamo na dominantu celej oblasti - štramberskú Trúbu. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa, WiFi pripojenie, pracovný stôl, posedenie s kreslami alebo TV.

Na čom si pochutnáte?

Ráno si v štýlovej secesnej reštaurácii s krbom vychutnajte chutné domáce raňajky formou bufetu. Počas dňa si vychutnajte kávu alebo pohár vína na letnej terase a večer zakončite chutnou dvojchodovou večerou.

Kde budete relaxovať?

Čerešničkou na torte bude príjemná relaxačná masáž.

Užijete si tiež vstup do wellness centra v partnerskom Sport Art Centrum Hoteli (30 km). Nájdete tu veľký vnútorný bazén s rozmanitými vodnými atrakciami a vírivky, po kúpaní sa môžete zohriať vo fínskej a infra saune. Na následné schladenie zase poslúži ochladzovací bazénik, vedro alebo sprcha. Ďalej budete mať k dispozícii Kneippov chodník a tepidárium.

Tipy na výlet

Štramberk
Štramberk
Štramberské uši
Štramberské uši
Kopřivnice
Kopřivnice