Spojte návštevu historickej Budapešti s luxusným pobytom v rezorte s vlastným wellness. Čakajú vás bazény s termálnou vodou, sauna aj parný kúpeľ. Každé ráno bohato raňajkujete a čakajú vás aj skvelé večere formou bufetu. Deti do 6 rokov vrátane prístelky a raňajok zdarma.

O ubytovaní

Ensana Thermal Margaret Island **** sa nachádza v pokojnej a prírodou obklopenej lokalite Margarétinho ostrova v centre Budapešti. Samotný Margarétin ostrov je nádherný park s množstvom športového vyžitia aj zaujímavostí. Nájdete na ňom napríklad dúhovú fontánu, kúpele, malinkú zoologickú záhradu, secesnú vodárenskú vežu alebo pamätník. Počas pobytu v maďarskej metropole by ste rozhodne nemali vynechať návštevu Budínskeho hradu, Rybárskej bašty (7 km) a budovy parlamentu. Prekrásne nočné panorámy na celé mesto budete mať zo Széchenyiho Reťazového mosta (5 km). Štvrť okolo Budinskeho hradu a malebné brehy Dunaja plné reštaurácií, kaviarní a múzeí sú na Zozname pamiatok UNESCO.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej klimatizovanej izbe Premium s rozlohou 24 m² s balkónom a výhľadom do parku alebo na Dunaj. Izby sú vybavené LCD televízorom, rádiom, telefónom, trezorom, minibarom, rýchlovarnou kanvicou a vlastnou kúpeľňou s fénom a županom.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii Platán podávajú jedlá tradičnej maďarskej i medzinárodnej kuchyne so zameraním na zdravú stravu. Vychutnáte si raňajky a večere vo forme bohatého bufetu. Cez deň vám radi pripravia osviežujúci nápoj, vynikajúcu kávu aj ľahké občerstvenie v hotelovom bistre Boróka.

Kde budete relaxovať?

Hotelové wellness centrum je jedným z najmodernejších a najväčších kúpeľných areálov v Budapešti, a tak sa môžete tešiť na skutočne dokonalý odpočinok. Nájdete v ňom 5 bazénov: termálny s vodou s teplotou 37 - 38 °C, krytý (27 - 28 °C) a nekrytý (27 - 28 °C) plavecký bazén, rekreačný bazén (33 - 34 °C) a bazén na telocvik (33 - 35 °C). Súčasťou saunového sveta sú fínska, infra, parná a aroma sauna. Ďalej sa tešte na soľnú jaskyňu, Kneippov chodník, slnečnú terasu, oddychovú zónu a solárium. Dopriať si môžete aj širokú ponuku masáží a kozmetických aj kúpeľných procedúr. Aktívni jedinci si môžu dať do tela vo fitness s rozlohou 400 m².

Niečo naviac

Prostredie Margarétinho ostrova ponúka ideálne podmienky pre športovcov. Na svoje si prídu milovníci behu i cyklistiky, ktorí môžu po zelenom chodníku objaviť všetky krásy tohto miesta. K dispozícii je rovnako hotelové fitness a vonkajšia telocvičňa.

Ensana Thermal Margaret Island Health Spa Hotel ****

Ensana Thermal Margaret Island Health Spa Hotel ****

Margitsziget , Budapešť
Maďarsko

+36 1 889 4777

sales.th@hu.ensanahotels.com

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 25 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
10 - 14 €/den.

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Fitness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
10 m
Zastávka
1 km

Tipy na výlet

Budapešť

BudapešťTip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matejovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií
Vianočné trhy v Budapešti
Vianočné trhy v Budapešti
Kráľovský palác
Kráľovský palác
Kúpele Gellert
Kúpele Gellert