Čeladná

Malebná dedina Čeladná leží v samotnom srdci Moravskoslezských Beskýd. Svoje nezvyčajné meno vraj získala podľa čeľade, ktorá odtiaľ dochádzala na hrad Hukvaldy. Nádherná okolitá príroda je na mnohých miestach človekom nedotknutá. V úchvatnom údolí rieky Čeladenky s mnohými potôčikmi a lesnými bystrinami s priezračnou vodou sa preháňajú húfy rýb. Zdolať odtiaľ môžete neďalekú Lysú horu, Smrk či kopec Ondřejník, na ktorý je z Čeladnej krásny výhľad. Miestnou zaujímavosťou je malá drevená kaplnka sv. Cyrila a Metoda. Vďaka svojej Ihlanovitej streche, zdobením rezbami, maľovaným zakončením trámov a lemovaním okolo dverí a okien pripomína stavba zmenšeninu ikonických stavieb Dušana Jurkoviča na Pustevnách. Počas výletov do okolia môžete navštíviť napríklad zvyšky stredovekého hradu na svahoch Stolovej hory alebo kostol sv. Prokopa a Barbory ​​ v Kunčiciach pod Ondřejníkem, ktorý bol do Beskýd prevezený roku 1928 z Podkarpatskej Rusi.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Beskydy, Severná Morava

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Kněhyňská jaskyňa
Čertův mlýn
Chodník Valaška
Hora Smrk
Lyžiarske stredisko Pustevny
Pustevny

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet