Obora Hukvaldy

Obora Hukvaldy patrí k najstarším oborám v Českej republike. Nachádza sa vo veľmi členitom teréne okolo hradného kopca na Hukvaldoch. Obora dosahuje až k vrcholu Kazničov (600 m n. m.), ktorý je jej najvyšším bodom. V okolitých lesoch rastú prevažne bukové porasty pretkané alejami starých líp, pagaštanov a dubov. Miestny raritou je skupina siedmich bukov lesných (Fagus sylvantica), ktoré boli vyhlásené ako pamätné stromy. Ich mohutný koreňový systém vytvára dojem obrieho prepletenca a podľa legendy je pod koreňmi ukrytý poklad. V obore žijú chované muflóny obyčajné, daniele škvrnité a prasa divoké. V unikátnom prostredí plnom starých stromov tu našli ideálne podmienky pre život aj mnohé ďalšie živočíchy ako jazvec, tchor, zajac, lasica, hranostaj či vydra. V korunách a dutinách stromov hniezdia napríklad bocian čierny a myšiak lesný. V nádhernej prírode obory Hukvaldy čerpal inšpiráciu svetoznámy hudobný skladateľ Leoš Janáček, autor opery Príhody líšky Bystroušky. Na jeho počesť stojí v obore bronzová socha líšky Bystroušky.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Beskydy, Severná Morava

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Hukvaldy
Líška Bystrouška
Zrúcanina hradu Hukvaldy
Rozhľadňa Panorama - Kabátice
Ski areál Palkovice
Lyžiarsky areál Červený kámen

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet