Vychutnajte si naplno podhorie Beskýd uprostred historickej obce Hukvaldy, rodiska skladateľa Leoša Janáčka. Tešiť sa môžete na krásnu prírodu, oboru s danielmi, hrad a ďalšie zaujímavosti v najbližšom okolí. V Hoteli Hukvaldy *** si užijete aj polpenziu a wellness s bazénom, vírivkou a saunami. Nezabudnite pohladiť Líšku Bystroušku pre šťastie a ochutnať vynikajúci valašský frgál z miestnej pekárne!

Relax pod hradom Hukvaldy

Hľadáte pobyt, ktorý dokonale snúbi romantiku, krásnu prírodu a relaxáciu? Potom je štýlový Hotel Hukvaldy tou pravou voľbou pre vašu relaxačnú dovolenku.

Tešte sa na ubytovanie v moderných izbách, ktoré sú vybavené LCD televízorom a vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou. Vo vybraných izbách s manželskou posteľou sa potom môžete tešiť aj na minibar.

Hotelová reštaurácia vám ponúka príjemné a pokojné posedenie, kde si vychutnáte svoju polpenziu alebo popoludňajšiu kávu.

Nechajte starosti plávať v hotelovom wellness

Či už ste zamilovaný pár alebo sa na pobyt chystáte s deťmi, určite si užijete relax v krásnom hotelovom bazéne s masážnymi tryskami, protiprúdom a ďalšími atrakciami. Čaká vás tu príjemná teplota vody 28 °C. Vírivka so vzduchovou aj hydro masážou vám ponúka teplotu 34 °C a je zárukou dokonalej relaxácie.

Ak sa chcete naozaj zahriať a urobiť niečo pre svoje zdravie, využite tiež dve sauny, ktoré sú súčasťou hotelového wellness.

Parádne výlety po okolí

Hukvaldy sú ideálnym východiskovým bodom pre výlety a poznávanie. Na zrúcaninu hradu Hukvaldy, ktorý býval jedným z najväčších hradov na Morave, sa môžete vydať po náučnom chodníku. V okolí vás potom môže zlákať rodný dom Sigmunda Freuda, mesto Štramberk, Pustevny a mnoho ďalšieho.

Tipy na výlet

Ski Areál Bílá

Ski areál Bílá nájdete v Beskydách a je jedinečný tým, že si tu užijete nielen skvelé lyžovanie na niekoľkých zjazdovkách, ale je tiež priamo napojený na bežkárske trate Beskydskej Magistrály. Samozrejmosťou je potom detský lyžiarsky park alebo požičovňa lyží a vybavenia. Príjemný bonus vás potom čaká v podobne večerného lyžovania a tiež osvetleného bežkárskeho okruhu.

Hukvaldy

Nielen milovníkom histórie odporúčame návštevu hradu Hukvaldy, ktorý bol založený v 13. storočí a je už po mnoho desaťročí obľúbeným turistickým cieľom výletníkov všetkých vekových kategórií. Celá obec Hukvaldy aj hrad sú späté so životom hudobného skladateľa Leoša Janáčka, nájsť tu môžete dom, v ktorom býval, alebo napríklad aj pamätník Líšky Bystroušky Leoša Janáčka.

Chodník Valaška

Aj Valašsko má svoj chodník v korunách stromov. Nájdete ho v beskydskom stredisku Pustevny a volá sa Chodník Valaška. Prejdete sa po trase s dĺžkou necelých 400 m, v najvyššom bode je chodník 15,2 m od zeme. Na návštevníkov čakajú nádherné výhľady na krajinu, jediný lanový chodník v Česku aj najdlhšia sklenená lávka, tzv. skywalk v Európe. Deti sa môžu tešiť na trampolíny a trojposchodové ihrisko s preliezkami.

Hotel Hukvaldy ***

Hukvaldy 24, Hukvaldy
Česká republika

+420 725 174 008

hotelhukvaldy@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,61/5
Celkom 41 hodnotení