Či už chcete v nádhernej krkonošskej prírode lyžovať, zdolávať turistické ciele, alebo skôr v pokoji relaxovať, počas pobytu v Penzióne Čistá v Černom Dole si užijete všetko dosýta. Penzión vás očarí svojou pohodovou rodinnou atmosférou a navyše si každé ráno pochutnáte na vynikajúcich bufetových raňajkách z kvalitných čerstvých surovín. Pobyt vám spríjemní aj neobmedzená konzumácia Prosecca.

O ubytovaní

Penzión Čistá sa nachádza v dedinke Čistá v Krkonošiach, ktorá leží v blízkosti horského mestečka Černý Důl. Či už chcete byť počas pobytu neustále v pohybe, alebo si túžite v nádhernej krkonošskej prírode predovšetkým oddýchnuť, tento rodinný penzión s pohodovou rodinnou atmosférou naplní vaše očakávania.

Do Černého Dolu sa dostanete za pár minút autom, alebo pešo po zelenej turistickej trase (2,5 km). V centre stojí oproti kostolu sv. Michaela Archanjela budova mestského úradu, v ktorej je možné si pozrieť expozíciu Múzea Podzemia Krkonôš venovanú histórii baníctva. Svoje poznatky z múzea si môžete prehĺbiť na 4 km dlhom náučnom chodníku Okolo lomu, ktorý začína na námestí.

Už z diaľky viditeľnou dominantou okolia penziónu je Černá hora, na ktorej vrchol s rozhľadňou Panorama (7,5 km) sa dostanete po mnohých turistických trasách. Viac než 3 km dlhý náučný chodník vás tu prevedie unikátnym ekosystémom Černohorského rašeliniska (8,7 km), na ktoré sa môžete pozrieť aj z vtáčej perspektívy, a to z 6,5 metrov vysokej vyhliadkovej veže.

K pekným výletným cieľom patria napríklad aj Vavrincove vodopády (13 km), Javoří vodopády (10 km), lesný hrádok Aichelburg (15 km) alebo nádherný renesančný zámok Vrchlabí (8 km). Krkonoše sú ideálne aj pre náročnejšiu turistiku – vystúpiť tu môžete napríklad na Liščiu horu (13 km), k ikonickej Lúčnej búde (17 km), alebo môžete zdolať najvyššiu českú horu Sněžku (18 km).

V neďalekých Jánskych Lázňach (7 km) nájdete Chodník v korunách stromov Krkonoše, expozíciu o histórii tamojšieho kúpeľníctva a aquacentrum. Za zimnými športmi sa vydajte do Ski Resortu Černá hora – Pec (8,2 km). V rámci tohto lyžiarskeho strediska je možné na 1 skipas využívať 50 km zjazdoviek a lyžiarskych ciest v 6 vzájomne prepojených areáloch (Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou). Bežkári sa môžu na vrchole Černej hory napojiť na Krkonošskú magistrálu alebo využiť stovky kilometrov upravovaných bielych stôp na území Krkonôš.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej alebo trojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. Každá izba je vybavená televízorom, WiFi pripojením a trezorom. Do väčšiny izieb je možné umiestniť jednu prístelku.

Na čom si pochutnáte?

V príjemnej reštaurácii s vonkajším posedením na vás budú každé ráno čakať vynikajúce raňajky vo forme bufetu. Cez deň je možné si objednávať zo stáleho jedálneho lístka, v ktorom nechýbajú lahodné regionálne špeciality a tradičné pokrmy v modernom poňatí. Samozrejmosťou je používanie výhradne čerstvých surovín od overených dodávateľov.

Cestujete s deťmi?

Malí hostia si v letných mesiacoch užijú zábavu na detskom ihrisku s mnohými atrakciami.

Penzion Čistá

Penzion Čistá

Čistá v Krkonoších 86 , Černý Důl
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Lyžiareň
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
0,2 km
Aquapark
39 km
Zjazdovka
3,3 km

Tipy na výlet

Lyžovanie v Krkonošiach

Lyžovanie v KrkonošiachTip na výlet

Pokiaľ si v zime chcete užiť luxusnú lyžiarsku dovolenku so všetkým, kde inde by to malo byť, než v pohorí s najvyššou horou Česka, Sněžkou? Krkonoše však nie sú len o českej najvyššej hore. V celom pohorí nájdete niekoľko krásnych oblastí (Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou), ktoré ponúkajú špičkové lyžiarske areály s priľahlým útulným ubytovaním. Či už idete sami, s priateľmi, v páre alebo s celou rodinou, užijete si zimných radovánok dosýta a podľa svojich predstáv!

Kam za lyžovaním v Krkonošiach?

  • Ski areál Harrachov - Čertova Hora, jedno z najnavštevovanejších lyžiarskych stredísk v ČR, nájdete v západnej časti Krkonôš. Tešte sa na štyri zjazdovky rôznych úrovní náročnosti s celkovou dĺžkou 6,5 km, sedačkovou lanovkou aj perfektne upravený povrch.
  • Pod Ski Resort Rokytnice spadajú dva lyžiarske areály - menší Studenov (so zjazdovkami v celkovej dĺžke 3,5 km) a väčší Horní Domky, v ktorom si môžete užiť ešte o 10 km zjazdoviek viac, a to ako modrých, taktiež červených aj čiernych.
  • Skiareál Strážné je moderné lyžiarske stredisko v 800 - 1 300 m n. m. smerom na Špindlerův Mlýn so štyrmi zjazdovkami od modrej až po čiernu náročnosť a nechýba ani detský vlek či mierny cvičný svah.
  • Family Ski Park v Žacléři je určený pre celé rodiny aj školské výcviky. Zjazdovky sú vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj mierne pokročilých lyžiarov a snowboardistov. Stredisko sa nevolá Family Park náhodou, zabaví sa tu totiž kráľovsky celá rodina.
  • Ski areál Malá Úpa je romantické horské stredisko v nadmorskej výške 1 250 m n. m., čím sa radí medzi jedny z najvyššie položených stredísk v Českej republike. Garantuje kvalitný sneh po celú sezónu, a tak si celých 6,1 km zjazdoviek môžete užívať dosýta.
Viac informácií
Ski resort Černá hora - Janské Lázně
Ski resort Černá hora - Janské Lázně
Ski resort Černá Hora - Pec
Ski resort Černá Hora - Pec
Chodník korunami stromov Krkonoše
Chodník korunami stromov Krkonoše