Nechajte sa ohromiť skalnými útvarmi a úchvatnou prírodou Českého Švajčiarska. Zázemie pre vaše výlety vám poskytne Hotel U Zeleného stromu ***, odkiaľ to budete mať len 6 km k prekrásnej Pravčickej bráne alebo do tiesňavy s názvom Divoká soutěska. V cene je navyše polpenzia, úschovňa bicyklov aj možnosť dobíjania elektrobicyklov.

O ubytovaní

Rodinný Hotel U Zeleného stromu *** ponúka vrelú atmosféru, domácu stravu a pokojné ubytovanie v obci Janov nad Hřenskom v Českom Švajčiarsku. Vznikol v roku 1782 a dodnes tu dýcha starobylá atmosféra a voňajú okolité lesy.

V dochádzkovej vzdialenosti od ubytovania sa nachádzajú mnohé pôvaby Českého Švajčiarska. Len 500 m od hotela nájdete Rozhľadňu Janov, z ktorej 30-metrovej vyhliadkovej veže dohliadnete za dobrého počasia až na Ještěd. Za 2,5 km dôjdete do CHKO Labské pískovce s hustými lesmi a bohatým výskytom lesnej zveri. Kúsok odtiaľto nájdete najväčší skalný most Európy, Pravčickou bránu (5 km), ktorá je hlavným symbolom Českého Švajčiarska. Po turistických chodníkoch sa dostanete aj na množstvo krásnych vyhliadok. Najstaršia a jedna z najkrajších je Belvedér (7,2 km), popularite sa teší aj Mariina vyhliadka (13,3 km) alebo Rudolfov kameň (17 km).

V lete sa okúpete v Ostrovskom rybníku (22,6 km) s piesočnatou plážou alebo v Aquaparku Děčín (13,9 km) s vnútornými i vonkajšími bazénmi, toboganmi, polyfunkčným bazénom, v ktorom si môžete vyskúšať ponor do 6 metrov, saunami a telocvičňou. V zime zase odporúčame vyraziť do Jaskyne víl (25 km), kde v zime vyrastajú nádherné ľadové cencúle a záclony, a k neďalekým Brtníckym ľadopádom (24,7 km). Tie vznikajú z roztápajúceho sa snehu a vďaka podielu okolitej zeminy hrajú všetkými farbami. Medzi jednotlivými ľadovými vodopádmi Veľká a Malá kaskáda, Opona, Konírna, Varhany, Betlém, Vlčí stěnka, Velký ledový sloup a Zámecký poklad vedie aj okružný chodník, na ktorom uvidíte aj Brtnícky hrádok (23,8 km) a bývalý lovecký kaštieľ Šternberk (24,6 km).

Kde budete spať?

Ubytujete sa v jednej z komfortných izieb so zaujímavým príbehom. Každej z nich je totiž prisudzovaná iná téma, napríklad Vôľa, Viera, Pravda alebo Uzdravenie. Izby sú zariadené jednoducho, k pohodliu vám ale nebude nič chýbať. Počítať môžete s manželským lôžkom alebo oddelenými posteľami, WiFi pripojením, vlastnou kúpeľňou so sprchou a predsienkou, ktoré vám zaistia dostatok súkromia.

Na čom si pochutnáte?

V hotelíku nájdete aj reštauráciu, kde sa servírujú výborné raňajky formou bufetu a trojchodové večere s nápojmi. Pochutnáte si na domácej, predovšetkým českej kuchyni a v lete si môžete pohovieť na slnečnej vonkajšej terase. Súčasťou reštaurácie je aj bar s čapovaným pivom.

Niečo naviac

V hoteli sa príležitostne organizujú zaujímavé spoločenské akcie, napríklad zrazy turistov a hudobné večery, zabaviť sa môžete aj hraním biliardu. Dokonalé podmienky ku kratším i dlhším výletom budete mať vďaka hotelovomu infocentre, úschovni bicyklov a nabíjačke na elektrobicykle, k dispozícii je dokonca aj vonkajšia zásuvka na nabíjanie elektromobilov. Hotel je zároveň galériou energetických obrazov Baru-Aru s výstavou nazvanou Lexikon zdravia.

Hotel U Zeleného stromu ***

Hotel U Zeleného stromu ***

Janov 5 , Děčín
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Baru a Jan s. r. o. IČ: 61328782


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 16:00
Check Out
do 9:30
Domáci maznáčik
za 500 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zastávka
50 m

Tipy na výlet

Pravčická brána

Pravčická brána Tip na výlet

Navštívte najväčšiu skalnú bránu v Európe a zároveň symbol a dominantu Českého Švajčiarska. Obdivovať ju môžete z okolitých vyhliadok alebo z výletného kaštieľa Sokolie hniezdo, ktorý sa od roku 1881 nachádza priamo pri 16 metrov vysokom oblúku brány. Sem sa dostanete najčastejšie pešo z Hřenska alebo od Hraničnej lúky po turistickej trase. Od Pravčickej brány potom môžete vystúpiť na jej úpätiu alebo k jednotlivým vyhliadkam týčiacich sa v okolí, ktoré vám ponúknu nádherný pohľad ako na majestátny skalný útvar, tak do širokého okolia.

Viac informácií
Tiesňavy Kamenice
Tiesňavy Kamenice
Děčínský Sněžník
Děčínský Sněžník
Studený vrch
Studený vrch