Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Beskydy: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Kraj frgálov, valašskej kyselice a slivovice vás uchváti nielen svojou nádhernou prírodou plnou lesov, hôr a bystrín. Ako na dlani uvidíte Beskydy z najvyššieho miestneho vrcholu Lysá Hora či z bájnej hory Radhošť. Cez tento vrchol sa dostanete na najobľúbenejšie turistické stredisko oblasti - Pustevny. Odtiaľ vedie nadzemný panoramatický Chodník Valašska, ktorého súčasťou je 150 metrov dlhý sklenený chodník. Počas putovania môžete naraziť aj na sochu pohanského boha Radegasta, ktorá je symbolom celého Moravskosliezskeho kraja. K magickým a doposiaľ nie toľko známym miestam patria Satinské vodopády. Jedinečný zážitok si odnesiete z návštevy múzea Tatry v Kopřivnici, kde na vás čaká nielen expozícia o automobiloch, ale napríklad aj stála výstava o Dane a Emilovi Zátopkových. V zime je v prevádzke množstvo lyžiarskych stredísk a bežeckých trás.

Pustevny Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Vyšliapte si kopec (alebo sa nechajte pohodlne vyviesť lanovkou až hore) a obdivujte unikátne drevené stavby v štýle ľudovej architektúry od slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Nájdete tu horskú chalupu Maměnka a tiež Libušín, ktorá sa teraz dočká obnovy po požiari v roku 2014. Miesto je pomenované po pustovníkoch, ktorí tu žili a patrí k nemu aj sto rokov stará hojne zdobená drevená valašská zvonička.

Viac informácií

Jurkovičova rozhľadňa Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Cez 30 metrov vysoká rozhľadňa postavená v rokoch 2010 - 2011 tvorí dominantu kúpeľného mesta Rožnov pod Radhoštěm. Ide o jednu z najkrajších stavieb v šírom okolí a ak máte cestu okolo, rozhodne by bola škoda sa pri nej nezastaviť. Výhľad z rozhľadne je rovnako zaujímavý ako jej konštrukcia. Rozhľadňa je otvorená každoročne od apríla do októbra.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 34 tipov

Beskydy: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

10 najlepších miest v Česku, kam tento rok vyraziť na dovolenku

10 najlepších miest v Česku, kam tento rok vyraziť na dovolenku

 • TO NAJLEPŠIE, TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 16. 3. 2020

Prečo sa hnať k moru, keď v susednom Česku je tak krásne? Vyrazte tento rok v lete na dovolenku po Česku a spoznajte to najlepšie z českých hôr a miest. Poradíme, kam za kúpaním, turistikou i historickými pamiatkami. Stále máte čo objavovať.

Kam na bežky? Najlepšie bežkárske trasy v Beskydách

Kam na bežky? Najlepšie bežkárske trasy v Beskydách

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 20. 2. 2019

Radi vyrážate na bežky na Moravu? Máme pre vás tipy na bežkárske trate v celých Beskydách. Poradíme vám miesta pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov, navyše kde zaparkovať, alebo kde sa najesť.

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 16. 1. 2019

Hory sú zasypané snehom, vleky v plnom prúde a vy už sa tiež chystáte na lyže. Lenže kam na hory s celou rodinou? Poradíme vám, kde sa dá s deťmi nielen lyžovať, ale kde ich môžete vziať na zaujímavé výlety a sami si dopriať relaxáciu.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK