Penzión Leštiny *** nájdete na Orave v blízkosti Dolného Kubína. O božský pokoj, pohodu aj možnosti aktivít rozhodne núdza nebude. Bicykle si brať nemusíte, pretože v penzióne vám ich zapožičajú. Na výlet sa môžete vydať k Lučavskému vodopádu, na Oravský hrad, do AquaRelaxu Dolný Kubín alebo do blízkej obce Leštiny, ktorej dominantou je kostol pod ochranou UNESCO. Zimný pobyt si zase môžete spestriť lyžovaním v niektorom z neďalekých ski areálov. Počas aktívnej dovolenky si oddýchnete v jednej z útulných dvojlôžkových izieb a sily načerpáte v príjemnej hotelovej reštaurácii.

O ubytovaní

Penzión Leštiny *** nájdete na Orave, na úpätí Chočských vrchov a Oravskej vrchoviny pod majestátnym Veľkým Choč (1611 m) v dedinke Leštiny. Do najbližšieho mesta, Dolného Kubína, to budete mať 6 km, zato kopcov, turistických trás a destinácií tu nájdete nespočet. Vydajte sa napríklad na menšiu túru k Lučavskému vodopádu (10 km), spoznať Oravský hrad (15 km) či Likavský hrad (16 km). Alebo by ste radšej navštívili pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry, Skanzen Vlkolínec (24 km)? Táto oblasť je zároveň rajom termálnych kúpalísk a aquaparkov, navštívte AquaRelax Dolný Kubín (9 km), AquaVital Lúčky (9 km) alebo vzdialenejší Ginoparadise Bešeňová (17 km). Skvelým zážitkom je aj plavba na pltiach (20 km). V okolí penziónu vedie veľa cyklotrás rôznej náročnosti. Prejsť sa tu môžete po Beskydskej aj Oravskej cyklomagistrále.

Ak sa tu ubytujete v zime, budete mať blízko lyžiarskych stredísk. Najväčší skiareál na Orave SKI Kubínska Hoľa je od penziónu vzdialený 15 km, SKI Racibor tiež 15 km, SKI Malá Lučivná potom 20 km.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo 7 dvojposteľových izieb s možnosťou prístelky. V každej skromne zariadenej izbe nájdete okrem pohodlných postelí a ďalšieho nevyhnutného nábytku tiež televíziu a vlastnú kúpeľňu so sprchou a WC.

Na čom si pochutnáte?

Štýlová reštaurácia sa nachádza priamo v penzióne v priestoroch z roku 1896 a má zachovaný drevený strop ešte z tej doby. Z jedálneho lístka si môžete vybrať najmä tradičné slovenské pokrmy a za pekného počasia sa môžete najesť aj na terase.

Cestujete s deťmi?

Pre deti je v penzióne niekoľko spoločenských hier, vonku potom parádne detské ihrisko.

Niečo naviac

Pri penzióne môžete grilovať, v spoločenskom salóniku potom spoločne sledovať televíziu. Pre vaše výlety po okolí vám tu za poplatok zapožičajú bicykle.

Penzión Leštiny ***

Penzión Leštiny ***

Leštiny 44 , 026 01
Slovenská republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Andrea Siteková IČ: 40492371


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 8 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
7,6 km
Vzdialenosť od jazera
16 km
Zastávka
0,1 km
Aquapark
9 km
Zjazdovka
15 km
Bežkovanie
15 km

Tipy na výlet

Oravský hrad

Oravský hrad Tip na výlet

Ak sa ocitnete v blízkosti obce Oravský Podzámok, určite nepremeškajte návštevu jedného z najkrajších slovenských hradov. Zachovalý rozsiahly hrad z 13. storočia sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Čakajú tu na vás bohaté expozície vrátane prírodovednej, etnografickej či dokonca mediálnej. Hrad je totiž obľúbenou filmovou lokalitou a okrem českých a slovenských rozprávok sa tu natáčal napríklad aj známy Upír Nosferatu alebo americký film Dračie srdce II.

Otváracia doba:

  • november - marec: denne 9:30 - 15:00 hodín
  • máj - jún: denne 10:00 - 16:00 hodín
  • júl - august: denne 9:00 - 17:00 hodín
  • september: 9:30 - 16:00 hodín
  • apríl a október: zatvorené

Vstupné:

  • Dospelí: 7 €/osoba
  • Deti, študenti a seniori: 3,50 €/osoba
Viac informácií
Aquapark Meander – Oravice
Aquapark Meander – Oravice
Oravská priehrada
Oravská priehrada
Oravská lesná železnica
Oravská lesná železnica