Komfortné ubytovanie a výborné jedlo

Nechajte sa rozmaznávať v príjemnom Hoteli Sympozjum & SPA ****, ktorý leží v jednej z najobľúbenejších stredoeurópskych destinácií - Krakove.

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe Standard s manželskou posteľou alebo oddelenými posteľami. Izby sú klimatizované a k dispozícii v nich budete mať vlastnú kúpeľňu, šatňu, satelitnú TV, telefón, fén, minibar a najrôznejšie hygienické potreby.

V príjemnej hotelovej reštaurácii si pochutnáte na bohatých raňajkových bufetoch. V prípade, že zvolíte variant s polpenziou, užijete si večer tiež polievku a hlavný chod.

Oddych vo wellness a historický Krakov

Súčasťou balíčka je aj neobmedzený vstup do krytého hotelového bazéna a 1 hodina v saune. Ak by vám to však nestačilo, je možné si zakúpiť rôzne kúpeľné procedúry alebo si trebárs dopriať masáž.

Poloha hotela totiž priamo nabáda k výletom do historického centra mesta - pri hoteli zastavujú električky č. 18 a 52, ktorými sa tam dostanete v priebehu 20 minút. V Krakove nájdete viac než 6 tisíc historických objektov, ktoré sa najviac sústredia v mestských častiach Staré mesto, Wawel a Kazimerz. O obľúbenosti tohto mesta svedčí aj fakt, že tu jazdí viac turistov než do Varšavy.


Ak hľadáte praktické tipy a rady, čo v Krakove nepremeškať, ako sa orientovať v mestskej hromadnej doprave, alebo kam sa vydať na výlet, prečítajte si sprievodcu pobytom v Krakove.

Tipy na výlet

Krakov

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Vianočné trhy v Krakove

Ako si užiť návštevu najkrajšieho poľského mesta ešte viac? Príďte sem v čase adventu a navštívte vianočné trhy, ktoré sa konajú na Hlavnom námestí (Rynek Glowny) a v okolitých uličkách. Stánky sa zameriavajú na predaj tradičných výrobkov a pochutín, prevádzkovatelia stánkov musia splniť viacero nariadení. Môžete sa teda spoľahnúť, že zakúpite len kvalitné produkty. Miestnou špecialitou je napríklad tekutý med, úplne odlišný od našej medoviny. Ochutnajte.

ZOO Krakov

Cez 1500 zvierat 260 rôznych druhov, to je Krakovská ZOO. Záhrada sa nachádza uprostred lesa, môžete si teda užiť výlet na čerstvom vzduchu a zároveň sa pokochať krásnymi plazmi, cicavcami, rybami aj vtákmi. ZOO je otvorená celoročne každý deň od 9:00 hodín do 18:00 hodín. Dospelé celodenné vstupné vyjde zhruba na 4,3 € (18 PLN)

Hotel Sympozjum & SPA ****

ul. Kobierzyńska 47, Kraków
Poľsko

+48 122618600

recepcja@sympozjum.com.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik 30 zł/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,95/5
Celkom 37 hodnotení