Chcete si užiť aktívnu dovolenku plnú turistiky a lyžovania v krásnej prírode? Vyrazte do Krušných hôr a ubytujte sa v Hoteli Boží Dar - Excalibur ***, ktorý leží v blízkosti hneď niekoľkých ski areálov. V cene máte raňajky formou švédskych stolov a večere, vstup do múzea či zapožičanie turistických máp.

Overené Travelkingom

“Pobyt bol príjemný, izby aj ostatné interiéry boli čisté a zrekonštruované. Je tu aj skvelá reštaurácia. Hotel má výbornú polohu priamo v centre Božieho Daru, pri mestskom parku, takže je tiež skvelým východiskovým bodom ku všetkým turistickým i cyklistickým trasám v okolí, ktorých je tu naozaj nespočetné množstvo. Odporúčam, v krásnom horskom prostredí si oddýchnete aj zašportujete.”

Jozef Benovič - Obchodný tím
Osobne overené v: Júli 2021

O ubytovaní

Hotel Boží Dar - Excalibur *** vás privíta v samotnom srdci Krušných hôr. Celý hotel bol nedávno rekonštruovaný, aby izby aj reštauračná časť vyhovovali požiadavkám aj tých najnáročnejších hostí. Na zimné športy sa tu nachádza niekoľko zjazdoviek rôznych náročností, vrátane tých pre deti, a tiež desiatky kilometrov bežeckých trás. Ski areál Boží Dar nájdete len 500 metrov od hotela. V lete tu môžete absolvovať náučné chodníky ako Ježiškovu cestu (500 m) či Rašeliniská (1 km), cyklistické trasy i upravené chodníky pre peších pre obľúbený Nordic Walking.

Kde budete spať?

Hotel ponúka ubytovanie celkovo v 15 izbách a 2 apartmánoch. Izby sú vybavené TV a kúpeľňou so sprchou a WC.

Na čom si pochutnáte?

Raňajky či prípadne aj večere si vychutnáte v štýlovej reštaurácii Excalibur, ktorú zdobí úctyhodná zbierka historických zbraní, snáď dokonca aj meč Excalibur. Na jedálnom lístku nájdete široký výber tradičných českých jedál aj pokrmy medzinárodnej kuchyne.

Hotel Boží Dar - Excalibur ***

Hotel Boží Dar - Excalibur ***

Boží Dar E38 , Boží Dar
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
24 km
Zastávka
100 m
Aquapark
30 km
Zjazdovka
0,3 km

Tipy na výlet

Lyžovanie v Krušných horách

Lyžovanie v Krušných horáchTip na výlet

Jedno z najnavštevovanejších českých pohorí je umiestnené na česko-nemeckej hranici, na severozápade Čiech a juhu nemeckého Saska. Sú ním Krušné hory a milovníci lyžovania, snowboardu, bežiek a ďalších zimných radovánok z Česka i Nemecka tu jazdia veľmi radi. Ako by aj nie, keď je tu na návštevu toľko skvelých lyžiarskych stredísk!

Kam sa v Krušných horách vydať za lyžovaním?

  • Ski areál Plešivec je synonymom pre moderné vybavenie a skvelé lyžiarske podmienky - očakávajte tu celkom až 10 km zjazdoviek!
  • Ski areál Potůčky ponúkne jednu 550 m dlhú zjazdovku, detský vlek, večerné lyžovanie, požičovňu vybavenia a snowpark s umelými prekážkami. Veľa muziky za málo peňazí.
  • O Skiareále Klínovec zase môžeme povedať, že ide o najväčšie lyžiarske stredisko v Krušných horách. Ponúka 6 lyžiarskych vlekov, moderný snowpark s U rampou aj detskú zjazdovku. Najväčšou pýchou je však trojkilometrová zjazdovka a 30 kilometrov upravovaných bežeckých tratí.
  • Ski Hamry, jedno z menších krušnohorských lyžiarskych stredísk, ponúkne 3 vleky, z čoho jeden je určený deťom. Pohodová rodinná lyžovačka je tu teda zaručená!
  • V Ski areáli Boží Dar - Neklid na vás vo výške 1 135 metrov čaká 5 zjazdoviek rôznych náročností, skvele vybavený snowpark a dychberúci výhľad na okolité hory.
Viac informácií
Skiareál Klínovec
Skiareál Klínovec
Lyžiarsky areál Fichtelberg
Lyžiarsky areál Fichtelberg
Ski areál Boží Dar - Neklid
Ski areál Boží Dar - Neklid