Z Penziónu Roubenka Bušeranda na vás dýchne tá pravá vidiecka atmosféra. Užijete si tu dovolenku na príjemnej polosamote, obklopení prírodou. Poloha drevenice je ideálna na preskúmavanie neďalekého Národného parku České Švajčiarsko, CHKO Labskej pieskovca alebo slávneho mesta Děčín. Zdatnejší turisti dôjdu pokojne až do Nemecka.

O ubytovaní

Penzión Roubenka Bušeranda sa nachádza v obklopení nádhernej prírody CHKO Labské pískovce neďaleko obce Janov. Spoznajte neďaleký Národný park České Švajčiarsko – prebádajte skalné útvary, rozhliadnite sa z vysokých skál, preplavte sa po rieke Kamenice a navštívte svetoznámu Pravčickú Bránu. To všetko budete mať z malebnej drevenice ľahko na dosah.

Priamo v Janove môžete obdivovať krásny veterný mlyn holandského typu (500 m) a vystúpiť na 40 m rozhľadňu Janov (1,3 km). Ďalej môžete pokračovať až na územie Národného parku České Švajčiarsko, ktoré je plné skalných miest, roklín a tiesňav, stolových hôr a atraktívnych skalných vyhliadok . Medzi hlavné turistické atrakcie Českého Švajčiarska patrí Pravčická brána (7,5 km) s výletným zámočkom Sokolie hniezdo či plavba romantickou Edmundovou alebo Divokou tiesňavou (6 km). Obdiv si zaslúži aj oblasť Labských pieskovcov s mohutným kaňonom rieky Labe (24 km). Prekrásne výhľady na vás čakajú na 8 km dlhom náučnom chodníku vedúcom cez trojicu známych vyhliadok z Jetřichovíc okolo skalného hrádku Šaunštejn do Vysokej Lípy. Na trase sa pokocháte panorámami z Mariinej vyhliadky, Vilemíninej steny a Rudolfovho kameňa (15 km).

Pekným cieľom výletu je tiež mesto Děčín (18 km) rozkladajúce sa v širokej kotline na oboch brehoch Labe. Dominantou jednej strany rieky je monumentálny zámok Děčín (20 km) s unikátnou barokovou Ružovou záhradou, na druhom brehu sa týči skala zvaná Pastýřská stěna s výletnou reštauráciou (21 km). Zdatnejší cestovatelia si môžu na Pastýřskej stěne vyskúšať prvú českú via ferratu v centre mesta. Deti potešíte návštevou dečínskej zoologickej záhrady (20 km) alebo celoročne otvoreného aquaparku (21 km), ktorý patrí k najmodernejším rekreačno-športovým komplexom s termálnou vodou v Českej republike.

Kde budete spať?

Roubenka Bušeranda je polosamota, ktorá svojim hosťom ponúka pohodlné ubytovanie v pokojnom a tichom prostredí.

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej alebo štvorlôžkovej izbe. V oboch prípadoch je súčasťou izby vlastná kúpeľňa, televízia a WiFi pripojenie.

V rámci spoločných priestorov je k dispozícii jedáleň, letná terasa, záhrada a vonkajší bazén. V jedálni je možné využívať chladničku, rýchlovarnú kanvicu, výčapný pult (po predchádzajúcom dohovore), vonku zase ohnisko a gril.

Na čom si pochutnáte?

Lahodná polpenzia sa podáva v cca 1,5 km vzdialenej budove penziónu. Pochutnáte si na bohatých bufetových raňajkách a výborných servírovaných večerách skladajúcich sa z polievky, hlavného chodu a dezertu či šalátu. Hlavný chod na večeru je možné vyberať z menu.

Kde budete relaxovať?

Ideálnym miestom pre odpočinok aj letné osvieženie je vonkajší bazén na záhrade penziónu.

Pension Roubenka Bušeranda

Pension Roubenka Bušeranda

Janov 150 , Janov
Česká republika

+420 412 512 985

buseranda1@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
1,1 km
Aquapark
14,4 km

Tipy na výlet

České Švajčiarsko

České ŠvajčiarskoTip na výlet

Krajina hlbokých lesov, vyhliadok, skál a tiesňav. To je České Švajčiarsko. Najvyhľadávanejším miestom je bezpochyby Pravčická brána. Šestnásť metrov vysoký a dvadsaťsedem metrov široký skalný most môžete obdivovať z okolitých vyhliadok, ktorých je v oblasti hneď niekoľko. Pri Pravčickej bráne sa nachádza zámoček Sokolí hnízdo postavený roku 1881. Tu sa môžete občerstviť v dobovej reštaurácii s pôvodnými maľbami alebo navštíviť informačné centrum. Nezabudnuteľný zážitok ponúka plavba Edmundovou tiesňavou. Skalnatý kaňon riečky Kamenice je lemovaný stenami vysokými až 150 metrov.

Aké ďalšie miesta pri vašich potulkách nevynechať?

  • Divoká soutěska
  • Dolský mlýn
  • Hřensko

Okrem prírodných krás odporúčame navštíviť mesto Děčín, ktoré sa rozprestiera na brehoch Labe. K hlavným turistickým cieľom patrí renesančný zámok s Ružovou záhradou, vyhliadka Pastýřská stěna, zoologická záhrada alebo aquapark.

Viac informácií
Pravčická brána
Pravčická brána
Tiesňavy Kamenice
Tiesňavy Kamenice
Děčín
Děčín