Komfortné ubytovanie a výborné jedlo

Nechajte sa rozmaznávať v príjemnom Hoteli Sympozjum & SPA ****, ktorý leží v jednej z najobľúbenejších stredoeurópskych destinácií - Krakove.

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe Standard s manželskou posteľou alebo oddelenými posteľami. Izby sú klimatizované a k dispozícii v nich budete mať vlastnú kúpeľňu, šatňu, satelitnú TV, telefón, fén, minibar a najrôznejšie hygienické potreby.

V príjemnej hotelovej reštaurácii si pochutnáte na bohatých raňajkových bufetoch. V prípade, že zvolíte variant s polpenziou, užijete si večer tiež polievku a hlavný chod.

Oddych vo wellness a historický Krakov

Súčasťou balíčka je aj neobmedzený vstup do krytého hotelového bazéna a 1 hodina v saune. Ak by vám to však nestačilo, je možné si zakúpiť rôzne kúpeľné procedúry alebo si trebárs dopriať masáž.

Poloha hotela totiž priamo nabáda k výletom do historického centra mesta - pri hoteli zastavujú električky č. 18 a 52, ktorými sa tam dostanete v priebehu 20 minút. V Krakove nájdete viac než 6 tisíc historických objektov, ktoré sa najviac sústredia v mestských častiach Staré mesto, Wawel a Kazimerz. O obľúbenosti tohto mesta svedčí aj fakt, že tu jazdí viac turistov než do Varšavy.


Ak hľadáte praktické tipy a rady, čo v Krakove nepremeškať, ako sa orientovať v mestskej hromadnej doprave, alebo kam sa vydať na výlet, prečítajte si sprievodcu pobytom v Krakove.

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (recepcja@sympozjum.com.pl, +48 122618600). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Dieťa do 3,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 17,9 rokov 15 €/noc vrátane prístelky a stravy.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 12:00 hodín.

 • Domáci maznáčik 30 zł/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Milada R.)

Prostředí i samotný hotel odpovídal popisu,vše čisté, personál velmi ochotný. Snídaně i večeře (měli jsme polopenzi) byly velmi chutné. Mínus snad jen celkem malý bazén. Pobyt v tomto hotelu bych doporučila.

Skvelé (Olga P.)

Co se týče hotelu, byl čistý, i když je na něm znát, že je staršího data. Prostředí bylo průměrné, výhodou bylo, že poblíž je zastávka MHD a do centra je to poměrně blízko. Strava nás trochu zklamala, chyběla pestrost. Ze zkušenosti vím, že v jiných hotelech v Krakově je nabídka lepší. Večeře formou nabídky z jídelního lístku nás také zklamala. Jídelní lístek byl v podstatě každý den stejný.

Skvelé (Natália J.)

Hotel zodpovedal popisu, hotelový bazén nebol veľmi čistý (samé vlasy na hladine a keďže sa nikto nekúpal myslím, že personál mal čas to vyčistiť), takže ten sme nevyužili. Ostatné bolo v poriadku.

Tipy na výlet

Krakov

Krakov

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Kalwaria Zebrzydowska

Kalwaria Zebrzydowska

Kláštor v malom mestečku Kalwaria Zebrzydowska patrí k najdôležitejším cirkevným pamiatkam v Poľsku. Jedná sa o rozľahlý komplex, ktorého jednotlivé časti zámerne pripomínajú slávne jeruzalemské pútnické miesta. Aj pre návštevníkov, ktorým kresťanská viera nič nehovorí, je komplex zaujímavý svojím architektonickým riešením a zasadením do krajiny.

ZOO Krakov

ZOO Krakov

Cez 1500 zvierat 260 rôznych druhov, to je Krakovská ZOO. Záhrada sa nachádza uprostred lesa, môžete si teda užiť výlet na čerstvom vzduchu a zároveň sa pokochať krásnymi plazmi, cicavcami, rybami aj vtákmi. ZOO je otvorená celoročne každý deň od 9:00 hodín do 18:00 hodín. Dospelé celodenné vstupné vyjde zhruba na 4,3 € (18 PLN)