Penzión Leštiny *** nájdete na Orave v blízkosti Dolného Kubína. O božský pokoj, pohodu aj možnosti aktivít rozhodne núdza nebude. Na výlet sa môžete vydať k Lučavskému vodopádu, do AquaRelaxu Dolný Kubín alebo do blízkej obce Leštiny, ktorej dominantou je kostol pod ochranou UNESCO. Pobyt si môžete spestriť aj lyžovaním v niektorom z neďalekých ski areálov. Počas aktívnej dovolenky si oddýchnete v jednej z útulných izieb a sily načerpáte v príjemnej hotelovej reštaurácii.

O ubytovaní

Penzión Leštiny *** nájdete na Orave, na úpätí Chočských vrchov a Oravskej vrchoviny pod majestátnym Veľkým Choč (1611 m) v dedinke Leštiny. Do najbližšieho mesta, Dolného Kubína, to budete mať 6 km, zato kopcov, turistických trás a destinácií tu nájdete nespočet. Vydajte sa napríklad na menšiu túru k Lučavskému vodopádu (10 km), spoznať Oravský hrad (15 km) či Likavský hrad (16 km). Alebo by ste radšej navštívili pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry, Skanzen Vlkolínec (24 km)? Táto oblasť je zároveň rajom termálnych kúpalísk a aquaparkov, navštívte AquaRelax Dolný Kubín (9 km), AquaVital Lúčky (9 km) alebo vzdialenejší Ginoparadise Bešeňová (17 km). Skvelým zážitkom je aj plavba na pltiach (20 km). V okolí penziónu vedie veľa cyklotrás rôznej náročnosti. Prejsť sa tu môžete po Beskydskej aj Oravskej cyklomagistrále.

Ak sa tu ubytujete v zime, budete mať blízko lyžiarskych stredísk. Najväčší skiareál na Orave SKI Kubínska Hoľa je od penziónu vzdialený 15 km, SKI Racibor tiež 15 km, SKI Malá Lučivná potom 20 km.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo 7 dvojposteľových izieb s možnosťou prístelky. V každej skromne zariadenej izbe nájdete okrem pohodlných postelí a ďalšieho nevyhnutného nábytku tiež televíziu a vlastnú kúpeľňu so sprchou a WC.

Na čom si pochutnáte?

Štýlová reštaurácia sa nachádza priamo v penzióne v priestoroch z roku 1896 a má zachovaný drevený strop ešte z tej doby. Z jedálneho lístka si môžete vybrať najmä tradičné slovenské pokrmy a za pekného počasia sa môžete najesť aj na terase.

Cestujete s deťmi?

Pre deti je v penzióne niekoľko spoločenských hier, vonku potom parádne detské ihrisko.

Niečo naviac

Pri penzióne môžete grilovať, v spoločenskom salóniku potom spoločne sledovať televíziu. Pre vaše výlety po okolí vám tu za poplatok zapožičajú bicykle.

Penzión Leštiny ***

Penzión Leštiny ***

Leštiny 44 , 026 01
Slovenská republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 8 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
7,6 km
Vzdialenosť od jazera
16 km
Zastávka
0,1 km
Aquapark
9 km
Zjazdovka
150 km

Tipy na výlet

Lyžovanie na Orave

Lyžovanie na OraveTip na výlet

Kopce a stráne Oravy i širokého okolia každoročne zasypú desiatky centimetrov kvalitného snehu, ktoré ich razom premenia na skvelé lyžiarske areály so zjazdovkami dokonalými na lyžovanie i snowboardovanie či trasy na bežkovanie. Príďte ich vyskúšať do jedného zo známych stredísk v blízkosti Oravy:

  • Ski & Bike park Malinô Brdo pri Ružomberku ponúka lyžovanie na dovedna 12 km zjazdoviek s náročnosťou od najjednoduchších až po adrenalínovú zjazdovku s dĺžkou 3,9 km. Snowboardistov nadchne snowboardový park až s 8 druhmi prekážok.
  • O trochu menšie Ski centrum Nižná - Uhliská leží pri obci Nižná nad Oravou, kde si zalyžujete na modrých i červených zjazdovkách obsluhovaných 4 vlekmi.
  • Ski centrum Kuzmínovo nájdete priamo v Dolnom Kubíne, kde vás okrem skvelej dostupnosti prekvapí aj skvelými službami. Okrem vždy upravených zjazdoviek a bežeckých tratí sa tu nachádza i požičovňa lyží a dopriať si tu môžete aj večerné lyžovanie.
  • Lyžiarske stredisko Vyšné Krátke blízko Ľubochne je ideálne na rodinnú lyžovačku a prvé zjazdy na lyžiach pre vaše deti. Mierne svahy tohto menšieho strediska sú totiž výborné pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov.
  • Ski park Kubínska Hoľa má svoje zjazdovky na svahoch Oravskej Magury, ktorú milujú turisti i lyžiari. Užijete si tu lyžovanie na dovedna 14 km zjazdoviek alebo zábavu vo free-ride zóne snowboard parku, zatiaľ čo vaše deti môžete zveriť do rúk inštruktorom v lyžiarskej škole.
Viac informácií
Aquapark Meander – Oravice
Aquapark Meander – Oravice
Ski areál ORAVA SNOW
Ski areál ORAVA SNOW
Oravský hrad
Oravský hrad