Dovolenka v Maďarsku? Objavte krásy aj liečivé účinky jazera Hévíz. Čaká na vás príjemné ubytovanie v krásnej vile Blue Villa Apartmans s neobmedzeným wellness (vírivka, sauna, bazén), zľavou na masáž aj na vstup do kúpeľov. Tešte sa tiež na chutné raňajky aj popoludňajšiu kávu.

Overené Travelkingom

“Toto útulné ubytovanie sa mi veľmi páčilo. Apartmány vlastní veľmi milá rodina - poradili mi s parkovaním a tiež odporučili miesta, ktoré v Hévíze stojí za to navštíviť. V hoteli majú unikátne wellness, ale nesmiete zabudnúť navštíviť ani Termálne kúpele v Hévíze. Raňajky boli výborné, všetko vždy čerstvé a večere sa podávali v reštaurácii, ktorá je od ubytovania vzdialená pár metrov chôdze - čo sa po výdatnej večeri celkom hodí.”

Zoltan Horvath - Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko
Osobne overené v: Septembri 2018

O ubytovaní

Apartmány Blue Villa sa nachádzajú priamo v srdci mestečka Hévíz, iba 700 m od termálneho jazera s kúpeľmi. Užijete si tu ubytovanie s príjemnou rodinnou atmosférou aj krásy malebného kúpeľného mestečka s promenádou a známymi farmárskymi trhmi.

Ubytovanie v Blue Villa Apartmánoch vám prinesie jedinečnú príležitosť relaxovať pri najväčšom prírodnom jazere s liečivou vodou na svete. V jazere Hévíz (700 m) sa vďaka termálnym prameňom môžete kúpať po celý rok. Voda v ňom je bohatá na draslík, sodík, vápnik či radón a blahodarne tak pôsobí na rôzne zdravotné neduhy. Celá okolitá oblasť je navyše obklopená lesmi, a tak ide o ideálne miesto pre váš odpočinok.

Pri jazere nájdete kryté termálne kúpele Hévíz (700 m), kde si môžete dopriať rôznorodé procedúry, ktoré využívajú termálnu vodu a bahno z liečivého jazera. Vyskúšajte napríklad bahenné zábaly, podvodnú masáž alebo elektroterapiu. Nechýbajú ani bazény, či už relaxačné alebo zážitkové.

V Hévíze si môžete pozrieť aj niektoré pamiatky, napríklad kostol z čias Arpádovcov z 13. storočia. Prejdite sa po námestí Festetiscov (350 m), kde stojí 3D model Jazerných kúpeľov, vyrazte tiež do odpočinkového Városi parku (650 m) alebo na známe farmárske trhy.

Zaujímavosti vás čakajú aj v okolí mesta. V neďalekom Keszthely (5 km) nájdete krásny zámok Helios aj zaujímavé múzeá, napríklad o jazere Balaton či jedno venované marcipánu. Brehy jazera Balaton sú vzdialené len 6 km od apartmánov a ich okolie môžete objavovať po rozvetvenej sieti turistických trás pre výlety pešo aj na bicykli. Obľúbené sú aj romantické plavby loďou. Tešiť sa môžete na skvelé kúpaliská a mnoho vodných atrakcií.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe Standard. Všetky izby sú vybavené pohodlným lôžkom, televíziou, WiFi pripojením, posedením a vlastnou kúpeľňou so sprchou a fénom.

K dispozícii je tiež apartmán s malou kuchynkou, ktorý je navyše vybavený gaučom a jedálenským stolom so stoličkami. Z väčšiny apartmánov je prístup na spoločnú terasu.

Na čom si pochutnáte?

Ráno si vychutnáte raňajky formou bufetu. Servírované večere s niekoľkými chodmi sa podávajú v blízkej partnerskej reštaurácii Liget Étterem. Cesta z ubytovania do reštaurácie trvá cesta len 2 minúty.

Kde budete relaxovať?

Hotel má svoje vlastné wellness. Môžete si zaplávať vo vnútornom 1,4 m hlbokom vyhrievanom bazéne s teplotou 27 - 29 °C, relaxovať vo vírivke a fínskej saune alebo si odpočinúť v oddychovej zóne s ležadlami.

Blue Villa Apartmans

Blue Villa Apartmans

Széchenyi utca 19 , Héviz
Maďarsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Takács Péter IČ: 55089506-1-40


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma pri hoteli (obmedzený počet miest) alebo 2700 HUF/deň na parkovisku v blízkosti

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,1 km
Vzdialenosť od jazera
0,5 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Termálne jazero Hévíz

Termálne jazero Hévíz Tip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Po návšteve Hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií
Mesto Hévíz
Mesto Hévíz
Farmárske trhy v Hévíze
Farmárske trhy v Hévíze
Balaton
Balaton