Na Slovensku máme krásne, vydajte sa napríklad na Oravu do Penziónu Kamenec a užite si pobyt pri Oravskej priehrade. Čaká vás tu polpenzia, privátne wellness či vstup do termálneho aquaparku v neďalekom Poľsku. Potešia vás aj zľavy na laser game a do Kinderlandu.

O ubytovaní

Penzión Kamenec sa nachádza v krásnej lokalite ideálnej pre aktívny odpočinok, turistiku, vodné športy i leňošenie v obklopení prírodou. V penzióne ale nezaháľajte príliš dlho, čakajú vás totiž krásy Oravy. Prejdite si ich na bicykli alebo sa na všetko pozrite rovno z vodnej hladiny Oravskej priehrady (18 km), ktorú môžete preplávať na loďke. Navštívte určite i jedinečné múzeum kávy v Krušetnici (3 km), Oravskú lesnú železnicu (12 km) alebo Oravský hrad (20 km). V zime potom využite skvelé zjazdovky v Ski pohoda (5 km) alebo Orava snow (10 km).

Kde budete spať?

Ubytovanie je zaistené v dvoch a viaclôžkových izbách, ktoré sú krásne svetlé, zariadené dreveným nábytkom a vlastnou kúpeľňou s vaňou a WC.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii penziónu vám naservírujú raňajky aj večere, ktoré si vyberiete z menu. Na výber sú tradičné slovenské jedlá, ale aj čerstvé ryby a talianske cestoviny alebo pizza. Interiér reštaurácie je veľmi príjemne zariadený a starať sa o vás bude milý personál.

Oravský hrad Tip na výlet

Ak sa ocitnete v blízkosti obce Oravský Podzámok, určite nepremeškajte návštevu jedného z najkrajších slovenských hradov. Zachovalý rozsiahly hrad z 13. storočia sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Čakajú tu na vás bohaté expozície vrátane prírodovednej, etnografickej či dokonca mediálnej. Hrad je totiž obľúbenou filmovou lokalitou a okrem českých a slovenských rozprávok sa tu natáčal napríklad aj známy Upír Nosferatu alebo americký film Dračie srdce II.

Otváracia doba:

  • november - marec: denne 9:30 - 15:00 hodín
  • máj - jún: denne 10:00 - 16:00 hodín
  • júl - august: denne 9:00 - 17:00 hodín
  • september: 9:30 - 16:00 hodín
  • apríl a október: zatvorené

Vstupné:

  • Dospelí: 7 €/osoba
  • Deti, študenti a seniori: 3,50 €/osoba
Viac informácií

Penzión Kamenec

Poriečie 32 , Zákamenné
Slovenská republika

+421 917 970 746

recepcia@slanica.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený po dohovore
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,2 km
Zástavka
0,7 km
Zjazdovka
12,2 km