Chcete si parádne oddýchnuť? Tak to zamierte do maďarského kúpeľného mestečka Mezőkövesd s vyhlásenými termálnymi kúpeľmi. Ubytovaní budete len 700 m od nich v luxusnom Zsóry Hoteli Zen & Spa **** s komfortnými izbami, polpenziou a neobmedzeným wellness.

O ubytovaní

Zsóry Hotel Zen & Spa **** sa nachádza v okrajovej časti kúpeľného mestečka Mezőkövesd. Doslova pár krokov od hotela nájdete známe termálne kúpele Zsóry-fürdő (200 m), ktoré tvoria nádherný rozľahlý park s mnohými bazénmi a atrakciami. Za videnie rozhodne stojí najstaršia časť Mezőkövesd - skanzenová štvrť Hadaš. Okrem tradičnej maďarskej dedinskej architektúry sa tu zoznámite s prácou remeselníkov a výtvarníkov. Navštíviť môžete tiež veľmi zaujímavé múzeum ľudového umenia Matyó, ktoré je súčasťou Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Veľa pamiatok i kultúrneho vyžitia ponúka neďaleké mesto Eger (20 km). Nájdete tu starobylý hrad, turecký minaret, múzeum Beatles i vynikajúce reštaurácie a kaviarne. Odporúčame ochutnať špeciality maďarskej kuchyne, typickú silnú kávu aj vynikajúce miestne víno.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlnej dvojlôžkovej izbe s televíziou, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou. Väčšina izieb má balkón.

Na čom si pochutnáte?

V príjemnej hotelovej reštaurácii si pochutnáte na pestrej polpenzii. Ráno načerpáte energiu na raňajkách vo forme bufetu. Večere majú servírovanú podobu. Na nápojovom lístku nájdete široký výber vín zo tunajšej oblasti, ktoré sa k podávaným špecialitám skvele hodia. Obľúbený drink si môžete dať v lobby bare.

Kúpele Eger Tip na výlet

Termálne kúpele Eger, založené už v roku 1932, patria medzi najkrajšie mestská kúpalisko v Maďarsku. Nachádzajú sa priamo v centre Egeru, na hranici historického jadra mesta. V krásnom, udržiavanom areáli kúpeľov plnom stromov a zelene s rozlohou 5 hektárov sa rozprestiera 13 rôznych bazénov. Tu môžu hostia využívať benefity jedinečnej radónovej liečivej vody a sírovej termálnej vody po celý rok.

K dispozícii je 13 bazénov:

 • Kamienkový liečebný bazén s radónovou liečivou vodou (kavicsos), ktorý je napájaný vlastným zdrojom. Časť dna bazéna je kamienková, preto nesie tento názov, takže príjemne chladná radónová liečivá voda tu môže tryskať nepretržite.
 • Sezónny termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C, čiastočne zakrytý s niekoľkými zážitkovými prvkami ako masážne fontány a sprchy
 • Detský liečebný bazén, ktorý je napájaný prameňom turecké kúpele, je ideálny pre odpočinok a zotavenie.
 • Liečebný bazén pre dospelých
 • Stály, plytký termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C
 • Polokrytý zážitkový bazén
 • Detský zážitkový bazén so šmykľavkami a hradom
 • Plavecký bazén s 50-metrovými plaveckými dráhami
 • Pool Slides
 • Bazén pre batoľatá (bazénik)
 • Kúpeľný dom I. (Kenes termálvíz)
 • Kúpeľný dom II. (Kenes termálvíz)
 • Odpočinkový bazén s radónovou liečivou vodou

Termálna voda v kúpeľoch Eger je vhodná na liečbu kĺbových ochorení a reumy, chorôb chrbtice, kĺbov, svalov a šliach, určitých druhov gynekologických ťažkostí a mnohých ďalších ochorení.

Viac informácií

Kde budete relaxovať?

Parádny relax na vás čaká v hotelovom wellness centre. Nájdete tu bazén, vírivku, soľnú miestnosť či fínsku a infra saunu. Dopriať si môžete aj masáže a kozmetické procedúry.

Zsóry Hotel Zen&Spa ****

Fülemüle u. 7. , Mezőkövesd
Maďarsko

+36 (70) 778-9302

info@zsoryhotel.hu

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Fitness
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
0,5 km
Aquapark
0,5 km