Užite si dovolenku v Krušných horách v krásnom mestečku Boží Dar. Bývať budete v rodinnom Penzióne Svatý Petr s komfortne zariadenými izbami a chutnou polpenziou. Okolie je ako stvorené na výlety po celý rok - Božídarské rašelinisko, Šlikův hrádek a ďalšie.

O ubytovaní

Penzion Svatý Petr nájdete priamo v centre Božieho Daru, mestečka považovaného za srdce Krušných hôr. Neďaleko sa nachádzajú Božídarské rašeliniská (3,5 km), vydajte sa po náučnom chodníku alebo zavítajte na Ježiškovu cestu. Za návštevu stojí tiež blízky Hradniční kámen (2,5 km), hora Klínovec (4 km) so svojou rozhľadňou a parádnym výhľadom, Hadí hora (4 km) či Šlikův hrádek (7 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 9 komfortných izieb s moderným vybavením, satelitnou televíziou a WiFi. Každá izba je jedinečná, pretože je vybavená v iných farbách. Samozrejmosťou je vlastné sociálne zariadenie s WC a sprchou. K dispozícii je tiež jeden apartmán.

Na čom si pochutnáte?

Na skvelých pokrmoch si pochutnáte v reštaurácii. Tešte sa na raňajky formou bufetu. Večera sa potom servírujú ako jednotné menu. Kedykoľvek počas dňa si tu však môžete dopriať niečo dobré.

Penzion Svatý Petr

Penzion Svatý Petr

Boží Dar 6 , Boží Dar
Česká republika

+420 731 383 005

sv.petr55@seznam.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik je zadarmo
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zástavka
100 m
Zjazdovka
0,2 km

Tipy na výlet

Krušné hory

Krušné horyTip na výlet

Pohorie Krušné hory tvorí prirodzenú hranicu medzi severozápadnými Čechami a nemeckým Saskom a tiahne sa do dĺžky až 130 km. Nemecký názov Erzgebirge by sme mohli preložiť ako Rudohorie, čo značí, že sa tu vyskytujú náleziská rudy. Ťažobný priemysel je preto v Krušných horách dosť rozšírený. Tunajšia príroda nie je kvôli tomu ideálna pre rôznorodé zvieratá, stále však stojí za videnie. Vystúpte na Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec a budete sa cítiť ako páni sveta.

Čo by ste nemali vynechať pri návšteve Krušných hôr?

  • Božídarské rašeliniská
  • Rozhľadňa Klínovec
  • prírodný park Přebuz

  Cez celé Krušné hory sa môžete vydať po 242 km dlhej Krušnohorskej magistrále. S deťmi sa vyberte na Ježiškovu cestu. Náučných, turistických a cyklo chodníkov je tu nespočetné množstvo.

Viac informácií
Božídarské rašelinisko
Božídarské rašelinisko
Lanovka na Klínovec
Lanovka na Klínovec
Rozhľadňa Klínovec
Rozhľadňa Klínovec