Krušné hory Tip na výlet

Pohorie Krušné hory tvorí prirodzenú hranicu medzi severozápadnými Čechami a nemeckým Saskom a tiahne sa do dĺžky až 130 km. Nemecký názov Erzgebirge by sme mohli preložiť ako Rudohorie, čo značí, že sa tu vyskytujú náleziská rudy. Ťažobný priemysel je preto v Krušných horách dosť rozšírený. Tunajšia príroda nie je kvôli tomu ideálna pre rôznorodé zvieratá, stále však stojí za videnie. Vystúpte na Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec a budete sa cítiť ako páni sveta.

Čo by ste nemali vynechať pri návšteve Krušných hôr?

  • Božídarské rašeliniská
  • Rozhľadňa Klínovec
  • prírodný park Přebuz

  Cez celé Krušné hory sa môžete vydať po 242 km dlhej Krušnohorskej magistrále. S deťmi sa vyberte na Ježiškovu cestu. Náučných, turistických a cyklo chodníkov je tu nespočetné množstvo.

Viac informácií

Penzión priamo v centre Božího Daru

Penzión Svatý Petr nájdete priamo v centre Božího Daru, toto mestečko je považované za srdce Krušných hôr. Ubytovaní budete v jednej z deviatich komfortných izieb s moderným vybavením, SAT TV a WiFi. Každá izba je jedinečná, pretože je zariadená v iných farbách. Samozrejmosťou je vlastné sociálne zariadenie s WC a sprchou. K dispozícii je tiež jeden apartmán.

Na skvelých pokrmoch si pochutnáte v reštaurácii . Tešte sa na raňajky formou bufetu. Večere sa potom servírujú ako jednotné menu. Kedykoľvek počas dňa si tu však môžete dopriať niečo dobré.

Bohaté vyžitie všade okolo penziónu

Neďaleko penziónu sa nachádza Božídarské rašelinisko, vydajte sa po náučnom chodníku alebo zavítajte na Ježiškovu cestu. Za návštevu stojí tiež blízky Šlikův hrádek, Hadí hora, Hradniční kámenči hora Klínovec so svojou rozhľadňou a parádnym výhľadom. Priamo v Božím Dare potom nájdete vlastivedné múzeum. Krásne sú tiež okolité bane Štôlňa Kryštof - Hřebečná a Štôlňa Johannes - Zlatý Kopec.

Penzion Svatý Petr

Boží Dar 6, Boží Dar
Česká republika

+420 731 383 005

sv.petr55@seznam.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zadarmo
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,2 km
Zastávka
100 m
Zjazdovka
0,2 km