Hora Radhošť

Najznámejšou horou Beskýd je práve Radhošť (1 129 m n. m.), možno aj vďaka blízkosti Pustevien či známej soche Radegasta, ktorému je hora zasvätená, pretože tu vraj podľa povestí mával svoje sídlo. Vydajte sa ju zdolať a užite si parádny výhľad na celé Beskydy, Valašsko a v prípade dobrých podmienok aj na Jeseníky a Malú aj Veľkú Fatru na slovenskej strane. Na vrchole hory nájdete kaplnku sv. Cyrila a Metoda, kríž, súsošie a televízny vysielač.

Zaujímavosť: Hora Radhošť je pretkaná pseudokrasovými pieskovcovými jaskyňami. Najznámejší z nich je Volařka, ktorá je 2 m široká a 3 m hlboká.

Ako sa na Radhošť dostať? Najlepšie je vydať sa na Pustevny, kam sa dostanete na bicykli, pešo, MHD, autom či lanovkou. Z Pustevien na Radhošť je to potom 4 km po modro značenej turistickej značke. Ak máte chuť na poriadny výstup, môžete sa na vrchol vydať z Rožnova pod Radhoštěm po červenej značke (7 km).

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Beskydy, Valašsko

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Socha Radegasta na hore Radhošť
Kaplnka sv. Cyrila a Metoda
Lanovka na Pustevny
Lanový park Tarzanie
Lyžiarske stredisko Pustevny
Pustevny

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet