Vydajte sa na pobyt neďaleko Dvora Králové, v ktorom nájdete známu Zoologickú záhradu, ale aj množstvo ďalších turistických atrakcií. Ubytujete sa v Penzióne Na Faře, kde vás čaká chutná polpenzia, oddych v privátnej vírivke a saune, ale aj zábava pri ping pongu či biliarde.

O ubytovaní

Penzión Na Faře nájdete v Královohradeckom kraji v Dubenci. Ide o malú, ale čarovnú dedinku s kostolom sv. Josefa, kaplnkou Bolestivej matky Božej a pomníkom obetiam 1. svetovej vojny, kde si užijete pohodu podkrkonošského dedinského prostredia. Na výlet sa vydajte do Dvora Králové nad Labem (9,5 km), kde nájdete známu zoologickú záhradu s unikátnym africkým safari. Vydať sa môžete aj do historického centra, ktoré je plné kostolov, pomníkov a nechýba ani múzeum a galéria. V lete zamierte zas na Tyršovo kúpalisko (8 km), k vodnej nádrži Rozkoš (23 km), zámku Ratibořice (22 km) či do Babičkinho údolia (22 km). Za návštevu rozhodne stojí aj Braunov Betlehem (5,5 km) a Kuks (11,5 km).

Kde budete spať?

Novo zrekonštruovaný areál poskytuje ubytovanie v dvoj a trojlôžkových izbách s možnosťou prístelky. Vybrať si môžete štýlovú izbu v časti starej farnosti alebo turistickú izbu v novej prístavbe. Všetky izby sú vybavené manželským lôžkom, televízorom, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou. Žehličku a fén vám radi zapožičajú na recepcii. K dispozícii je tiež farný apartmán v historickom štýle s barokovým krbom.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii s originálnym barokovým interiérom si skvelo pochutíte. Tešte sa na tradičné pokrmy aj modernú svetovú kuchyňu pripravenú z čerstvých surovín. Nechýba tu ani útulný salónik vybudovaný v priestoroch bývalých konských stajní.

Kde budete relaxovať?

Na relaxáciu skvelo poslúži wellness centrum s vírivkou a infrasaunou, ktorá zlepšuje funkciu krvného obehu a tíši bolesť kĺbov. Užiť si môžete aj jednu z exotických masáží, napríklad thajskú alebo havajskú.

Niečo naviac

Vo veľkej hernej miestnosti sa zabavia deti aj dospelí. Zahrajte si biliard, stolný futbal alebo stolný tenis. V hoteli vám tiež radi požičajú bicykle.

Penzion Na Faře

Penzion Na Faře

Dubenec 1 , Dubenec
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
14:00
Check Out
10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
21 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
20 km

Tipy na výlet

ZOO Dvor Králové

ZOO Dvor KrálovéTip na výlet

Všetci milovníci zvierat a rodiny s deťmi určite poznajú vychýrenú Zoo s pravým africkým safari. V Zoo Dvůr Králové vás čaká viac ako 2300 druhov zvierat. Park sa preslávil chov nosorožcov, nájdete tu najväčšiu skupinu žiráf chovanú mimo Afriky, pavilóny pre šimpanza, šelmy či slony a ďalšie zvieratá africkej savany.

Aké je najväčšie lákadlo tejto ZOO?

Ide o Africké safari Jozefa Vágnera a Levie safari, ktoré ponúka možnosť vydať sa prechádzkou medzi voľne sa pohybujúce zvieratá. Na výber, ako sa na cestu vydať, je z troch možností - vlastným autom, Afrika truckom alebo Safaribusem. Súčasťou jazdy Afrika truckom aj Safaribusem je zaujímavý a zábavný výklad. Trasa meria približne 5 kilometrov. Môžete pozorovať zebry, žirafy, antilopy a za špeciálnu bránou na vás čaká takmer kilometrová cesta levím safari.

 Pre odvážlivcov je pripravené aj večerné safari, lanový park alebo možnosť vyskúšať si úlohu ošetrovateľa v ZOO. Tak neváhajte a objavujte zvieraciu ríšu pekne z blízka.

Viac informácií
Hradec Králové
Hradec Králové
Babičkino údolie v Ratibořiciach
Babičkino údolie v Ratibořiciach
Pardubice
Pardubice