Lokalita Posázaví leží sotva 40 km od Prahy a volá na výlety do prírody aj za pamiatkami, prípadne to nebudete mať ďaleko ani na zámok Konopiště. Užite si príjemný pobyt s raňajkami alebo polpenziou, bowlingom a adventure golfom.

O ubytovaní

Hotel Benica *** v Benešove pri Prahe je ideálnym východiskovým bodom na poznávanie Posázaví. Táto pekná oblasť na juh od Prahy ponúka spojenie krásnej prírody, historických pamiatok a aktívneho odpočinku v blízkosti rieky Sázavy. Vydajte sa obdivovať napríklad zámok Konopiště (1,5 km), Farmapark Soběhrdy (8,6 km), zámok Jemniště (14 km), Vojenské múzeum Lešany (14,5 km), alebo hrad Český Šternberk (24 km). Za návštevu však stojí tiež múzeum Jawy (2,1 km) alebo prehliadka miestneho pivovaru Ferdinand (4,7 km). Aquapark Čestlice sa nachádza len 25 minút jazdy autom.

Kde budete spať?

Ubytujte sa v dvojlôžkovej izbe, kde sa môžete naplno oddávať ničím nerušenému odpočinku. K dispozícii vám bude WiFi pripojenie, písací stôl so stoličkou a novo zrekonštruovaná kúpeľňa so sprchovacím kútom, fénom a kvalitnou kozmetikou. Hostia veľmi oceňujú aj predokenné rolety, vďaka ktorým si v izbe zaistíte úplnú tmu a pokojnejší spánok.

Na čom si pochutnáte?

Až v januári 2020 tu vznikla nová, priestranná, klimatizovaná reštaurácia. Tím pod vedením skúseného šéfkuchára tu pripravuje pestrú ponuku sezónnych pokrmov, na ktorých si bezpochyby pochutnáte. Každé správne jedlo by malo byť doplnené o kvalitné víno, o čo sa tu stará spoločnosť Znovín a Lechovice.

Kde budete relaxovať?

V letných mesiacoch je tu k dispozícii vonkajší bazén.

Cestujete s deťmi?

Deti sa môžu kedykoľvek pohrať v detskom kútiku, za priaznivého počasia aj vonku na detskom ihrisku.

Hotel Benica ***

Hotel Benica ***

Ke Stadionu 2045 , Benešov
Česká republika

+420 737 797 214

info@benica.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zástavka
0,3 km
Zjazdovka
6,6 km

Tipy na výlet

Benešov

BenešovTip na výlet

Benešov je mesto v Posázaví známe vďaka blízkemu zámku Konopiště. Aj samotné mesto však stojí za návštevu. Začnite napríklad na Masarykovom námestí s domami z 19. a 20. storočia, barokovou Piaristickou koľajou s chrámom sv. Anny a Starou radnicou. Je tu tiež kostol sv. Mikuláša so zvonicou, ktorý pochádza z 13. storočia a zrúcanina kláštorného kostola minoritov. Zavítať môžete i do Múzea umenia a dizajnu. Niekoho určite naláka aj benešovský pivovar a možnosť vydať sa na prechádzku okolo pivovaru po náučnom chodníku, ktorá vás zoznámi s varením piva.

Viac informácií
Múzeum Jawa Konopiště
Múzeum Jawa Konopiště
Praha
Praha
Aquapalace Praha
Aquapalace Praha