Naplánujte si skvelý pobyt v krásnej prírode Národného parku České Švajčiarsko. Zrekonštruovaný penzión Kyjovská Terasa vám ponúkne komfortné ubytovanie, raňajky či polpenziu v tradičnom hostinci, škandinávsku kaďu s horúcim kúpeľom a k tomu parádnu polohu blízko množstva výletných cieľov aj nenáročných zjazdoviek.

O ubytovaní

Penzión Kyjovská terasa sa nachádza na pokojnom mieste v osade Kyjov u Krásné Lípy. Zrekonštruovaný penzión z 19. storočia obklopuje krásna príroda, ktorá volá po pokojných prechádzkach a odpočinku v tieni stromov aj na preslnených lúkach.

Dedinka Kyjov spadá pod mesto Krásná Lípa, ktorá je centrom Národného parku České Švajčiarsko. Ubytujete sa tak priamo vo vnútri jednej z najkrajších oblastí Českej republiky. Kopcovitá krajina so skalnými útvarmi a nádhernými výhľadmi ukrýva aj celý rad zaujímavých historických pamiatok a romantických zákutí.

Hneď po príchode sa vydajte na prieskum Kyjova, kde nájdete niekoľko miest s občerstvením a krásnu priehradu vhodnú na kúpanie aj rybárčenie. K tichej prechádzke lesom pozdĺž rieky Křinice láka Kyjovské údolie (800 m), ktorým vedie miestny populárny Köglerov náučný chodník (4 km). Cestou narazíte na trosky Kyjovského hrádku (1,2 km) alebo Jaskyňu Víl (2 km) a dôjsť môžete napríklad až do malebnej obce Doubice (3,8 km).

Pri návšteve Českého Švajčiarska by ste nemali vynechať Jetřichovice (13 km) a ich pozoruhodné skalné útvary, z ktorých si užijete prekrásny výhľad na rozľahlú krajinu. Populárnymi výletnými cieľmi sú Mariina vyhliadka (14,2 km), Rudolfov kameň (8,6 km) alebo Vilemínina vyhliadka (9,5 km). O kúsok ďalej za Jetřichovicemi už čaká unikátna Pravčická brána (22 km), najväčšia skalná brána v Európe, a tiesňava Hrensko, (19,6 km) ktorou preplávate na loďkách spoločne so sprievodcom.

Opodiaľ v Krásnej Lípe (4 km) navštívte Dom Českého Švajčiarska so stálou expozíciou venovanou tajomstvám miestnej prírody, prejdite si tiež krásny park C.A. Dittricha alebo si dajte do tela v Sportovním areálu Českého Švýčarska, kde si zahráte tenis, plážový volejbal, stolný tenis, minigolf alebo vyskúšate lezeckú stenu.

V zime si zalyžujete na jednoduchších zjazdovkách v Skiareáli Horní podluží (10,5 km) alebo na Jedlovej (13 km). Do okolia sa vydajte aj na bežky alebo na prechádzky do zasneženej krajiny. Prekrásny pohľad v zimných mesiacoch ponúkajú Brtnícke ľadopády (9,7 km), ktoré visia z pieskovcových stien nad snehovou perinou.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v romanticky zariadených izbách s historickým nábytkom, z ktorých každá je originál. Izby prešli kompletnou rekonštrukciou a majú bezplatné pripojenie k WiFi.

Vyberať je možné z týchto možností:

  • Malá dvojlôžková izba (14 m²) je vybavená dvoma oddelenými posteľami a šatníkovou skriňou. Súčasťou izby je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou.

  • Dvojlôžková izba s kúpeľňou (17 m²) má manželskú posteľ, stolík so stoličkami a šatníkovú skriňu. Kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou je súčasťou izby.

  • Dvojlôžková izba s vlastnou externou kúpeľňou (22 m²) má vlastnú kúpeľňu s toaletou a sprchovacím kútom umiestnenú mimo izby. K vybaveniu patria dve oddelené postele, skriňa, komoda a jedálenský a písací stôl.

  • Trojlôžková izba s kúpeľňou (30 m²) je zariadená manželskou posteľou, jedným samostatným lôžkom, šatníkovou skriňou a jedálenským stolom. K dispozícii budete mať súkromnú kúpeľňu s vaňou alebo sprchovacím kútom a toaletou.

  • Štvorlôžková izba s kúpeľňou (33 m²) má jednu miestnosť s manželskou posteľou a dvoma oddelenými lôžkami, a je tak ideálna pre rodinu s deťmi. K vybaveniu patrí veľká šatníková skriňa a stôl. K izbe patrí privátna kúpeľňa, kde nájdete sprchovací kút a toaletu.

  • Štvorlôžková izba s dvoma spálňami a kúpeľňou (40 m²) sa skladá z jednej miestnosti s manželskou posteľou a šatníkovou skriňou a druhej so samostatnými posteľami a stolom. Izba má kúpeľňu s vaňou a toaletou.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou penziónu je tradičný hostinec, v ktorom sa podávajú raňajky a večere. Najete sa tu ale kedykoľvek počas dňa výberom z menu. Posedíte si buď vo vnútorných priestoroch s príjemným dreveným interiérom, alebo vo vonkajšej záhradke za penziónom.

Pochutnáte si na tradičných českých špecialitách, pivných pochúťkach, ako je utopenec alebo nakladaný hermelín, a streetfood dobrotách. K jedlu si dáte pivné špeciality z lokálneho pivovaru Falkenštejn.

V sezóne môžete využívať letný polievkomat, ktorý každý deň ponúka niekoľko výborných polievok, ktoré si sami naložíte na záhrade penziónu z malých kotlíkov.

Kde budete relaxovať?

V zime si budete môcť dopriať svoju chvíľku relaxu v škandinávskej kadi, v ktorej si oddýchnete pri horúcom kúpeli v príjemnom prostredí.

Penzion Kyjovská terasa

Penzion Kyjovská terasa

Kyjov 39 , Krásná Lípa
Česká republika

+420 774 741 610

info@kyjovskaterasa.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
250 Kč/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
3 km
Vzdialenosť od rybníka
0,9 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
10,5 km

Tipy na výlet

České Švajčiarsko

České ŠvajčiarskoTip na výlet

Krajina hlbokých lesov, vyhliadok, skál a tiesňav. To je České Švajčiarsko. Najvyhľadávanejším miestom je bezpochyby Pravčická brána. Šestnásť metrov vysoký a dvadsaťsedem metrov široký skalný most môžete obdivovať z okolitých vyhliadok, ktorých je v oblasti hneď niekoľko. Pri Pravčickej bráne sa nachádza zámoček Sokolí hnízdo postavený roku 1881. Tu sa môžete občerstviť v dobovej reštaurácii s pôvodnými maľbami alebo navštíviť informačné centrum. Nezabudnuteľný zážitok ponúka plavba Edmundovou tiesňavou. Skalnatý kaňon riečky Kamenice je lemovaný stenami vysokými až 150 metrov.

Aké ďalšie miesta pri vašich potulkách nevynechať?

  • Divoká soutěska
  • Dolský mlýn
  • Hřensko

Okrem prírodných krás odporúčame navštíviť mesto Děčín, ktoré sa rozprestiera na brehoch Labe. K hlavným turistickým cieľom patrí renesančný zámok s Ružovou záhradou, vyhliadka Pastýřská stěna, zoologická záhrada alebo aquapark.

Viac informácií
Pravčická brána
Pravčická brána
Děčín
Děčín
Tiské steny
Tiské steny