Lázně Libverda spájajú krásnu kolonádu s liečivými prameňmi a možnosťou turistiky v Jizerských horách. Užite si oboje s ubytovaním v Penzióne Montána. K chuti vám prídu raňajky či rovno polpenzia. Za príplatok si môžete objednať aj relaxáciu vo vírivke, saune alebo počas zvolenej procedúry (masáže, kozmetika).

O ubytovaní

Penzión Montána sa nachádza v pôvabnom podhorí severného úpätia Jizerských hôr v obci Lázně Libverda. Príďte sa sami presvedčiť o mimoriadnych účinkoch kúpeľného pobytu v horách na vaše telo i myseľ.

Vďaka polohe v pokojnej okrajovej časti kúpeľov je hotel ideálnym východiskovým bodom na výpravy po krásach v meste aj v prírode. Srdcom Lázní Libverda je kolonáda s klasicistickými a empírovými kúpeľnými pavilónmi (700 m), kde môžete ochutnať tunajšie minerálne pramene: Máriin, Vilemínin, Eduardov, Josefínin, Bierbon a Hubertov.

Počas pobytu odporúčame navštíviť unikátnu reštauráciu Obří sud, ktorá je raritou svojho druhu. Budova, ako už názov napovedá, má tvar obrovského suda s dĺžkou 14,15 m, výškou 11,4 ma šírkou 10,5 m. Okrem vynikajúceho jedla si tu vychutnáte aj jedinečný výhľad na celú panorámu hlavného hrebeňa Jizerských hôr.

Okolím penziónu vedie množstvo značených trás pre pešie aj cyklistické výlety. Zamieriť môžete napríklad na vrchol Smrk s obľúbenou rozhľadňou (8 km), k žulovým skalám Kočičí kameny (2,4 km) s via ferratou, na vyhliadku Paličník (7,5 km) alebo k vodopádu Černého potoka (6,8 km). Milovníci dejín sa môžu vypraviť napríklad na hrad a zámok Frýdlant (10 km), k zrúcanine hradu Hamrštejn (25 km), na hrad Grabštejn (37 km) a na zámok Lemberk (42 km).

Pekným výletným cieľom je tiež iba 24 km vzdialené mesto Liberec. Vidieť tu môžete napríklad neorenesančnú radnicu, zámok Liberec, rozhľadňu Liberecká výšina a množstvo historických budov (budova Sporiteľne, kaviareň Pošta, Liebiegova vila, budovy oblastnej galérie a krematória). O celodenné vyžitie pre celú rodinu sa postará zábavný park Centrum Babylon, vedecko-zábavné centrum s planetáriom iQLANDIA alebo liberecká zoo so vzácnymi bielymi tigrov.

Za zimnými radovánkami môžete vyraziť na svahy hneď niekoľkých lyžiarskych stredísk. Skvelé zázemie ponúka napríklad Ski areál Bedřichov (33 km), Ski areál Severák alebo Ski areál Josefův Důl (42 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v útulnej dvojlôžkovej alebo trojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. Súčasťou vybavenia je televízia, WiFi pripojenie, pohodlné postele a posedenie.

Na čom si pochutnáte?

Na prízemí penziónu sa nachádza príjemná reštaurácia. Každé ráno si tu vychutnáte bohaté raňajky vo forme bufetu. Večer sa potom môžete tešiť na lahodné zakončenie dňa v podobe dvojchodovej servírovanej večere s polievkou a hlavným chodom.

Kde budete relaxovať?

Za odpočinkom zamierte do malého wellness centra s vírivkou, saunou a relaxačnou zónou. Za si môžete dopriať masáž alebo kozmetické procedúry.

Penzion Montána

Penzion Montána

Lázně Libverda 71 , Lázně Libverda
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Zastávka
0,1 km
Zjazdovka
14 km

Tipy na výlet

Lázně Libverda

Lázně LibverdaTip na výlet

Kúpeľné mestečko na severe Čiech v Jizerských horách je skvelým východiskovým bodom pre túry po horách i oázou odpočinku samo o sebe. Môžete sa tu prechádzať po kolonáde počas jedenia oblátok, zastaviť sa na Vyhliadke nad Libverdou alebo ochutnať tunajšie liečivé pramene. Majú železitú chuť a pozitívne účinky na nervový systém.

Čo nevynechať pri návšteve Lázní Libverda?

  • Výletnú reštauráciu Obří sud
  • Vyhliadky nad Libverdou
  • Zámok Frýdlant
  • Na prechádzku sa vydajte po Slnečnej ceste - ide o značený vyhliadkový okruh, ktorý Vás prevedie všetkými významnými miestami.
Viac informácií
Obrí sud
Obrí sud
Zámok Frýdlant
Zámok Frýdlant
Bikepark Rokytnice
Bikepark Rokytnice