Penzion Sv. Petr

Penzion Sv. Petr

Boží Dar 6, Boží Dar
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
MATI group s.r.o. IČ: 07568622


+420 731 383 005

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik je zadarmo
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zastávka
100 m
Zjazdovka
0,3 km
Bežkovanie
0,3 km

O ubytovaní

Penzión Svatý Petr nájdete priamo v centre Božieho Daru, mestečka považovaného za srdce Krušných hôr, ktoré vyhľadávajú aktívni výletníci po celý rok. V letných mesiacoch vyrazíte na túry alebo si užijete prekrásne výhľady zo sedadla bicykla. V zime okolité svahy lákajú lyžiarov a bežkárov, ktorí si zašportujú v pôvabnej zasneženej krajine.

V okolí penziónu nájdete tie najväčšie lákadlá, kvôli ktorým ľudia do Krušnohorska jazdia. Neďaleko sa nachádza Božídarské rašelinisko (3,4 km), unikátny kus nedotknutej prírody, ktorým vedie náučný chodník po drevených mostíkoch. Hneď naň nadväzuje ďalší náučný chodník venovaný technickej pamiatke Blatenská priekopa (2,9 km). Rodiny s deťmi poteší slávna Ježiškova cesta (500 m) a pošta (750 m), ktorá sídli v centre mestečka v obklopení reštaurácií a kaviarní. Zaujímavou atrakciou je štôlňa Johannes (6,1 km) zo Zoznamu UNESCO, ktorá pozýva na pútavú prehliadku o histórii ťažby.

V zime vás určite poteší, že ku Skiareálu Boží Dar s 5 zjazdovkami to budete mať naozaj len kúsok (300 m). Pre skutočných milovníkov zimných športov je tu potom Skiareál Klínovec (5,9 km) so 47 km zjazdoviek, U rampou, snowparkom s prekážkami a 30 km bežeckých tratí. A otestovať môžete aj stredisko Novako (500 m). Mimo zimnú sezónu sa Skiareál Novako mení na rodinný areál s horskými kárami, kolobežkami a Detským svetom plným atrakcií, ako je bludisko, skákacie hrady, preliezky, lanová dráha a i.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z komfortných dvojlôžkových izieb s moderným vybavením o veľkosti cca 25 m². Súčasťou izby je vždy aj kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. K vybaveniu ďalej patrí satelitná televízia, WiFi pripojenie a šatníková skriňa.

Na čom si pochutnáte?

Na skvelých pokrmoch si pochutnáte v reštaurácii penziónu. Jeho ponuka zahŕňa klasickú českú kuchyňu aj medzinárodné pokrmy.

Tipy na výlet

Krušné hory
Krušné hory
Božídarské rašelinisko
Božídarské rašelinisko
Lanovka na Klínovec
Lanovka na Klínovec