Dovolenka v Hoteli Aminess Laguna *** bude skvelým letným zážitkom pre celú rodinu. Na pláž to budete mať len pár krokov (50 m) a oddýchnete si aj pri vonkajšom hotelovom bazéne. O skvelé gastronomické zážitky sa postará bohatá polpenzia a deti zabaví pestrý animačný program. Istria je navyše povestná svojou krásnou prírodou, o príležitosti na výlet teda nebudete mať núdzu.

O ubytovaní

Hotel Aminess Laguna *** stojí v letovisku Novigrad na polostrove Istria. Táto oblasť je známa svojou krásnou prírodou, slnečnými plážami a skvelou gastronómiou. Letnú dovolenku si tu užijete s rodinou aj s partiou priateľov, na každého čaká bohatý program.

Prvým cieľom po vašom príchode bude pravdepodobne pláž, tá najbližšia leží len 50 m od hotela. Okrem polihovania na lehátku si tu užijete aj veľa aktivít, k pláži totiž patrí Punto Mare Fun & Beach Zone s bazénom, plážovým barom a zaujímavým programom. Pri pláži je navyše detský vodný park Sirena Sportpark s nafukovacími atrakciami. Pre športovcov zase bude vhodná vedľajšia pláž Aminess Maravea Camping Resortu, kde na nich čaká napríklad tenisový kurt alebo ihrisko na plážový volejbal.

Pokiaľ sa na chvíľu odtrhnete od vodných radovánok, prejdite sa po Novigrade, jeho história siaha až do 5. storočia. Uvidíte napríklad pôsobivé mestské hradby a kostol sv. Maxima a Pelagia (1,6 km) postavený na prelome 5. a 6. storočia. Nové poznatky načerpáte v Múzeu Lapidarium (1,6 km) so zbierkou kamenných pamiatok, v Rakúsko-Uhorskom námornom múzeu (1,5 km) alebo v galérii umenia v barokovom paláci Rigo ( 1,5 km), ktorá vystavuje diela chorvátskych i svetových umelcov.

Výlet si urobte do mestečka Grožnjan (24,5 km), ktoré býva dejiskom najrôznejších hudobných a umeleckých festivalov, alebo do dediny Oprtalj (33,1 km) známe zase pre jej folklórne akcie. Za návštevu stojí aj malebné mestečko Motovun (28,7 km), často označované za jedno z najkrajších v celej Istrii. Pokiaľ si trúfate, môžete skúsiť vystúpiť na motovunský kopec. Ale pozor - na jeho vrchol vedie najdlhšie schodisko na tomto polostrove, ktoré má viac ako 1 000 schodov.

Kde budete spať?

Dvojlôžková izba Standard (14 m²) je jednoduchý variant pre dve osoby, vybavená manželskou posteľou alebo dvomi oddelenými lôžkami. Je možné pridať aj prístelku. K vybaveniu patrí kúpeľňa s fénom, klimatizácia, televízia a WiFi pripojenie, izba je bez balkóna.

Dvojlôžková izba s balkónom (16 m²) vybavená dvojlôžkovou posteľou alebo dvoma jednolôžkami, tiež umožňuje prístelku. Nechýba klimatizácia, kúpeľňa s fénom, WiFi pripojenie a televízie. Na balkone nájdete malé posedenie.

Dvojlôžková izba s balkónom a výhľadom na more (16 m²) je veľkosťou aj vybavením rovnaká ako Dvojlôžková izba s balkónom, iba v tomto prípade máte istotu krásneho výhľadu na hladinu mora.

Apartmán Comfort (27 m²) má výhľad do parku a je bez balkóna. Skladá sa z dvoch izieb, v jednej nájdete manželskú posteľ a v druhej rozkladaciu pohovku, na ktorej je možné pripraviť nocľah pre ďalšie dve osoby. Súčasťou izby je vlastná kúpeľňa, má aj klimatizáciu, televíziu a WiFi pripojenie.

Apartmá Superior s balkónom a výhľadom na more (33 m²) zahŕňa samostatnú spálňu s manželskou posteľou a obývaciu izbu s rozkladacou pohovkou, ktorá poslúži ako prístelka pre dve osoby. Ďalej má vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu, WiFi pripojenie a televíziu. Z balkónu s posedením budete mať výhľad na vodnú hladinu.

Rodinná izba Superior s balkónom (26 m²) sa skladá z dvoch spální s oddelenými posteľami alebo dvojlôžkami. Navyše je možné pridať aj prístelku, celkovo je tak vhodná až pre päť osôb. Má samozrejme aj vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu, WiFi pripojenie a v každej izbe je balkón a televízia.

Rodinná izba Superior s balkónom a výhľadom na more (32 m²) zahŕňa dve spálne, s manželskými posteľami alebo jednolôžkami. Vďaka možnosti prístelky sa tu vyspí až päť osôb. Vybavenie zostáva štandardné, teda WiFi pripojenie, televízia, klimatizácia a kúpeľňa, benefitom je balkón s výhľadom na more.

Na čom si pochutnáte?

V exkluzívnej hotelovej reštaurácii si každý deň pochutnáte na raňajkách a večeri formou bufetu. Raňajky sa podávajú ráno od 7:00 do 10:00 hodín, večeru užijete medzi 19:00 a 21:00 hodinami. Tešiť sa môžete predovšetkým na lokálne špeciality a čerstvé ryby.

Na obed budete mať hneď niekoľko skvelých možností. V reštaurácii Oliveto à la carte vám ponúknu regionálnu kuchyňu a jedlá si môžete vychutnať na slnečnej terase pri bazéne. Hneď pri hoteli nájdete reštauráciu Sirena Restaurant & Grill s terasou, ktorá vás nalákajú na vynikajúce pokrmy z grilu a skvelú ponuku vín. Olovrant alebo pizzu si na obed dáte aj priamo na pláži, v Aminess Punto Mare Fun & Beach Zone. Niečo malého na jedenie vám ponúkne aj hotelový Lobby bar, kde si užijete aj zábavný večerný program a zaujímavé zľavy na drinky.

Kde budete relaxovať?

Príležitostí na odpočinok rozhodne nebudete mať málo. Hlavným lákadlom je more, ktoré budete mať iba pár krokov od hotela. Na 200 metrov dlhej kamienkovej pláži si oddýchnete na lehátku, vybijete sa pri vodných športoch a pobavíte sa v plážovom bare. Priamo pri hoteli na vás potom čaká bazén so sladkou vodou vo verzii pre dospelých (270 m²) aj pre deti (36 m²), obklopený lehátkami a slnečníkmi.

V neďalekom partnerskom Hoteli Aminess Maestral nájdete aj luxusné wellness centrum s vírivkou, tureckým parným kúpeľom, fínskou saunou a bio saunou, súčasťou je aj krytý plavecký bazén s morskou vodou, fitness centrum. , kozmetický salón a VIP privátna wellness zóna s vyhrievanou vodnou posteľou, fínskou saunou a vírivkou.

Cestujete s deťmi?

V susednom Hoteli Aminess Maestral **** prebieha od od začiatku júna do konca augusta aj pestrý animačný program v Miramì mini klube. Deti od 4 do 10 rokov si tu užijú zábavné aktivity, hry a workshopy. Súčasťou býva aj večerný program s diskotékami pre najmenších, kinom a divadlom.

Staršie deti od 10 do 15 rokov môžu od júna do augusta zavítať do Teen Roomu, ktorý je priamo v Hoteli Aminess Laguna ***. Zahrajú si tu biliard, stolný futbal aj hry na PlayStation a zabavia sa pri súťažiach, turnajoch a tematických večeroch. V hoteli je k dispozícii aj detská herňa, vonkajšie ihrisko a vonkajší detský bazén.

Niečo naviac

Ani dospelí neprídu s aktivitami skrátka. V Punto Mare Fun & Beach Zone na neďalekej pláži si môžu vyskúšať rôzne športové aktivity (joga, pilates, plážový futbal, tanec...) a užiť si pestrý večerný program so živými hudobnými koncertmi, tanečnými vystúpeniami, kvízmi a ďalšou zábavou.

Aminess Hotel Laguna ***

Aminess Hotel Laguna ***

Terre 4 , Novigrad Istria, HR
Chorvátsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 15 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 3 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,3 km
Vzdialenosť od mora
50 m
Zastávka
1,3 km
Aquapark
4 km

Tipy na výlet

Novigrad

NovigradTip na výlet

Novigrad je malebné prístavné letovisko na západnom pobreží Istrie. Mesto sa rozkladá na vápencovom polostrove medzi zátokami Dajla a Mirna. Pôvodné historické centrum prechádza v novovybudované štvrte na severe i juhu.

Prístav Mandrač pripomína dávnu históriu Novigradu čoby malej rybárskej dediny a dodáva mestečku príjemnú stredomorskú atmosféru. Tunajší rybári stále dodržiavajú tradičný spôsob ukladania rybárskych člnov. V zime loďky pomocou kladky vyťahujú na vysoké tyčové konštrukcie a chránia ich tak pred nepriaznivým počasím.

Centrum Novigradu bývalo skôr obohnané hradbami s cimburím a dvomi obrannými vežami, ktorých pozostatky je možné vidieť aj dnes a sú symbolom mesta. Štruktúra historického jadra sa odvíja od obmedzeného priestoru na polostrove. Nájdete tu tak typické úzke uličky a malé námestíčka. V centre je možné vidieť benátske domy s gotickými oknami z 15. storočia, ranne kresťanský sarkofág, cintorínsky kostol svätej Agáty z prelomu 10. a 11. storočia alebo vodojem z roku 1496.

Ďalšími významnými pamiatkami sú kostol svätého Pelagia a Maximiliána z románskej doby a mestská zvonica z roku 1883 so sochou patróna, sv. Pelagia, na streche. Počas letnej sezóny je zvonica otvorená verejnosti a ponúka krásny výhľad do širokého okolia.

Na rozdiel od iných lokalít na Istrii nájdete v Novigrade pekné prírodné kamienkové pláže s borovicovými lesmi okolo. Na niekoľkých miestach boli vybudované betónové móla so schodmi aj zjazdy pre vozíčkarov. Ocenenie Modrej vlajky získali tunajšie pláže autokemp Mareda a Sirena a pláž hotela Maestral.

Viac informácií
Aquapark Istralandia
Aquapark Istralandia
Dinopark Funtana
Dinopark Funtana
Pazinská jaskyňa
Pazinská jaskyňa