Beskydy: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Pustevny Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Vyšliapte si kopec (alebo sa nechajte pohodlne vyviesť lanovkou až hore) a obdivujte **unikátne drevené stavby v štýle ľudovej architektúry od slovenského architekta Dušana Jurkoviča**. Nájdete tu horskú **chalupu Maměnka a tiež Libušín**, ktorá sa teraz dočká obnovy po požiari v roku 2014. Miesto je pomenované po pustovníkoch, ktorí tu žili a patrí k nemu aj sto rokov stará hojne zdobená **drevená valašská zvonička**.
Viac informácií

Chodník Valaška Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Aj Valašsko má svoj chodník v korunách stromov. Nájdete ho v beskydskom stredisku **Pustevny a volá sa Chodník Valaška**. Prejdete sa po trase s dĺžkou necelých 400 m, v najvyššom bode je chodník 15,2 m od zeme. Na návštevníkov čakajú nádherné výhľady na krajinu, jediný lanový chodník v Česku aj **najdlhšia sklenená lávka, tzv. skywalk v Európe**. Deti sa môžu tešiť na trampolíny a trojposchodové ihrisko s preliezkami.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 33 tipov

Beskydy: Tipy na výlet

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

10 najlepších miest v Česku, kam tento rok vyraziť na dovolenku

10 najlepších miest v Česku, kam tento rok vyraziť na dovolenku

  • TO NAJLEPŠIE, TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 16. 3. 2020

Prečo sa hnať k moru, keď v susednom Česku je tak krásne? Vyrazte tento rok v lete na dovolenku po Česku a spoznajte to najlepšie z českých hôr a miest. Poradíme, kam za kúpaním, turistikou i historickými pamiatkami. Stále máte čo objavovať.

Kam na bežky? Najlepšie bežkárske trasy v Beskydách

Kam na bežky? Najlepšie bežkárske trasy v Beskydách

  • TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 20. 2. 2019

Radi vyrážate na bežky na Moravu? Máme pre vás tipy na bežkárske trate v celých Beskydách. Poradíme vám miesta pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov, navyše kde zaparkovať, alebo kde sa najesť.

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

  • TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 16. 1. 2019

Hory sú zasypané snehom, vleky v plnom prúde a vy už sa tiež chystáte na lyže. Lenže kam na hory s celou rodinou? Poradíme vám, kde sa dá s deťmi nielen lyžovať, ale kde ich môžete vziať na zaujímavé výlety a sami si dopriať relaxáciu.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK