Božidarské rašelinisko Tip na výlet

Navštívte najväčšie rašelinisko v Krušných Horách. 3,2 kilometrov dlhý náučný chodník, ktorý začína pri infocentre Boží Dar, vás po povalových chodníkoch prevedie okolo svojej dominanty - hory Špičák (1 115 m n. m.). Zoznámite sa tak s miestnym rastlinným aj zvieracím spoločenstvom a užijete si čerstvý horský vzduch. Náučný chodník je prístupný aj pre vozičkárov a kočíky.

Penzión priamo v centre Božího Daru

Penzión Svatý Petr nájdete priamo v centre Božího Daru, toto mestečko je považované za srdce Krušných hôr. Ubytovaní budete v jednej z deviatich komfortných izieb s moderným vybavením, SAT TV a WiFi. Každá izba je jedinečná, pretože je zariadená v iných farbách. Samozrejmosťou je vlastné sociálne zariadenie s WC a sprchou. K dispozícii je tiež jeden apartmán.

Na skvelých pokrmoch si pochutnáte v reštaurácii . Tešte sa na raňajky formou bufetu. Večere sa potom servírujú ako jednotné menu. Kedykoľvek počas dňa si tu však môžete dopriať niečo dobré.

Bohaté vyžitie všade okolo penziónu

Neďaleko penziónu sa nachádza Božídarské rašelinisko, vydajte sa po náučnom chodníku alebo zavítajte na Ježiškovu cestu. Za návštevu stojí tiež blízky Šlikův hrádek, Hadí hora, Hradniční kámenči hora Klínovec so svojou rozhľadňou a parádnym výhľadom. Priamo v Božím Dare potom nájdete vlastivedné múzeum. Krásne sú tiež okolité bane Štôlňa Kryštof - Hřebečná a Štôlňa Johannes - Zlatý Kopec.

Penzion Svatý Petr

Boží Dar 6, Boží Dar
Česká republika

+420 731 383 005

sv.petr55@seznam.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik 150 Kč/noc (len malé plemená)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zjazdovka
0,2 km

Tipy na výlet

Lanovka na Klínovec

Chystáte na sa bicykel alebo pešiu túru a hodilo by sa vám ju začať na najvyššej hore Krušných hôr? Potom využite celoročné služby 1685 metrov dlhej lanovky Jáchymov - Klínovec. Všetkých cyklistov potom iste poteší, že preprava bicyklov je tu zadarmo a tiež mnoho cyklistických tratí v okolí, vrátane profesionálnej zjazdovej trate priamo v Trail park Klínovec.

Rozhľadňa Klínovec

Máte radi výšky a poriadny výhľad? Tak sa vydajte na Klínovec. Na vrchole tejto hory nájdete hneď dve dominanty. Jednou z nich je rádiokomunikačná veža a tou druhou osemboká rozhľadňa, ktorá vám zaistí nádherný výhľad na vrcholky Krušných hôr, České stredohorie, Doupovské hory, Karlovy Vary, Slavkovský les a Šumavu.

Krušné hory

Pohorie Krušné hory tvorí prirodzenú hranicu medzi severozápadnými Čechami a nemeckým Saskom a tiahne sa do dĺžky až 130 km. Nemecký názov Erzgebirge by sme mohli preložiť ako Rudohorie, čo značí, že sa tu vyskytujú náleziská rudy. Ťažobný priemysel je preto v Krušných horách dosť rozšírený. Tunajšia príroda nie je kvôli tomu ideálna pre rôznorodé zvieratá, stále však stojí za videnie. Vystúpte na Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec a budete sa cítiť ako páni sveta.